andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Jak ja bym miał wybrać najlepsze to:63 za tajemniczość i 66 za całokształt.Też zaliczyłem sesję rzepakową z moją modelką ale rezultat był mierny(dałeś mi do myślenia z tą lampką w trybie HSS,że jakoś sam od siebie na to nie wpadłem pomimo posiadania 360 FGZ).
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
andrzejb napisał/a:
Jak ja bym miał wybrać najlepsze to:63 za tajemniczość i 66 za całokształt.Też zaliczyłem sesję rzepakową z moją modelką ale rezultat był mierny(dałeś mi do myślenia z tą lampką w trybie HSS,że jakoś sam od siebie na to nie wpadłem pomimo posiadania 360 FGZ).

Dodatkowo drabinka składana 5 stopniowa - wyższy punkt widzenia pozwala odciąć niepotrzebne niebo; poza tym kadr staje się IMO ciekawszy.
Ja niestety załapałem się (z braku czasu) na ostatni tydzień kwitnienia rzepaku - obiecałem sobie jednak z żoną, że w następnym roku trafimy w okres pełnego kwitnienia... ;-)
Andrzejb - dziękuję za opinię i :-B

[ Dodano: 2009-05-22, 22:36 ]
kulten, Eldred, również dziękuję za opinie. :-B
 

Alojzy N.  Dołączył: 30 Kwi 2008
Heh, 64. wygląda troszkę jak parodia tego najbardziej znanego chyba zdjęcia NG (chusta, rtęciowe spojrzenie). To i 65. - całkiem ładne.
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
MacRayers napisał/a:
Dodatkowo drabinka składana 5 stopniowa
No patrzcie taka banalna sprawa a jaka skuteczna,nigdy bym na to nie wpadł(o tym to raczej nigdzie się nie poczyta).Bardzo dobra sugestia trzeba wcielić ją w życie. :-) Za tą wskazówkę skrzynka :-B .
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Mając chwilę by posegregować ostatnie fotografie - coś ze świata zwierząt...
Wszystkie fotki (tak jakoś się złożyło, robione DA*55)
68. Kot leśny norweski


69. ...wyjście na spacer


70. polowanie:


71. ...odpoczynek
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Coś nie tak z ostrością u kotka albo poruszyłeś aparatem. Na 69 i 70 solidny przepał :( . Na 69 jeszcze dużo czerni w cieniu. Coś nie bardzo udała Ci sie seria z kociakiem. Z Kotkiem z poprzedniej serii duuużo lepiej.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Też mam leśnego, ale szaroburego. Fajne koty :-) .
Zdjęcia 68 i 71 przyjemne.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
kulten napisał/a:
Coś nie tak z ostrością u kotka albo poruszyłeś aparatem. Na 69 i 70 solidny przepał :(

Co do przepału - zgodzę się. Co do ostrości - już nie bardzo ;)
kulten napisał/a:
Coś nie bardzo udała Ci sie seria z kociakiem.

Dzięki za opinię... ;-)
kulten napisał/a:
Z Kotkiem z poprzedniej serii duuużo lepiej.

Nie wyprzedzaj faktów :)
Kotek z poprzedniej serii to tak naprawdę kotek z późniejszej serii ale wcześniej wrzucony na flickra.
Różnice w seriach ? Inne światło, inna pora dnia, inne otoczenie. Tak, to są elementy wpływające na zdjęcie bezapelacyjnie.
Co do tej serii - załączam parę fotek :

72.


73.


74.


75.


76.


[ Dodano: 2009-05-24, 11:31 ]
White, dziękuję za opinię.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
MacRayers, kotkowi na 76 ostrość uciekła na nie to oczko co trzeba

ale 73 jest git

czy na tych 3 ostatnich zdjęciach ten krzeczek był wysmarowany wyciągiem z Kocimiętki :?: ;-)
 

Markus1985  Dołączył: 19 Lut 2009
Seria fajna :-)

Podoba mi się szczególnie 73 i 76 :-)

Pozdrawiam! :-B
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Pozostanę brutalny za co sorry ale ciągle zbyt silne kontrasty towarzyszą kolejnej serii z kociakiem. Czyli w rezultacie dość często masz przepały i czernie w cieniach. Z balansem bieli również nie jest zbyt dobrze. Operowanie z GO mi zupełnie nie odpowiada jeśli muszę się doszukiwać ostrości na którymś z oczu zwłaszcza, że zdjęcia sprawiają (mogę się mylić, metod jest wiele) nie doostrzanych w procesie obróbki. Fotografowanie kota to trudna sztuka i mz tutaj się to znów nie udało. Choć jak widać innym się podoba więc tylko kulten pozostanie malkontentem :lol: .
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
kulten napisał/a:
Z balansem bieli również nie jest zbyt dobrze. Operowanie z GO mi zupełnie nie odpowiada jeśli muszę się doszukiwać ostrości na którymś z oczu zwłaszcza, że zdjęcia sprawiają (mogę się mylić, metod jest wiele) nie doostrzanych w procesie obróbki.

Witaj,
dziękuję za uwagi. Zdjęć nie doostrzałem, balansu bieli nie zmieniałem...
[ Dodano: 2009-06-06, 01:10 ]
Markus1985 napisał/a:
Seria fajna :-)

Markus dziękuję.
opiszon napisał/a:
czy na tych 3 ostatnich zdjęciach ten krzeczek był wysmarowany wyciągiem z Kocimiętki :?: ;-)

Nie wiem, ale kotek dość długo się tam ocierał...
Dziękuję za opinię.

77. Roksanka - córka naszych przyjaciół.
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
MacRayers napisał/a:
Roksanka - córka naszych przyjaciół.

bardzo ładny portret ;-)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
fotostopowicz, dziękuję.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
77 bardzo znaczące spojrzenie, podoba się, dobre bw.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
White napisał/a:
77 bardzo znaczące spojrzenie, podoba się, dobre bw.

Dziękuję pięknie White.

78. Pies Filuś - pomnik na Starym Rynku w Toruniu; DA*55/1.4

 
Apocalypse  Dołączył: 19 Kwi 2008
ostatnie - super:)
Reszta prac też na poziomie, który może kiedyś uda mi się osiągnąć..
pozdrawiam
 

moonwalker_lw  Dołączył: 11 Mar 2009
fajna seria 53-57. Koty pozytywnie, że w naturalnym środowisku.
 

Myron  Dołączył: 21 Cze 2007
Z ostatnich... pierwsza seria kotów mi zupełnie nie podeszła. Model świetny, ale zbyt ostre światło i dużo przepałów. W drugiej już 75 przykuło moją uwagę choć szkoda tych uciętych łapek. 76 byłoby bardzo dobre gdybyś złapał ostrość na prawym oku.
Roksanka - naprawdę świetny portret.
Ostatnie troszeczkę chyba leci w lewo... i ta rączka od parasola (w zasadzie to jej brak). Kolorystyka jak najbardziej tu pasuje.
Co do modela - psa Filusia, to nie dalej jak dziś rano potraktowałem go Falconem ;)
 

wojtek_c  Dołączył: 28 Lut 2008
77 - bardzo się podoba, klasa.
78 - fajnie, ale czy aby się w lewo nie wali?...
Co do kotków - zdjęcia całkiem na nie, ale za to bokeh z 55-ki mnie osobiście powala... Jakby pędzlem malowane...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach