macias  Dołączył: 12 Wrz 2008
[macias]Kaaaaartofleee.... ups sorki...Moja galeria
na wstepie musze sie przyznac ze te fotografie nie sa robione pentaxem[ale nastepne beda:P].

1.

2.

3.

4.

5.


6


7


8


9


10


mlyn wodny



chata czasu



1 swiat 2 spojrzenia


mechaniczna kompozycja



ostatnia droga ucieczki


pracownia mistrza


afterwar



masyna do produkcimarzen



zamknieta brama





inside



samotnia


11


12


no to teraz panoramka naciagana na hdri;p


13


zamurowany



14


15


16


17




mam nadzije ze przynajmniej czesc sie spodoba
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Temat wątku - WTF?
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Uwagi organizacyjne:
1. Za dużo zdjęć na raz - jeśli chcesz rzetelnej oceny pokazuj parę co jakiś czas.
2. Za małe miniaturki - nic nie widać
3. Za duże pliki po kliknięciu
-najlepiej pokazywać zdjęcia w wątku - długość dłuższego boku winna wynosić 700px
4. Numeruj zdjęcia - łatwiej będzie się oceniać
5. Nadał wątkowi rozsądny tytuł - po 24h nie będziesz miał możliwości go zmienić

I tyle
:-)
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
dsk napisał/a:
Temat wątku - WTF?

To trzeba usłyszeć. U nas jeżdżą czasem tacy obwoźni sprzedawcy ziemniaków (czyli kartofli) i skutecznie zwracają uwagę charakterystycznym zaśpiewem :-)

Więc ja nie wiem o co wam chodzi. Tytuł jest w porządku.
 
waldesss  Dołączył: 23 Cze 2008
ogólnie to za dużo zdjęć, a poza tym wszystkie takie zwyczajne
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Ale wiesz, MiQ27, taki tytuł od razu sugeruje, że w wątku jakieś kotlety będą. :-) Przez co ogląda się z takim jakby uprzedzeniem.
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
dsk, jakie kotlety ? Ziemniaki, przecież wyraźnie napisał :-)
 

macias  Dołączył: 12 Wrz 2008
no a moze cos apropos zdjec bo gadac jakies glupoty a o zdjeciach nic nie uslyszalem tylko ze jakies "zwyczajne sa" [sory ze nie czikita]... a rozwalilo mnie ze duzo zdjec jest ,no zycie nie bede codziennie po 2 fotki wrzucal jak mam juz jakies zdjec ktorymi chcialbym sie pochwalic i poczekac na konstruktywne komentarze.

ps. nazwa tematu taka poniewaz:
po 1. mialo byc smiesznie a nie ponuro
po 2. coraz rzadziej sie slyszy ten glos na ulicach... jest bardziej unikatowy...:P
po 3. kartofle sa bardzo smaczne i moga byc dla pospulstwa[mass] i dla patrycjuszow:P czyli dla kazdego cos fajnego:P

ps.pozniejsze zdjecia sa juz mniejsze...
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
macias napisał/a:
a rozwalilo mnie ze duzo zdjec jest ,no zycie nie bede codziennie po 2 fotki wrzucal

A mi sie nie chce ślepić oczu, potem czekać, aż łaskawie mi się wgra 30 fotek, a potem mi sie nie chce o każdej pisać - sama nie wiem jak, w takim natłoku nie ponumerowanych zdjęć.
Ot życie...

A Twoje podejście do rad technicznych świadczy o tym, że wcale nie jesteś zainteresowany, aby ktokolwiek miał ochotę nie tylko wypowiedzieć się, ale chocby zobaczyć Twoje zdjęcia. Tylko zniechęcasz ludzi.
Czy zawsze tylko wymagasz czegoś od innych, nie próbując ułatwić im życia?
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
macias napisał/a:
gadac jakies glupoty a o zdjeciach [...] [sory ze nie czikita]... a rozwalilo mnie ze duzo zdjec jest ,no zycie nie bede codziennie po 2 fotki wrzucal

mygosia ma absolutną rację. Taki sposób prezentacji zniechęca. Zachęć ludzi do oglądania zdjęć, bo nie doczekasz się komentarzy. Możesz też popróbować w innych miejscach. :-B Jest sporo galerii w internecie.
 

macias  Dołączył: 12 Wrz 2008
wiekszosc tych WIEKSZYCH zdjec mam po 3.2 MB[przystandardowy polsik laczu 1Mb/s to jest 6 minut na zdjecie ale prawdopodobnie wiekszosc z was ma lepsze lacza] pozatym zawsze mozna zmniejszyc obraz w przegladarce uzywajac ctrl+roller, i powiedz co by to zmnielo czy zdjecia byly by wrzucane co dziennie 2x czy raz wszystkie i tak wgrywalo by sie Tobie 30...[pozatym nazbieraly by sie nowe zdjecia ktore musialy by czekac na wgranie w kolejce po tych co sa] a wszystkich nie musisz komentowac wystarczy jedno dwa zdjecia i bede szczesliwy... pozatym zdjecia jak nie sa ponumerowane to maja nazwy...[jedno zdjecie sie zaplatalo i nie mialo numerka]

pozatym komentowanie nie ejst obowiazkowe wiec jak nie chcesz to nie komentuj


sporo galerii moze jest ale siedza tam ludzie pokroju fotka.pl wrzucajacy zdjecia swoich kotow,braci, siostr dziewczyn i calej famili w wiekszosci zrobione telefonem komorkowym:( a wrzucajac tutaj mialem nadzieje na fachowa ocene tymbardziej ze wlasnie jedzie do mnie moj nowy apart firmy pentax:P


ps.mam nadzije ze nastepny post bedzie jednak zwaieral w tresci cos wzwiazku z moimi zdjeciami:P
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
macias napisał/a:
pozatym komentowanie nie ejst obowiazkowe wiec jak nie chcesz to nie komentuj

Dotarłeś do sedna.
Bo widzisz - ja tak naprawdę nie mam interesu w tym, żeby ktokolwiek Ci omawiał zdjęcia. Po prostu chciałam Ci pomóc, bo jesteś nowy i widzę, że nie orientujesz się w tutejszym klimacie.
Ale skoro nie chcesz, to przecież Cię nie będę zmuszać, ale jakby co, to będziesz mógł mieć pretensje tylko do samego siebie. Pamiętaj o tym, proszę.

Aha - zapoznaj się z regulaminem:
http://pentax.org.pl/faq.php
Bo jak na razie łamiesz ten punkt:
Cytat
5. Używaj języka polskiego. Zanim wyślesz wiadomość sprawdź poprawność tekstu. Korzystaj z dostępnych narzędzi, np. witryny Bykom-Stop http://bykom-stop.avx.pl/czymsprawdzac.html .

Bardzo proszę Cię o pisanie zgodnie z zasadami języka polskiego.
Nie zalecenie sie do mojej uprzejmej prośby, będzie wiązać sie z róznorakimi konsekwencjami.

Aha - zaświadczenie o dyleksji, dysortografii, bądź innym dys... - nie jest tutaj honorowane. Uważamy, że jesli ktoś potrafi obsługiwać aparat, to równie dobrze potrafi obsługiwać program do sprawdzania pisowni.
 

macias  Dołączył: 12 Wrz 2008
przepraszam za moje bledy wynikajace w wiekszsci z przestawiania liter[ lub ich braku[musze nowe baterie zakupic:P]] jest to wina poczesci klawiatury bezprzewodowej bo czasami jak szybko nacisne to mi wyskoczy ta druga litera/cyfra a pierwsza nie] a brak polskich znakow jest spowadowany brakiem polskich liter w moim systemie:(

pozdrawiam
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
macias, nie ściemniaj. Kup sobie lepszą klawiaturę i zainstaluj polskie znaki w systemie. I nie wmawiaj nam tu przypadkiem, że się nie da. Już 20 lat temu na ZX Spectrum się dało.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Nie chodzi mi polskie literki.
Tylko duże litery i znaki przestankowe. Dzięki nim Twoje posty będą czytelniejsze, co znacznie ułatwi komunikację.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
macias napisał/a:
wiekszosc tych WIEKSZYCH zdjec mam po 3.2 MB

Nawet w Twoim systemie są wielkie litery, prawda? 8-)

Nie dziwię się reakcjom. Jakie podejście masz do ludzi na forum, takie po części oni mają do Ciebie.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
macias, nie maraś chłopie, tylko zrób jak radzi mygosia. Mnie zemdliło zaraz po otwarciu tego posta.
 

nichiren  Dołączył: 18 Lis 2006
Nie chciało mi się oglądać wszystkiego, kliknąłem na te, których miniaturki przyciągnęły moją uwagę. Niestety po powiększeniu większość pstryków okazała się posiadać braki jeśli nie kompozycyjne (główny temat zdjęcia naprawdę nie musi być na środku), to techniczne (przepalenia, krzywy horyzont, nadmierne PS-ucie).
Oczywiście to moje subiektywne odczucia. Mam nadzieje, że następne Twoje zdjęcia będą szły w jakość, a nie ilość.
 

macias  Dołączył: 12 Wrz 2008
nichiren... a moze konkretniej ktore fotki kliknales i cos sie nie podobalo,a nie tam cos tam gdzies tam...
tutaj macie pomniejszone wszystkie zdjecia wrzucone powyzej:
http://www.flickr.com/photos/30401201@N05/
 

mlmar  Dołączył: 03 Lip 2008
na flickru zdjecie "Oo" jest fajne, ciekawe czemu takie dziurki w taborecie służyły?
macias, masz chaos na zdjeciach

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach