malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
wg mnie nic nie zawiniło, fota jest kapitalna

swoją drogą ciekawy jestem jaki procent zdjęć zrobionych 50/1.0 jest trafiona z ostrością.. chociaż dużo się słyszy o ultra wysokiej wygodzie ostrzenia dalmierzem lajek
 
muciaq  Dołączył: 01 Wrz 2007
dsk napisał/a:
Myślę, że zawiniła kompozycja.


ale chyba wlasnie o to w tym portrecie chodzilo, zeby swiatla punktowe rozchodzily sie w dwie strony dajac ciekawy efekt ufo-ludka :D

i tak powala ;P
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
kapitalna bo taka mala GO ??? Wedlug mnie nie ma tu nic poza fascynacja wlasnie tym efektem a calosc cholernie niefortunnie skomponowana
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Za Fafniakiem, ten koleś wydaje jakieś kosmiczne promieniowanie uszami.

[ Dodano: 2008-09-13, 20:34 ]
(Model, nie Fafniak) .
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Mi się skojarzył z Fafniakiem, co miał antenkę na głowie czy jakoś tak.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Samp napisał/a:
ten koleś wydaje jakieś kosmiczne promieniowanie uszami
Kiedy własnie Fafniak zapoczątkował ten kierunek w fotografii i nikt nie jest w stanie go doścignąć. :mrgreen:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Wstawilem te fote zeby pokazac efekt mikro GO, nad zdjeciem chyba nie ma sie co rozwodzic.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Ej, dan, tu masz też małą GO, model ładniejszy i mu z uszu nic nie buszu
(bucha).

 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Małą, ale nie mikro :-P .
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Ale FA 31 słabe fotki na pełnej dziurze robi. W ogóle nie skomponowane. ;-)

[ Dodano: 2008-09-14, 01:47 ]
Samp, Twoja 50-tka na pełnej dziurze zrobi mniejszą GO. :)
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
A 200mm, to dopiero... :-?

W ogóle zdałem sobie sprawę z jednego błędu, jakim obarczone są wszystkie nasze próby pokazywania sobie GO / bokehu. To się inaczej czyta, w zależności od dystansu oglądającego i powierzchni zdjęcia.
Mam na myśli to, że zdjęcie wyświetlone na pełnym ekranie / zrobione na porządnej sporej powierzhni odbitce, oglądane z odległości 50cm-1m będzie mieć zupełnie inne działanie, niż miniaturka szeroka na 700 pikseli, widziana z 20-30cm.

Możemy sobie tak na oko oceniać, co jest bardziej, a co mniej rozmyte - ale tak naprawdę, realną ocenę walorów bokehu zapewni tylko pełnoformatowa wersja zdjęcia.

To zdjęcie, co pokazał dan, otworzyłem sobie w PS i pomniejszyłem szerokość do 150-200 pikseli - i głębia ostrości wnet pozornie "urosła".
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
Samp, Zdjęcie w awatarze super, jakbym cię spotkał na ulicy to bym chyba przeszedł na drugą stronę, tak groźnie wyglądasz. Przepraszam za politykę ale ty chyba za dużo telewizji oglądasz. :-P
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
seweryn1 napisał/a:
za dużo telewizji oglądasz

Prawie wcale, może trochę filmów nocą - generalnie (niestety) nie mam na to czasu.
Ale co ma telewizja do polityki...? :roll:
I do mojego avatarka?
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
Samp napisał/a:
Ale co ma telewizja do polityki...?
I do mojego avatarka?

No jak to co. Ja kiedy tylko włącze telewizor to zawsze trafiam na jakieś pitolenie, tu pitoli pan z parti x, a tam pani z parti y, przełączam kanał a tu na odwrót pani od x i pan od y, gaszę telewizor idę do samochodu zapalam silnik, radio i to samo, ale przynajmniej wizji brak, no i wtedy wyglądam tak jak ty, no i jadę i zaraz mnie zatrzymują niebiescy bo za szybko, czy coś w tym stylu, i pytają czemu taki nerwowy, i co mam im powiedzieć?

To taka mała wizja literacka, i moje poczucie humoru :oops:
żenujące jest, że zawsze muszę tłumaczyć swoje dowcipy i nieeeeewielu one śmieszą. :-/
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
seweryn1 napisał/a:
żenujące jest, że zawsze muszę tłumaczyć swoje dowcipy i nieeeeewielu one śmieszą

powiedz co sądzisz o tych:
http://mygosia.blogspot.c...m-pentaksa.html
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
mygosia napisał/a:
seweryn1 napisał/a:
żenujące jest, że zawsze muszę tłumaczyć swoje dowcipy i nieeeeewielu one śmieszą

powiedz co sądzisz o tych:
http://mygosia.blogspot.c...m-pentaksa.html

Coś jakby bardziej ale jeszcze nie to. Moje dowcipy to sytuacyjne w stylu "Ktoś rzuca jakimś uogulnieniem, a ja intelygentnie mu tłumaczę (wiesz twoje uogólnienie jest z zasady, jak każde uogólnienie, nieprawdziwe) i wtedy oni milkną i patrzą na mnie z politowaniem nawet niewiedząc, że sobie zażartowałem" Żenada :!:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Ciekawa jak M8 spisuje sie w takiej kombinacji:


dz.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
hmmm.... :shock: :shock: :shock: tona śliny!!
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
dzerry napisał/a:
Ciekawa jak M8 spisuje sie w takiej kombinacji:

Przy 43mm pewnie calkiem glupieje z ustawianiem ramek :-P

Za to przy M7... mmmm...
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach