DJ_Direct  Dołączył: 03 Cze 2008
Voigtlander Macro APO 125mm f2.5
Tak czysto retorycznie chcialem sie podzielic ubolewaniem nad tym faktem, ze taka perelka.... jest do kupienia.... ale k***a kogo na to stac ????

http://cgi.ebay.pl/BrandN...1QQcmdZViewItem

coz - Canonowe L-ki czasem wiecej kosztuja.. np 85/1.2 to gdzies kolo 5K PLN. I tym sie pocieszam, ze mamy relatywnie tani system, ale i tak wydac na manuala ze 4000 albo lepiej to jakis kosmos.
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
Ale pomysl jaka bylaby nuda gdybys wszystkie obiektywy mogl miec za grosze. Teraz to jest przynajmniej o czym pomarzyc, mozna czasem pikawka mocniej przydzwonic, jest do czego sie slinic itd. :mrgreen: :-B
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
To jest chora cena - swego czasu były dostępne na CameraQuest.com - za ok. ~$700 o ile dobrze pamiętam. I co najmniej dwóch forumowiczów ma to szkło. Tzn. jeden miał ale chyba oddał, bo coś było nie tak.
 

Piotr  Dołączył: 24 Kwi 2006
miałem to szczęście że nabyłem go zanim skończyły się zapasy w camerquest. Cena faktycznie kolekcjonerska.

Ciekawe co się stanie z cenami jak skończą się zapasy FA Ltd?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Piotr napisał/a:
Ciekawe co się stanie z cenami jak skończą się zapasy FA Ltd?
Póki co, te szkła są cały czas w ciągłej produkcji.
 

Piotr  Dołączył: 24 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Piotr napisał/a:
Ciekawe co się stanie z cenami jak skończą się zapasy FA Ltd?
Póki co, te szkła są cały czas w ciągłej produkcji.


no nie wiem?

po lekturze tego wątku http://www.pentaxforums.c...a-limiteds.html nabrałem przekonania że może to byc ich koniec.
 

Diamond32  Dołączył: 20 Sie 2007
Piotr o nie :!: Z tego wynika że to koniec serii FA-Limited, masakra, dobrze że już mam.. Pentax bez flagowego 31-limited.. Bez sensu, może nie opłaca się już produkować tak ambitnych konstrukcyjnie obiektywów.. :-(
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
I to jest ulubiony marketing Pentaxa: zniszczmy co najlepsze, a w zamian dajmy badziewne, plastikowe DAL. W momencie, gdy wszyscy idą w kierunku FF, Pentax jak zwykle pod prąd. Po co komu pełnoklatkowe Limitedy FA. Przecież na tym nie da się zrobić pieniędzy. Zupełnie jakgdyby w zarządzie siedzieli ludzie opłacani przez konkurencję.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pentagram, czasami mam dokladnie identyczne wrazenie :mrgreen: - gorzej ze ostatnio mam to coraz czesciej :roll:
Troszke mam obawy ze pentax moze zdryfowac w kierunku podobnym do olympusa.
80% szkiel amatorkich i bardzo sredniej klasy a potem obiektywy naprawde swietne i koszmarnie drogie - taka sytuacje juz raz mielismy
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
Pentagram napisał/a:
Po co komu pełnoklatkowe Limitedy FA. Przecież na tym nie da się zrobić pieniędzy.
Może faktycznie więcej zarabiają na tych tańszych, jak to napisałeś, badziewnych obiektywach. Najistotniejszym celem istnienia korporacji jest maksymalizacja zysku, więc, może po prostu produkcja starych Limitedów się nie opłaca?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach