Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
plwk napisał/a:
Rozumiem, że piszesz o używanym.

No właśnie też szukałem po nowych...
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
no wcale nie napisałem ze na nową zamienię. :)
nowsza mi wystarczy
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Starsza troszkę po wierzchu zużyta. 8-)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
troszku :-)
w końcu dojrzałem do zmiany. ale to przez żone i dziecko bo ja to bym dalej jeździł
dawno nie miałem tak ekonomicznego auta, po za tym prawie bezawaryjne a jak już coś to części tanie.

doszedłem do wniosku że jak już coś się zepsuje na tyle że naprawa przekroczy wartość to ja wyzłomuje
 

pawel_fan  Dołączył: 07 Wrz 2009
Mój tani samochód do zdecydowanie nieintensywnej eksploatacji.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Pawel_fan, może do zdecydowanie nieintensywnej eksploatacji, ale bardzo youngtimerowo.
 

pawel_fan  Dołączył: 07 Wrz 2009
Kytutr, youngtimer może to jeszcze nie jest (22 lata dopiero), ale miałby potencjał, gdyby był w lepszym stanie zewnętrznym i miał silnik większy, niż 1.6. Co prawda to najmocniejsza wersja tego silnika (były 75, 90 i 103KM), ale w tym modelu montowano 2.0 turbo 193KM. To by był janktajmer pełną gębą :) Z zewnątrz może nie jest najładniejsza (rysy, wgniecenia, pęknięcia), ale przecież jadąc widzę tylko środek. A środek cieszy.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
pawel_fan napisał/a:
Co prawda to najmocniejsza wersja tego silnika (były 75, 90 i 103KM)
103KM w lekkim hatchbacku może całkiem dobrze wystarczyć. A wnętrze takie, że aż chce się zawołać "Forza Italia!" :-D
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Uzupełnię info sprzed 3 stron, że kupiłem 307 SW.
1.6 LPG automat. Zdjęć brak, do jeżdżenia a nie oglądania o-P
Wypróbowany już w 7 osób na krótkiej wycieczce - da się.

 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Generic, on mieści 7 osób "na legalu"? :shock:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na drogach prywatnych zmieści nawet 13.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Tak, każdy 307SW ma w dowodzie 7os.
Tylko mało który ma komplet foteli, dokupiłem. Są dedykowane, nieco bardziej "slim", ale też pasują te z drugiego rzędu.

Bardzo konfigurowalne wnętrze

Aż niebywałe w takim małym aucie.

Oczywiście ja, przy 183cm wzrostu się tam z tyłu nie mieszczę. Tzn nogi nawet, choć kolana pod brodą. Ale głową walę w dach.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Pozytywne zaskoczenie! :->

[ Dodano: 2019-09-17, 13:35 ]
Generic napisał/a:
Aż niebywałe w takim małym aucie.
Właśnie tak!
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To niejedyny taki pojazd. Renault Grand Scenic o takiej samej długości również standardowo ma 7 miejsc.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Ale Grand Scenic to mini-van czy jakoś tak - a ta trzysta-siódemka jest zwykłym kombi. Ten pierwszy jest wyższy i bardziej "pękaty".

[ Dodano: 2019-09-17, 13:52 ]
Mój Town&Country też jest krótki - a mieści wygodnie 7 osób i parę walizek. I jeszcze mam przejście między przednimi fotelami.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Generic napisał/a:
307 SW

Brałem go pod uwagę podczas poszukiwań samochodu. Rodziny nie mam, ale na wakacje z rowerem byłby idealny.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Ryszard napisał/a:
Mój Town&Country też jest krótki

Oj tam, 60cm więcej o-)
Jasne, że są inne 7 miejscowe o podobnej długości. Choćby najpopularniejsza u nas Zafira B. Natomiast Zafira A też występująca z 7 miejscami jest nawet 10cm krótsza (hm, nie wiem czy to poprawne dane).

Ale właśnie chodzi o to, że to minivany. A po kombi na bazie kompakta klasy C się tego nikt nie spodziewa o-)

Wiecie, było i 6 osobowe Suzuki Carry. Na niektóre rynki nawet klasyfikowane jako 7 miejscowe o-)
Albo Subaru Libero - też 6 osób.


Ogólnie to celowałem w jakieś większe auta, ale jakoś tak funduszy ciągle brakuje, zajechanych Sharanów/Galaxy nie chciałem. Z resztą one mają w drugim rzędzie na środku pas biodrowy tylko. I chyba isofixów całkiem brak.
Natomiast na coś nowszego, w lepszym stanie, dużego i z układem 2-3-2 mnie aktualnie nie stać. Może za parę lat jakiś Trafik/Expert. Bo po co się rozdrabniać.
A tak kupiłem toto za 5tyś, po pakiecie startowym obejmującym dokupienie foteli i parę drobnych napraw zamknie się w 6500zł. Jak automat nie padnie to jest dobrze. Co prawda przy 5 osobach rowerów do środka nie wrzucę (dziecięce w sumie bym mógł) i te awaryjne 7 osób trzeba dobrze rozlokować, żeby im było w miarę wygodnie. Ale się da!
No i dzieciom się szklany dach podoba o-)
 

pawel_fan  Dołączył: 07 Wrz 2009
Ryszard napisał/a:
pawel_fan napisał/a:
Co prawda to najmocniejsza wersja tego silnika (były 75, 90 i 103KM)
103KM w lekkim hatchbacku może całkiem dobrze wystarczyć. A wnętrze takie, że aż chce się zawołać "Forza Italia!" :-D
Nie mówię, że silnik jest za słaby, bo ładnie się wkręca i jak dla mnie wystarcza do okazjonalnego użytku, ale jednak cenione jako klasyki są raczej najwyższe wersję wyposażeniowe i silnikowe. A taka całkiem lekka ona nie jest, 1300kg waży. W poprzednim aucie miałem 150KM, a ważyło niewiele ponad tonę. Forza Italia!
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Skoda szaleje z nazwami. KAROQ... KAMIQ... a potem KRECIQ? ;-) ;-) ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tak sobie założyli i tak nazywają. ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach