Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
opiszon napisał/a:
Ciekawe czy w 3 obcieli z wyposażenia czy mam w 2 tylko dlatego że to diesel i jest potrzebne przy okazji ocieplenie i wygłuszenie komory silnika
Sprawdziłem na szybko w czeskim konfiguratorze i niestety, nie znalazłem.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W Fabii III obecność lub nie, zależna była chyba od ciągłości w zaopatrzeniu. Ja mam osłonę częściową z tworzywa, część osób z takim samym silnikiem i pakietem wyposażenia dostało pełną stalową.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kytutr napisał/a:
Sprawdziłem na szybko w czeskim konfiguratorze i niestety, nie znalazłem.

W polskim konfiguratorze nic na ten temat nie było. Każda ma jakąś osłonę.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
plwk napisał/a:
W polskim konfiguratorze nic na ten temat nie było. Każda ma jakąś osłonę.
Aha, czyli może taka specyfika. Do Octavii trzeba specjalnie dokładać.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Stalowy zamiennik do Fabii kosztuje około 350 zł.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Odnośnie Fabii 3. generacji - przez weekend ujeżdżałem wersję z silnikiem 1.0TSI (wersja 110-konna) i sześciobiegową skrzynią biegów. Bardzo fajny i żwawy silnik, który terkocze wesoło jak silnik Wartburga w kwiecie wieku. Przyspieszenie zauważalnie lepsze niż w Octavii z silnikiem 1.2TSI o mocy 105KM, podobnie jak zużycie paliwa (niższe, ma się rozumieć). Do tego bardzo zawieszenie, które dawało bardzo dobrze radę przy normalnej jeździe. Minusy to potrzeba utrzymywania wyższych obrotów, oznaczało to dla mnie więcej machania drążkiem zmiany biegów. Auto ogólnie bardzo na plus.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kytutr napisał/a:
Przyspieszenie zauważalnie lepsze niż w Octavii z silnikiem 1.2TSI o mocy 105KM,

Oktawia jest cięższa a 1.0TSI ma wyższy moment niż 1.2TSI.
Kytutr napisał/a:
potrzeba utrzymywania wyższych obrotów

Podobno ten silnik ma zauważalną turbodziurę (1.2TSI też ma, ale mniejszą) i dlatego trzeba go kręcić wyżej.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Kytutr napisał/a:
Minusy to potrzeba utrzymywania wyższych obrotów, oznaczało to dla mnie więcej machania drążkiem zmiany biegów.
To ogólna wada samochodów ze słabymi silnikami.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Kytutr napisał/a:
Minusy to potrzeba utrzymywania wyższych obrotów, oznaczało to dla mnie więcej machania drążkiem zmiany biegów.
Trzeba było brać automat z łopatkami :P
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
matb napisał/a:
Trzeba było brać automat z łopatkami :P

No właśnie automat już mam, jutro dostanie nowe tłumiki wydechu. Łopatek nie ma, ale plusik i minusik, naturalnie, jest.
 
lazar  Dołączył: 23 Cze 2010
Kytutr, a ten plusik i minusik to prawilnie czy wspak? Prawilnie, czyli minus do przodu, plus do tyłu.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Lazar, niestety na wspak. Ale w czym to przeszkadza?
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Kytutr napisał/a:
jutro dostanie nowe tłumiki wydechu
Pochwal się, co kupiłeś?
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Zbynio napisał/a:
Pochwal się, co kupiłeś?
Nowe tłumiki wydechu ;-)
 
lazar  Dołączył: 23 Cze 2010
Kytutr napisał/a:
Lazar, niestety na wspak. Ale w czym to przeszkadza?

Przełączanie sekwencyjne biegów, jak zresztą wiele innych rzeczy w motoryzacji, bierze się ze sportów motorowych, a tam zawsze do przodu to bieg niżej, do tłu bieg wyżej. Twoja odpowiedź na pytanie może pozwolić nam na ograniczenie zbioru marek samochodów jaki mogłeś kupić :-P
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
lazar napisał/a:
Twoja odpowiedź na pytanie może pozwolić nam na ograniczenie zbioru marek samochodów jaki mogłeś kupić :-P
No to zgadujcie dalej. Gramy w "20 pytań", zostało 19 :mrgreen:
 
lazar  Dołączył: 23 Cze 2010
Tak, na razie zajmujemy się producentami, jeszcze model w kolejce. Chyba poczekam do Chabówki ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Fiat 126p RSX Blu4Mołszon EcoTeckno w kolorze Safari, tfu, Pustynna Burza z radiem Safari 2.
Zgadłem?

Dobre, małe auto, lekkie i oszczędne.

Dziś snilo mi się, ze jeździłem Syreną. Tak, Syreną, nie na Syrenie. O tyle dziwny ten sen, ze byl to mój pierwszy raz. Trochę dziwne uczucie, bo wszyscy się patrzyli.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Ale że w ubraniu?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Mój kolega miał malucha cabrio. Czerwonego. Do dziś go nie lubię.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach