Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
RAW Challenge 076
Zasady zabawy są tu:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=1745
i tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://www.jarekdabrowski.net/prc/raw/rc076.pef

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 14.09.2008, do godziny 20:00 czasu wschodniobiałostockiego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili (wszystko jest wyjaśnione w wątku z początku tego posta).

Obydwa jpgi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc076_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc076_nick_700.jpg - mały jpg (max. wielkość 500 kB),
- rc076_nick.zip - załączony zip
Maile proszę tytułować podobnie - rc076_nick.

Miłej zabawy.
-----------------------------
Ciągle proszę o podsyłanie swoich rawów, można je wysyłać mailem na podany wyżej adres, lub wrzucać przez ftp:
ftp . jarekdabrowski . net (usunąć spacje, wiadomo)
juzernejm: rawchallenge
pasłord: oPona2007 (ważna wielkość liter)
(proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki)
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji - a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Po kliknięciu na małe zdjęcie, otworzy się ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjęcia dostępne również pod adresem
http://www.jarekdabrowski.net/prc/rc076.html

1. ^mmm^


2. Briho
Obróbka za pomocą ACR.


3. Dagio


4. Dancer


5. Danin


6. Ederlezi
RAW głównie obrabiany w Lightroom 1.4 . W photoshop CS zlikwidowano jedynie silne przebarwienie nieba przy pomocy opcji Color Selective ( wybrano blue oraz cyan , suwak czerni przesunięto do minimum ) Dodatkowo w PS zdjęcie wyostrzono.


7. Enzo


8. Kierdel
Wywolane w dcraw + convert.


9. Kulten
Całość obrabiałem w LR 1.4 a potem nieco PS ale w tym ostatnim głownie w kwestii wyostrzenia i zdjęcia trochę czerwonego i żółtego koloru.
W LR 1.4 w tym wypadku znacząco użyłem suwaków do dodania czerni i kontrrozjaśniając, potem na max clarity, do tego trochę kontrastu i lekko ochłodziłem w temp.


10. McGregor
Bardzo podoba mi się to zdjęcie i obrabiając je starałem się wydobyć światło zachodzącego słońca - B.ciepłe kolory. A jako kontrę niebieskie niebo w kolorze indygo ( nie wiem czy się udało ;) ) .
Jeszcze raz gratulacje dla autora.


11. Nichiren
Lightroom + PScs


12. Patryk Blaut
Generalnie LR 1.2
suwaczek w lewo, suwaczek w prawo ... zamiar byl taki, zeby uzyskac efekt nazywany w tutorialach "dramatic sky" ;)


13. Serafion
Obróbka suwaczkami w ACR3.6, potem levels, sharpen, photo filter dodany (cooling 80). Generalnie chodzilo mi o wykonanie bardziej kolorowej wersji i usunięcie wypłowiałości.


14. TTomek
Obróbka w LR2


15. Valdis62


16. Zdano


17. Zorzyk
 

Łukaszzz  Dołączył: 15 Wrz 2007
17. Zorzyka na 'tak' wg mnie.
Potem 15. Valdis62
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Ale rozrzut. W sumie, wszystkie da się zaakceptować, prawie.

Na moim kibelkowym komputerku najlepiej wygląda praca Zorzyka
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
a na moim praca nr 3 ;-) ..jak to dobrze ze nikt poza mna nie zrobil BW, a tu az sie prosilo wykorzystac gladkosci i cienie.. ehh.. a kolory dla mnie wszystkie rewelacyjne, wszystkie taie same ;-)

swoja droga ktos kapitalne foto zrobil, ja jednak przesunalbym chyba linie horyzontu wyzej, dal wiecej piachu.. ogolnie miodne :-)
 

Łukaszzz  Dołączył: 15 Wrz 2007
dagio napisał/a:
swoja droga ktos kapitalne foto zrobil, ja jednak przesunalbym chyba linie horyzontu wyzej, dal wiecej piachu.. ogolnie miodne :-)


Linia piachu i niebo jest ok... oddaje to IMO pewną głębię. Fotka udana zgadzam się również..
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zagwozdką jest kolor rzeczywistości o 5 rano na pustyni :-D Czy jest na sali autor?
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
trudno wybrać...
na pewno prace Briho i Dagio mi pasują bardzo... :-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
...a wersja Dagio - jedwabista...
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
zorzyk napisał/a:
Zagwozdką jest kolor rzeczywistości o 5 rano na pustyni

i tutaj Dagio położył wszystkich... :-)
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
nie prawda zorzyk, dopiero po czasie zauwazylem, ze zapomnialem wykorzystac jednej z opcji nowego LR.. a moglo byc tak pieknie

POPRAWIONA (poza konkursem)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
dagio, niebo na wersji 2. mi nie pasi. Wolę to z 1., czyli nr 3.
Jedwabiste - gładziutkie, ładne.... z czym tu się można nie zgadzać? ;-)
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
wg mnie też wersja konkursowa lepsza
jakoś jasniejsza a tony i tak ladnie oddane, ta druga zaś to jakoś przekombinowana wg mnie
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
zorzyk, foto 3 jest zamkniete od dolu, naturalnym pasem cienia, mi sie podoba ta druga wersja bo jest tez zamknieta od gory.. prawdopodobnie az za gleboko i za ciemno domknieta, jedak wole zamysl z tego drugiego..

fakt, ze teraz nieco przytlacza, eh..
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
SQ6GIT napisał/a:
ta druga zaś to jakoś przekombinowana wg mnie

Siur :-) Wersja pierwsza ma powietrze, na drugiej jesteś stłamszony... Nie iść i zdobywać, tylko klaść się i .... ;-)
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
zorzyk napisał/a:
Nie iść i zdobywać, tylko klaść się i ...


podziwiać mistrzostwo Świata.. naszego pięknego Świata, po któym dane jest nam stąpać.. dobrze to ująłeś! :-) :-B
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
Moje dwa typy to:
9-tka - za "mroczny" klimat.
6-tka - przypomina mi stara pocztowke albo ilustracje w zniszczonej ksiazce.

:-B
 

zenonblacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Dla mnie numer 7 za najbardziej soczyste, a przy tym nieprzesadzone, cieple kolory.
 

ederlezi  Dołączył: 21 Mar 2008
Mi najbardziej odpowiada 10 za księżycowy klimat, być może w tej wersji purpurowy odcień nieba nadałby jeszcze więcej "kosmosu". Jestem fanem gier komputerowych z serii X - Beyond the Frontier , stąd to skojarzenie. Dla mnie zdecydowanym faworytem jest praca McGregora
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Wersja Enzo najbardziej mi sie podoba.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach