wojtal  Dołączył: 07 Wrz 2006
Wydajność akumulatorków.
Witam, ile zdjęć w formacie RAW można "wystrzelać" na jednym komplecie akumulatorków?, średnio oczywiście, mam Dl'a, a akum. to: Sanyo i Energizer 2500 mA NiMH, :-/
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To zależy od różnych ustawień np. czas wyświetlania podglądu (można również całkowicie wyłączyć), jasność wyświetlacza, częstotliwość włączania/wyłączania i zapewne wiele innych jak choćby procent zdjęć z lampą. Przy normalnym używaniu bez zabaw w menu i oglądania mieści się swobodnie w tym co napisano w instrukcji czyli powyżej 500.
Sa tacy co twierdzą, ze przy wyłączonym podglądzie grubo przekraczają 1000.
 
klimecki  Dołączył: 21 Kwi 2006
plwk napisał/a:
choćby procent zdjęć z lampą

swiete slowa:), u mnie (ds) pare/nascie zdjec z wbudowana lampa i pokazuje sie slynna glupawka jesli chodzi o stan akumulatorkow
- czestosc wyzwalania migawki (urlopujac z aparatem na jednym komplecie 2500GP zrobilem znacznie wiecej w ciagu paru dni niz w ciagu jednego wesela (tu z racji czestosci wymienialem aku w polowie imprezy)
- robi sie chlodno, na powietrzu odczujesz ze aku traca swoja 'moc' w miare obnizania temperatury
ogolnie odpowiedz brzmi pareset, w zaleznosci od warunkow i sluszne moze byc zarowno 200 jak i 500klatek, tak czy siak warto miec zapasowy komplet czy ladowarke na dluzszy wyjazd:]
pozdrawiam
kp
 
wojtal  Dołączył: 07 Wrz 2006
Dzięki za odpowiedzi, w sumie chodziło mi oto, czy aby zapisać format Raw aparat zużyje więcej pradu niz w przypadku Jpeg :-?
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
na pewno, chocby dlatego, ze rawy sie dluzej zapisują ....
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
na pewno, chocby dlatego, ze rawy się dluzej zapisują ....
- a myslisz ze uda ci sie to zmierzyc :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
sp7foy  Dołączył: 31 Lip 2006
milo napisał/a:
na pewno, chocby dlatego, ze rawy się dluzej zapisują ....


Akurat tego nie mierzyłem, ale to że się dłużej zapisuje o niczym nie świadczy.
Jeśli procesor dokonuje konwersji raw na jpeg to zużywa energię. Teraz należałoby porównać co jest bardziej energożerne. Ale stawiam na procesor.
 
klimecki  Dołączył: 21 Kwi 2006
sp7foy napisał/a:
Ale stawiam na procesor.

kazda operacja cos pobiera, niewazne czy zapis jpg czy rawa, karty maja rozne szybkosci [szybki zrzut to imho moze i krotki czas zapisu ale wiekszy pobor produ w tym krotkim czasie, wiec nie bylbym pewien czy powolniak bardziej wyssie z aku zycie czy jakas total-hiper-speed karciocha]
wszystko da sie pomierzyc, najprosciej zasilic jakiegos ds-a czy inna puche przez kabelki (niewazne czy do aku czy zasilacza) i wladowac miedzy amperomierz, dobrze widac wszystkie szopki [takze to ze gdy pucha pozornie 'idzie spac' (niby auto off gdy dlugo nie wciskamy migawki) pobor energii nadal jest]. Mozna cos niecos wysnuc, pytanie czy jest ktos, kto bedzie w plenerze zastanawial sie czy ze wzgledow oszczednosciowych przelaczyc sie na jpg itp...
pozdrawiam
kp
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
klimecki napisał/a:
pytanie czy jest ktos, kto bedzie w plenerze zastanawial się czy ze wzgledow oszczednosciowych przelaczyc się na jpg itp...

no ja z moim istD to se moge...jpg sa tak mydlane ze ....
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Standardowo noszę 2 zapasowe komplety akumulatorów i się nie zastanawiam ile fotek wychodzi z kompletu a jak wychodzi jpg z DL-a nie mam pojęcia bo jeszcze nie próbowałem.
Gdy wskaźnik pokazuje rozładowanie akumulatorów to mogę zrobić jeszcze około 50 fotek.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
nie będę się powtarzał, poczytaj:
http://www.manufactura.ho...p?p=18015#18015
(mam na myśli moje posty odnośnie utrzymywania aku przy długim życiu...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach