lazar  Dołączył: 23 Cze 2010
Zdano napisał/a:
lazar napisał/a:
jesteś w trochę innej sytuacji.

To prawda ale i tak marki bym nie zmienił, nie widzę nic co mogło by być konkurencyjne.

Krzysiek, rozmawialiśmy już o tym pewnego razu. Twoje wymagania co do samochodu niejako zawężają wybór do jednego modelu jednego producenta.
Mój kolega ma podobnie. Potrzebuje wygodnego osobowego samochodu (nie żaden dostawczak w wersji osobowej) w którym jest w stanie umieścić 3 foteliki dziecięce na tylnej kanapie (rozbudowane, bo jego żona jest wyczulona jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa dzieci). Na rynku nowych aut, oprócz VAGa którego nie chce, jest tylko Ford z S-Maxem i Galaxy.
 
zloty_2000  Dołączył: 27 Wrz 2010
potraff napisał/a:
Gwiazdor, w Astrze V jest dokładnie taka sama kanapa jak w IV. Wybacz, ale fotele w mondeo są bardzo wygodne, a w Astrze...z tych aut, w których siedziałem są najmniej wygodne. Z przodu jeszcze ok, ale tył siedzi często moja żona, więc skoro ona od razu stwierdziła, że są za twarde, to ja tylko potwierdzam.
Siedziałem wcześniej w IV w piątek w V. Ta sama kanapa deska w porównaniu do innych aut.

[ Dodano: 2019-02-23, 22:59 ]
A Berlingo reklamują dla rodzin. Dostawczak dla rodziny...


A oglądałeś (Sy)Renault, np Scenic albo Grand Scenic. Jak pamiętam tam są z tyłu 3 osobne fotele a samochodzik całkiem sympatyczny.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
lazar napisał/a:
Zdano napisał/a:

Mnie masz na myśli?
Poczekaj do czerwca

Ty, z tego co mi mówiłeś, to jesteś w trochę innej sytuacji.

Lepiej nie czekaj, ja już jechałem "po nowemu" :-?
potraff napisał/a:
Zdano napisał/a:
Najgorsze, że każdy ma rację

najlepszą ! :mrgreen:

Może nie tyle najlepszą, co najmojszą ;-)
Zdano napisał/a:
i tak marki bym nie zmienił, nie widzę nic co mogło by być konkurencyjne

Ja kiedyś myślałem o Isuzu D-max ale silnik 2.5 dość szybko zniknął, a pakowanie do samochodów ściśle użytkowych, do ciężkiej pracy, bardzo mocno doładowanych 1.9 uważam za błąd.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
lazar napisał/a:
Zdano napisał/a:
lazar napisał/a:
jesteś w trochę innej sytuacji.

To prawda ale i tak marki bym nie zmienił, nie widzę nic co mogło by być konkurencyjne.

Na rynku nowych aut, oprócz VAGa którego nie chce, jest tylko Ford z S-Maxem i Galaxy.

A Citroen C4 spacetourer? Czyli dawny C4 Picasso lub Grand Picasso?
Cytat
np Scenic albo Grand Scenic. Jak pamiętam tam są z tyłu 3 osobne fotele a samochodzik całkiem sympatyczny

Obecne mają kanapę. Nie oglądałem, jakoś nie podobają mi się Renault. Moja fobia. Nie wiem czemu. A teściu mówi by nie kupować forda :mrgreen: [/quote][/list]
 
lazar  Dołączył: 23 Cze 2010
potraff napisał/a:
A Citroen C4 spacetourer? Czyli dawny C4 Picasso lub Grand Picasso?

Marketowe foteliki 3 wchodzą. Mocno rozbudowane niestety nie, więc albo kolega kupi S-Maxa lub Galaxy albo musi zmienić żonę na taką która nie ma fobii w temacie bezpieczeństwa dzieci w czasie podróży.
PS. Są po turnee po salonach i przymierzaniu fotelików do samochodów.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
lazar napisał/a:
PS. Są po turnee po salonach i przymierzaniu fotelików do samochodów.

Ok rozumiem, ja mam jeden fotelik, więc nie miałem jak sprawdzić trzech ;-)
Ja jutro dla przeciw wagi podjadę i poproszę o jakąś ofertę na C4Piscasso.

Ps a inne auta podobne do Cmaxa, C4Picasso? Carensa już nie ma do zamówień.
 
lazar  Dołączył: 23 Cze 2010
potraff napisał/a:
Ps a inne auta podobne do Cmaxa, C4Picasso? Carensa już nie ma do zamówień.

Fiat 500L, Kia Venga (alo to chyba mniejsze), Opel Zafira, Renault Scenic. Może gdzieś mają jakąś zachowaną Toyotę Verso w salonie? Produkcja do 2018.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
lazar napisał/a:
Kia Venga (alo to chyba mniejsze)

To segment B.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
lazar napisał/a:
Opel Zafira, Renault Scenic

Drogie, wykraczają poza budżet.
Czyli tak jak przeglądałem, Cmax jest wyjątkowy 8-)

żartuje oczywiście :-P
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
potraff napisał/a:
z tyłu siedzi często moja żona, więc skoro ona od razu stwierdziła, że są za twarde, to ja tylko potwierdzam.
Piękne :) To tyle w temacie, ze motoryzacja jest męskim fetyszem ;-)

W tym przypadku żona ma zawsze rację. Jeśli nie ma racji, to ma Rację! Inaczej facet nie ma racji(żywnościowej) :evilsmile:

C4 Grand Picasso jest piękny! Pojemny, ergonomiczny, ale... żonie się nie podobał, więc... nie kupiłem :mrgreen:

To nie jest pantoflarstwo. To była moja męska, świadoma decyzja. :-P Głęboko przemyślana, racjonalna i :-P

Za to dobrałem nowe auto pod kolor zimowego płaszcza mojej lubej i jej lakieru do paznokci. Gorzej, ze w cieple miesiące się w tym płaszczu nie chodzi :roll:

Na szczęście lakier do paznokci zostaje. I dobrze, bo tak mnie obijają drzwiami na parkingach, ze trzeba to będzie maskować :evil:

[ Dodano: 2019-02-25, 08:11 ]
Ps. A teraz oficjalny komunikat od męskiego ego gadżeciaka, znaczy gaDzieciaka: Kolor dobrałem tak jak zip-zip, czyli zgodnie z ulubioną marką sprzętu foto :evilsmile:
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Ja się tam przyznaje. Jestem pantoflarz :mrgreen:
Ale źle zrozumieliście, żona potwierdziła, że moje zdanie o twardości nie jest moim widzimisię.
I kurde nie ma różowych aut :mrgreen:
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
tref napisał/a:
Ps. A teraz oficjalny komunikat od męskiego ego gadżeciaka, znaczy gaDzieciaka: Kolor dobrałem tak jak zip-zip, czyli zgodnie z ulubioną marką sprzętu foto
No i bardzo dobrze, bo czerwone auta są szybsze (w ramach tego samego modelu i wersji silnika) ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Kytutr, dlatego Ty zmienileś czerwony ns granatowy, a ja zmieniłem granatowy na czerwony?

[ Dodano: 2019-02-25, 10:04 ]
Ps. Jakby nie patrzeć w końcu tej planowanej kilka lat wymiany aut dokonaliśmy :evilsmile:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kytutr napisał/a:
No i bardzo dobrze, bo czerwone auta są szybsze

Oczywiście, że dobrze, ale najszybsze są białe dostawczaki.
 
lazar  Dołączył: 23 Cze 2010
plwk napisał/a:
Oczywiście, że dobrze, ale najszybsze są białe dostawczaki.

Raczej biała, oklejona dodatkowo naklejkami, Skoda Fabia/Rapid na autostradzie A2 ;-)
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
potraff napisał/a:
I kurde nie ma różowych aut :mrgreen:
Nie to co kiedyś :mrgreen: https://www.youtube.com/watch?v=VkWf4crJ9uI
 

jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
lazar napisał/a:
Marketowe foteliki 3 wchodzą. Mocno rozbudowane niestety nie


Nie wiem czy znajdzie się obecnie na rynku samochód w którym da się zamontować 3 rozbudowane foteliki, lub 2 rozbudowane i jeszcze jedną osobę.
No może jakiś VAN robiony na dostawczaku...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zgadza się. Robili kiedyś testy, poszukując samochodu, w którym na tylnym siedzeniu zmieści się 3 rosłych facetów i w kategorii osobowych nic takiego nie znaleźli. To taki sam poziom absurdu jak zmieścić w osobówce trzy foteliki.

Trzeba zmierzyć szerokość fotelika, pomnożyć razy trzy, dodać z 5 centymetrów i szukać w specyfikacjach samochodu o takiej szerokości z tyłu.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Dziś byłem dodatkowo u Citroena.
C4 Picasso (spacetourer) jest węższy od C-Max'a. Niby ma 3 osobne fotele z tyłu ale one są wąskie.
Szerokość C4 Picasso to 1826, C-Max 1858. Citroen dłuższy o 58mm a wydaje się wielki. Ale cenę ma ciut lepszą bo o 2tys droższy ma już klimatyzacja automatyczna, felgi 17, nawigację, nawiew na tył.
Jednak ford mi się bardziej podoba.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
potraff napisał/a:
Szerokość C4 Picasso to 1826, C-Max 1858.

Jaką mają szerokość wnętrza? To Cię powinno interesować.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach