MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
[MacRayers] Testowe fotografie + przywitanie
Witam wszystkich,

to mój pierwszy post na forum (które to jednak czytuję od długiego już czasu). Fotografią zajmuję się amatorsko - korzystam z K200D + kitowy obiektyw. Nie ukrywam, że w najbliższym czasie zamierzam dokupić DA 50-135 oraz DA 16-50. Wiem, szczególnie drugie szkiełko nie ma dobrej reputacji, ale przed nabyciem dokonam testów na miejscu.
Myślę też coś o szerszym kącie (może Da 12-24 f/4?) oraz o jakiejś stałce (DA 300 spełniła by moje oczekiwania). Niemniej, ostatnia pozycja może się zmienić jeżeli wyjdzie zapowiadany 50-250 f/4.
Nie ukrywam, że moi przyjaciele korzystają (zawodowo) z Canonów (5d) oraz Nikonów. Niemniej, kiedy "pobawili się" moim sprzętem doszli do wniosku, że za te pieniądze to najlepszy wybór. Zresztą - każdy z nich w swojej karierze miał Pentaksa (analogi) i bardzo mile je wspominają.
Mam świadomość, że dużo nauki przede mną, ale staram się czytać (Ekspozycja, światło bez tajemnic i wiele innych pozycji) i eksperymentować.
Proszę zatem byście Koleżanki i Koledzy wzięli to pod uwagę przy ocenach moich prac, które na pewno nie są dobrej jakości, ale za to zapewniły mi wiele chwil radości i oderwania od pracy - a o to przy amatorskim podejściu chyba chodzi.


Zdjęcie nr 1 - wyprawa wieczorna na toruńską starówkę szerokość 1200 px


Połykacz ognia - bez statywu się nie obyło


Widok na pomnik Kopernika (przez uszy osiołka)


Fontanna świetlna - nowa atrakcja toruńskiej starówki


Zachód słońca na polu kukurydzy


Poranna kawa i róża


Jak ten kwiat się nazywał ?


Kolejny kwiatek


Kwiatki i ślimak


Próba z panoramowaniem

Żadne zdjęcie nie było dodatkowo obrabiane (jedyna zmiana rozdzielczości).

Pozdr.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Witaj MacRayers, dobrze by było gdybyś podlinkował zdjęcia i ponumerował, większe szanse na komentarze. Informacje jak to zrobić http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=7149
 

KITT  Dołączył: 28 Lip 2008
Witamy serdecznie na forum ;-)
Ze mnie też nie jest zaden "niewiadomokto" ale moim skromnym... :

1 - niezła prezentacja gwiazdek na lampach, ładne smugi z aut no i osoby które chyba znasz
2- gdybyś dał flesza na wstępie albo końcu to miałbyś chociaż jednego "cyrkowca" w całości (chyba że tak miało być)
3- chyba za mała GO skoro tematem miałbyć też Kopernik (miał?)
4- hmm no fotka.. tylko fajnie naświetlona (flesz również nadałby kontur)
5- podoba mi się chociaż kadrowanie trochę leży,jak i u mnie :-)

Reszta moim zdaniem mało ciekawa:/ Popracuj nad ostrością.
Ja w sumie niewiele więcej sobą reprezentuje ale wiem jak to jest oceniać komuś a jak sobie.Frajda jest z robienia,nie z komentowania.
 

Ganz  Dołączył: 30 Kwi 2007
1- poruszone/nieostre postacie na pierwszym tle - kosz, (prędzej czy później będzeisz trzymał takie fotki na kompie przez pierwsze 2 sec po obejrzeniu)
2,3 - całkiem OK,
4 - kotlet jak z komórki, pokazujemy je rodzinie, przyjaciołom, nie na forum...
5 - niestety tytuł brzmi: "słup energetyczny" - no comments, kosz.
reszta - problemy z ostrością, spróbuj robić RAW i wywołać je w PPL z ustawieniami na max wyostrzanie, kolory i kontrast, może da jakieś efekty.
ostatnie:kosz, podstawowa zasada do prób z panoramowaniem : pierwszy plan mamy czysty, robimy 50 prób, wybieramy jedną najlepszą bo ta wygląda jak pierwsza i jedyna...

nie zrażać sie marudzeniem innych tylko do roboty i Powodzonka!
 

Gavreel  Dołączył: 21 Sie 2008
nie podobają mi się. Zbyt zwykłe, takie sobie daję do wywołania do prywatnego albumiku i wtedy mi nie przeszkadza brak ostrości czy krzywizna. Niestety takich fotek nie pokazuję na forum (nie często przynajmniej). Musisz lepiej wybierać co chcesz pokazać (czyt. patrzeć bardziej krytycznym okiem)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Witam,

dziękuję wszystkim za opinie. Mam świadomość, że nie są to fotki do chwalenia - tak jak napisałem w pierwszym poście - chodziło mi raczej o pokazanie fotek testowych.

Raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam,
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Z tym osłem to na Twoim miejscu bym jeszcze coś pokombinował, bo to fajny motyw jest.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
MacRayers napisał/a:
Proszę zatem byście Koleżanki i Koledzy wzięli to pod uwagę przy ocenach moich prac, które na pewno nie są dobrej jakości, ale za to zapewniły mi wiele chwil radości i oderwania od pracy - a o to przy amatorskim podejściu chyba chodzi.
Fotografia jest jak pasja... szewska.

Trzeba chodzić z tym całym majdanem, pocić się, myśleć, narażać na śmiech ze strony obserwatorów, wydawać ostatnie grosze na najnowsze szkła, a potem wracać do domu i oglądać z publiką tę masę produktów obrazopodobnych*, ktore autorowi mogą wydawać się niezłe, podczas gdy inni zupełnie tej twórczości nie rozumieją.

Witaj na forum. Każdy ma swojego kręćka. Jeśli sprawia Ci to przyjemność - rób zdjęcia. Tylko pamiętaj - im więcej będziesz wymagał od swoich zdjęć, tym lepsze zdanie będzie o nich miała Twoja publiczność.

[ Dodano: 2008-09-12, 18:49 ]
djack napisał/a:
Z tym osłem to na Twoim miejscu bym jeszcze coś pokombinował, bo to fajny motyw jest.
"To nie było miłe, to tylko zwykły osioł"

Bardzo lubię Toruń. Dawno tam nie byłem, będzie z półtora roku. Czas najwyższy kopertnąć osła, spierniczyć Kopernika i posłać po piernika. Czy jakoś tak. :mrgreen:


*żeby było jasne - pisałem o sobie
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Nauka trwa - ostatnie fotografie
Witam wszystkie Koleżanki i Kolegów,

raz jeszcze dziękuję za surowe (ale zasłużone) noty za poprzednie fotografie.
Jak wspominałem, moja przygoda dopiero się rozpoczyna - dużo czytam, sprawdzam i coraz więcej fotografuję.
Poniższe zdjęcia zostały wykonane Kitowym obiektywem (50-135 dopiero za 2-3 tygodnie).
Robiąc fotografie nocne mostu, nie zauważyłem, że kilka kropel znalazło się na obiektywie (stąd bliki).
Balans bieli w zdjęciach nocnych ustawiany ręcznie.
Wszystkie zamieszczone zdjęcia zostały pomniejszone - duże fotki wraz z Exifem są do pobrania,
Zaczynam :

Fotografia 1 :


Pełny plik do pobrania tutaj

Fotografia 2:

Pełny plik do pobrania tutaj

Fotografia 3:

Pełny plik do pobrania tutaj

Fotografia 4:

Pełny plik do pobrania tutaj

Fotografia 5:

Pełny plik do pobrania tutaj

Fotografia 6:

Pełny plik do pobrania tutaj

Fotografia 7:

Pełny plik do pobrania tutaj

Fotografia 8:

Pełny plik do pobrania tutaj

Nie zamierzam się tłumaczyć - fotki nie są doskonałe - ale pracuję nad techniką i kadrowaniem. Dużo pracy przede mną, ale uwielbiam tę przygodę.
Pokazane fotografie proszę też byście traktowali jako mój roadmap ku doskonałości. Pierwsze fotki to pierwsza fascynacja, teraz zaczęła się ciężka (ale przyjemna) praca nad warsztatem.

Czekam na oceny i dziękuję za wszystkie opinie.
Pozdr.

 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
Ta seria duzo lepsza, w sumie poza 7 wszystkie mi sie podobają.

6 bardzo fajna, przyciąłbym tylko to coś po prawej stronie co wyłazi ;-)
 

Ganz  Dołączył: 30 Kwi 2007
Technicznie znacznie lepiej, kompozycyjnie sobie daruję, bo co człowiek to inna opinia. Seria z mostu: całkiem najs, 7 - patrząc na nie widzę gościa z komórką, stojącego na placu i robiącego zdjęcie gołębiom pod nogami... - nie ta droga, 8 - ostrość coś nie teges... przy tego typu zdjęciach korzystaj z wielopolowego focusa, wówczas wybierasz sobie punkt ostrości jednocześnie z kadrem - nie musisz przekadrowywać (wręcz niezbędne przy jasnych szkłach i pracą z papierową głębią ostrości)
Tak trzymać!
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
error no. 404

File not found

:-( Linki mi nie działają.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Foty wyleciały - postaram się przywrócić katalog.

[ Dodano: 2009-02-25, 17:52 ]
Skoro jestem - dawno nie wrzucałem to może parę fotek wrzucę - w końcu leżę chory i czas by fotki uporządkować.

#20 Ulica Mostowa w Toruniu, jesień 2008, K200D + Kit:


#21 Ciechocinek - tężnie (k200D + DA*) :


#23 Chata góralska (ISO3200 test, K20D + DA* 16-50):


#24 Chata góralska Murzasichle (K20D, DA* 16-50 + Polar):


#25 Centrum Sztuki Współczesnej Toruń (sala filmowa dla dzieci) :


#26 Centrum Sztuki Współczesnej Toruń (dziecko przyjaciół) :


#27 Centrum Sztuki Współczesnej Toruń :


#28 Także Centrum Sztuki Współczesnej :

 

fosgen  Dołączył: 25 Lis 2008
MacRayers, z jakiegoś powodu Twoje fotki mogę oglądać od nru 020
20-fajniutka,stara Osa. ale "kradziej" nadchodzi
21-jak screen z gry, ale fajne
22-ni ma
23-fajna ilustracja do baśni Andersena (bardzo mi się widzi)
24-bez obrazy, ale taki fajny plakacik ODWIEDŹ NAS.
25 i 26- IMHO fajny pomysł, ale coś się zgubiło
27- jakoś mi się nie widzi
28-podoba mi się,,,,,,,,,

Ogólnie-mam wrażenie, że starałeś się zrobić "bezpieczne" zdjęcia
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
21.rzuca się w oczy brak poziomu poprzeczki :-/
23.wolałbym węszy kadr
24.przeszkadza cień z przodu kadru,ładny widok,fajne kolory :-)
Pozostałe ciekawe,ale nie znam się na takich fotach.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
dany napisał/a:
24.przeszkadza cień z przodu kadru,ładny widok,fajne kolory :-)

Wrzuciłem nie tą fotkę co chciałem. Już jest właściwa.

[ Dodano: 2009-02-25, 19:42 ]
#29 Zachód słońca w Tatrach :


#30 Zachód słońca w Tatrach 2:


#31 Liście na drodze :


#32 Wschód słońca widoczny z okna :
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
20 i 28 to moje typy - bardzo dobre zdjęcia.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
kulten napisał/a:
20 i 28 to moje typy - bardzo dobre zdjęcia.

Dziękuję.

[ Dodano: 2009-02-25, 21:50 ]
# 33 Most im. Piłsudskiego, Toruń :


#34 Most im. Piłsudskiego, Toruń :


#35 Most im. Piłsudskiego, Toruń :
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
32.dałbym kadr pionowy,wieża + ptaki.
33;34;35 rewelacyjne :!:
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
dany napisał/a:
32.dałbym kadr pionowy,wieża + ptaki.

Mam pionowe Kolego dany, - zrobiłem kilkanaście fotek. Tylko jeszcze w archiwum się nie dokopałem. Ale powoli - jak dojdę do tego miejsca to wrzucę. Chyba, że wcześniej Szefo-Zdano mnie zabije. :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach