Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Alfa, panie. Wybierz Alfę.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
rororo napisał/a:
bierz alfę

Kytutr napisał/a:
Alfa, panie. Wybierz Alfę.

Ale czy taki diesel nie jest już passe? Wpuszczą mnie z tym do Warszawy Centrum? No i z rzadka już dłuższe trasy robię.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Zdroworozsądkowo obstawiałbym Fiat Bravo benzyna T-Jet 1,4/120.
Choć jak bym miał wybierać pod kątem logo to brałbym fokusa , eeee, to znaczy Volvo chciałem powiedzieć.

Alfe bym sobie podarował, silnik ponoć super, ale...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Hmm a dlaczego nie bierzesz LPG pod uwagę w Bravo 1.4 TJET ?

Toż do świetny silnik do gazowania...

W diesla bym się nie pchał bez konieczności (ja miałem), chyba że nie jeździsz po mieście (Ja nie jeżdżę)
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
Żaba napisał/a:


Alfe bym sobie podarował, silnik ponoć super, ale...


...za to spoty w warsztatach :-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
opiszon napisał/a:
dlaczego nie bierzesz LPG pod uwagę w Bravo 1.4 TJET ?

Jeśli trafi się zagazowany, to wezmę. Ale patrząc na zużycie paliwa w tym samochodzie, to nie widzę sensu inwestowania w instalację, zwłaszcza przy przebiegach 15 tys. rocznie. Poza tym bagażnik wolałbym przeznaczyć na bagaże, a nie na koło zapasowe.
Żaba napisał/a:
Alfe bym sobie podarował, silnik ponoć super, ale...

Co do Alfy i diesla, to z tego co widzę jedyna rozsądna opcja. I właśnie ten diesel chyba najbardziej mi w tej konfiguracji nie pasuje, bo całokształt samochodu bardzo mi się podoba.
 
rororo  Dołączył: 20 Lut 2014
Enzo napisał/a:

Co do Alfy i diesla, to z tego co widzę jedyna rozsądna opcja. I właśnie ten diesel chyba najbardziej mi w tej konfiguracji nie pasuje, bo całokształt samochodu bardzo mi się podoba.

Jeśli robisz od czasu do czasu dłuższe trasy to diesel może być. Jeśli tylko krótkie to zdecydowanie nie.
To może Giullietta w dieslu lub benzynie? Znacząco poprawiła złą sławę Alf...
Tylko to już nie będzie samochód z tytułu wątku;)
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Akurat alfa od 159 poszła mocno z jakością do góry. Silnik też spoko, ale to diesel. Pytanie za jaki czas trafią się naprawy typu turbo, wtryski itp. Ja właśnie po wydaniu choćby w sierpniu 4,2 tys zł na wtryski, nawet o nowym dieslu już nie myślę :mrgreen:
 
lazar  Dołączył: 23 Cze 2010
Fiat Bravo benzyna T-Jet 1,4/120, chyba że dołożysz parę złotówek do Giulietty. I wtedy na Forza Italia
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
W drodze powrotnej z Chabówki przydarzyło mi się coś takiego:
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
:evilsmile: rozglądaj się za "nowym"tanim samochodem do intensywnej...
Ta ( przypuszczam że masz skodzinę ) już długo nie pożyje.:evilsmile: Normalnie sięroazpadnie./ Paniem taaaaaki przebieg. Strach tym gdzieś jechać dalej niż do sklepu za rogim.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
radek_m, a to do skodziny można przeszczepić zegary z legacy? To ja też poproszę.
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
Kytutr, To zdjęcie miałoby znacznie większą wartość, gdyby wskazówka na prawym zegarze również pokazywała 222
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
galex napisał/a:
Kytutr, To zdjęcie miałoby znacznie większą wartość, gdyby wskazówka na prawym zegarze również pokazywała 222
Szczególnie w terenie zabudowanym ;-)
 

Hermes  Dołączył: 04 Lut 2008
Marku zwłaszcza w ścisłym centrum w strefie wyłączonej z ruchu samochodów.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
PiotrR napisał/a:
A to do skodziny można przeszczepić zegary z legacy? To ja też poproszę.
Da się przeszczepić kierowcę Skody i wsadzić go do Outbacka ;-)
Zegary w Subaru Legacy/Outback rzeczywiście fajniejsze niż w O2 - ta choinka kontrolek i jazda wskazówek "do oporu" po przekręceniu kluczyka w stacyjce - bajka! No i regulacja podświetlenia, w nocy jak znalazł.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kytutr napisał/a:
ta choinka kontrolek i jazda wskazówek "do oporu" po przekręceniu kluczyka w stacyjce

W Skodzie też da się zrobić.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Wskazówki do oporu przy kręceniu kluczykiem to robią wrażenie w Bentleju Kontinentalu GieTe SuperSports :evilsmile: Wizualnie efekty wzmocnione są pomrukiem W12. Leoiej mieć asfalt na podjedzie, bo gdy delikatnie zaczniesz wyjeżdżać z garażu, to przy 1700obr/min. osiągasz 800Nm zrywających kostkę.
Ale to jest drogie auto do intensywnej eksploatacji, chociaż. Bentley twierdzi inaczej.
 
lazar  Dołączył: 23 Cze 2010
PiotrR napisał/a:
radek_m, a to do skodziny można przeszczepić zegary z legacy? To ja też poproszę.

Zegary... Jakbym miał wybierać to biorę silnik ;-)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
A napęd?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach