Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Fafniak napisał/a:
problem w tym ze w tej chwili na cyferce robi sie z tego 46mm
z 28mm mam dosc ciekawe 42mm
w pomieszczeniach jest to dosc duza roznica..

no to za dsk, 30/1.4 do aps-c a 35/2 do analoga lub 40LTD do pełnej cyfrowej (tiaaa)

kurde, miałem już doradzić D40 + jakieś szkło z nikona, ale widzę że tez nie ma nic poniżej 30mm i poniżej 2.8 co by nie było kobyłą. chyba wygrywa tutaj canon z Canon EF 28 f/1.8 USM (tylko nie wiem czy to jest szkło pełnoklatkowe ale chyba tak)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Eldred napisał/a:
no to za dsk, 30/1.4
To jest więcej jak 42mm.
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
Eldred napisał/a:
Canon EF 28 f/1.8 USM (tylko nie wiem czy to jest szkło pełnoklatkowe ale chyba tak)

Jasne, że pełnoklatkowe. EF-s to aps-c
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
argawen napisał/a:
Eldred napisał/a:
no to za dsk, 30/1.4
To jest więcej jak 42mm.

No wiem... ale jest najbliżej wymagań Fafniaka
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
30 na APS-C to ma być standard, a nie szeroki kąt. :-P
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
dsk, do kogo to piszesz?
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Fafniak jak nie musi być AF to może zapoluj na 28/2 Kiron, Vivitar, Elicar
Szkło na prawdę rewelacja. Jedyna wada to niestety goły bagnet K, czyli brak styków i silnika.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Eldred, a o co chodzi?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ĺťaba, a cos wiecej mozesz napisac?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
Szukam malej jasnej stalki najlepiej z AF (ale to nie jest najwazniejsze)
MALA / JASNA / OSTRA
chyba takiego szkla brak...
jasnosc 1.4 do 2.0
pelnoklatkowa

http://www.photozone.de/p...lab-test-report
to jest chvba najblizej wymagan, ale nie tak ekstremalnie jasno.
Jak chcesz, moge pozyczyc - od jakiegos czasu siedzi w torbie, bo jakos sie wyleczylem z tego super fajnego szkielka :-)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Fafniaczku cóż mam pisać? Miałem Elicara 28mm 2.0 i optycznie był świetny co zresztą na forum pokazywałem bo dzerry mi nie wierzył :-P Wątku pewnie już nie ma bo to chyba w giełdowym było. Tu masz link do mojej galerii http://my.opera.com/Zabol...w.dml?id=481718 porównanie z Pentaxem 28/2.8. Jedyna wada to słabsza niż w nowoczesnych szkłach praca pod ostre światło - nie te powłoki. Mechanicznie i optycznie szkło było rewelacyjne.

Powiem tak, jak nie przeszkadza ci brak AF, a pojawi się okazja kupna, kupuj na prawdę warto!

Konstrukcja jest Kirona, a produkowane było pod różnymi markami. Był tez świetny optycznie Kiron, Vivitar 28/2.5, ale ja wolałbym jednak tego 2.0 :mrgreen:

[ Dodano: 2008-09-14, 21:58 ]
Fafniak zdjęcia są w pełnej rozdzielczości imho ostrość i bokeh na f2.0 to coś wspaniałego

[ Dodano: 2008-09-14, 22:03 ]
Carl Zeiss 28mm f/2 Distagon T* ZK no tylko że on mały to raczej nie jest :-P

[ Dodano: 2008-09-14, 22:04 ]
A się mnie przypomniało to szkło Kirona może występować też pod nazwą Panagor
 

oyo555  Dołączył: 02 Wrz 2006
Właśnie wstawiłem na Allegro, Sigma 24 mm f/1.8 EX DG Aspherical Macro.
Potwierdzam, duża, ciężka i ostra. Sprzedaję właśnie dlatego, że dla mnie za duża i za ciężka.
 
DJ_Direct  Dołączył: 03 Cze 2008
Dla Fafniaka aukcja jakby jednak odpuscil kwestie wielkosci -
http://cgi.ebay.pl/Pentax...1QQcmdZViewItem
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
DJ_Direct napisał/a:
Dla Fafniaka aukcja jakby jednak odpuscil kwestie wielkosci -
http://cgi.ebay.pl/Pentax...1QQcmdZViewItem
Przeciez pisał, ze miał to szkło.
 
DJ_Direct  Dołączył: 03 Cze 2008
oooppssss przeoczylem, bo to tak ukryte w polowie dyskusji... Skupilem sie na pierwszym poscie z zalozeniami i umknelo uwadze to co pozniej. Sorki.
Wiec chyba nie ma innego typa ze swiatlem <2.0....
Jedynie Sigma 20mm z F/1.8 ale tez spora... - http://www.sigma-foto.pl/index.php?q=node/44
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
DJ_Direct napisał/a:
Jedynie Sigma 20mm z F/1.8 ale tez spora..
He he, 82mm średnica filtra. Sporawa :mrgreen: .
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Po zanabyciu smc-a 50/1.7 zastanawiam się nad jakimś szerszym manualem z pozycją A, maksymalnie do 28mm. Cena do 300 pln.
Słyszałem opinie, że smc-a 28/2.8 już nie jest takie ostre jak 50/1.7.

Zależy mi na jak największej dziurze, ale nie kosztem ostrości. Czy takie smc-a jest również dostępne jako szkła innej marki (tzn. różniące się tylko producentem)? Co myślicie o szkłach 28/2.8: Rikenon, Cosina, Tokina lub innych?

Generalnie chciałbym mieć coś, co by mi umożliwiło ujęcie np. całej postaci i przynajmniej lekkiego rozmycia tła, ale żebym nie musiał byt daleko odchodzić (czyli tzw. portretówki odpadają).
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Raven napisał/a:
Słyszałem opinie, że smc-a 28/2.8 już nie jest takie ostre jak 50/1.7.

Ja ze swojego SMC-A 28/2.8 nie jestem jak na razie zadowolony. Ale może nie umiem z niego korzystać. Spróbuję dać mu jeszcze szansę.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Raven, zdecydowanie polecam Sigmę 28/2.8 mini wide 2 macro, szkiełko z pozycją "A", całkiem ostre na 2.8 i z bardzo ładnym bokehem. :->
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Eldred, ta Sigma to chyba unikat, prawie nic nie mogę znaleźć na jej temat. Na allegro nie ma, na e-bayu jedna do canona i dwie uszkodzone. Sampli też coś ni ma :-?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach