andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Portrecik Roksanki mz.bardzo dobry,ach te oczęta.Filuś też da się lubić. ;-)
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
MacRayers, w niedzielę podpatrzyłem przez ramię Michowi, jak oglądaliście zdjęcia na Twoim aparacie, dyskutując coś o szkłach chyba. I mam wrażenie, że widziałem tam lepsze foty niż wszystkie do tej pory tu pokazane... Przemkło mi nawet przez głowę "fajne, czemu ja tak nie robię.." Pokażesz coś?
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Arti napisał/a:
MacRayers, w niedzielę podpatrzyłem przez ramię Michowi, jak oglądaliście zdjęcia na Twoim aparacie, dyskutując coś o szkłach chyba. I mam wrażenie, że widziałem tam lepsze foty niż wszystkie do tej pory tu pokazane... Przemkło mi nawet przez głowę "fajne, czemu ja tak nie robię.." Pokażesz coś?

Arti, wydaje mi się, że ostatnio za dużo czytam o fotografii i oglądam za dużo zdjęć, a za mało ich robię. Ja widziałem również Twoje fotki ze wspólnego spotkania i praktycznie większość biła moje na głowę (na pewno w zakresie kadrów).
Jak się jakoś ogarnę to może coś wrzucę.
Tymczasem pozdrawiam,
 
martinnezzz  Dołączył: 18 Lip 2009
Cytat
Arti, wydaje mi się, że ostatnio za dużo czytam o fotografii i oglądam za dużo zdjęć, a za mało ich robię.

Ja ostatnio mam tak samo, ale jak tak się człowiek naładuje wiedzą to od razu inaczej podchodzi później do zdjęcia, przynajmniej ja tak mam. Lepsze to niż cykać cały czas tak samo i się nie rozwijać.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
79. W wczorajszego wieczora.... (robię znowu porządki w fotoalbumach więc pewnie coś wrzucę czasami):
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Kadr i niebo na plus, chętnie bym jednak zobaczył więcej w cieniach :-B
 
Apazar  Dołączył: 10 Gru 2008
Zgadzam się z przedmówcą, ale mi szczególnie z ostatnich przypadły do gustu 77 i 78. Umiesz wykorzystać DA* 55 ;-)
 

LukaszKo  Dołączył: 08 Wrz 2009
Portret miodny, a ostatnie ciut za ciemno
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Dziękuję za opinie. Nie wiem gdzie leży problem. Na histogramie jest OK moim zdaniem, na moim monitorze (Macbook Pro na OLEDach jest wszystko widoczne). Widziałem moje fotki na monitorze jakiegoś ACERA i strasznie ciemno. Ja swój monitor kalibrowałem - nie mam pojęcia co zrobić.

Wrzucam kilka fotografii robionych K7 (wycieczka nad morze - wersja oficjalna : jednodniowy wypad do IKEA). Warto zwrócić uwagę na fotografie z ostrymi kontrastami (BW robione wtedy było bezpośrednio w puszce, filtr IR):

80.


81.


82.


83.


84.


85.


86.


87.


88.


89.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Podoba mi się 83.
 

Niemy  Dołączył: 22 Cze 2008
racja 83 najlepsze
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
MacRayers napisał/a:
Dziękuję za opinie. Nie wiem gdzie leży problem. Na histogramie jest OK moim zdaniem, na moim monitorze (Macbook Pro na OLEDach jest wszystko widoczne). Widziałem moje fotki na monitorze jakiegoś ACERA i strasznie ciemno. Ja swój monitor kalibrowałem - nie mam pojęcia co zrobić.


Nie masz skalibrowanego monitora, a raczej masz zrobioną masakrę z monitora :-B . Na jakimś Acerze widziałeś obraz dużo bardziej prawidłowy. Dodatkowo wsadziłeś nieprawidłowy profil do zdjęcia. Dla mnie to nie ma znaczenia bo i tak zobaczę go poprawnie. Mówisz, że histogram jest ok. Według mnie jest wręcz przeciwnie, a wygląda tak :-)

 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
81 - bardzo mi sie podoba
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
White napisał/a:
Nie masz skalibrowanego monitora, a raczej masz zrobioną masakrę z monitora


No fakt, muszę go troszkę wytrzeć :-B
Kalibrowany był (na tyle na ile pozwala Applowskie narzędzie do kalibracji);

Co do drzewa - zgadzam się, zależało mi na konturach (dlatego jest darkowate bardzo); robiąc w miarę poprawny obraz dostają w miejscach czarnych kaszkę (wolałem tego uniknąć); może też tak być (i zapewne tak jest), że moja wiedza o obróbce zdjęć opiera się jedynie o iPhoto (taki mały Aperture);

White napisał/a:
Dodatkowo wsadziłeś nieprawidłowy profil do zdjęcia.

Proszę szepnij mi na PM o co chodzi z profilem bo tutaj nic nie rozumiem ;-)

argawen, Niemy, Fafniak, dziękuję za opinię.
Osobiście bardzo lubię 81 (dam to na duży wydruk, bo troszeczkę w małej skali ginie statek) ze względu na grę linii oraz przejść pomiędzy chmurami.
 

H.M.  Dołączył: 25 Kwi 2006
81 fajne.
 

jutokintomi  Dołączył: 08 Lut 2009
79 kojarzy mi się z drzewem za pudle od Pentaxa hehe tam chyba podobne widnieje :D
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
81 świetne!
 

void  Dołączył: 02 Mar 2009
81 wymiata. Aż się uśmiechnąłem :-)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Stachu, void, H.M., jutokintomi dziękuję za opinię.
Przeglądając starsze archiwa zauważyłem fotkę, którą swego czasu bardzo lubiłem - mogę powiedzieć, że lubię do tej pory...

90. Girl&shadow:


Zdjęcie 77 i parę innych się nie pojawia. Nie usuwałem z flickra (robiłem porządek w setach jedynie...). Postaram się po kolei załączyć zagubione fotografie.

Fotka 77 - Roksanka (oceniane było już wcześniej)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
90 - dobre

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach