Przemekbelch  Dołączył: 05 Lut 2008
Masowe podpisy do zdjęć/masowe zmniejszanie zdjęć
Witam,

Nie moge uporać się z tym problemami. Jaki program umożliwia masowe dodanie podpisu do np. 30 zdjęć ? Czy da się to zrobić ps'em ? Druga kwestia, czy istnieje program do zmniejszenia tych właśnie 30 zdjęć do danego rozmiaru + wyostrzenie? Bo poki co po kolei do ps'a wrzucam ...
I może jeszcze na marginesie: czy istnieje program, do dodania danej ramki do tych wszystkich zdjęć? Także na raz, nie po kolei ...
Jeżeli to wszystko da się zrobić w ps'ie, to bardzo proszę o instrukcję krok po kroku. Będę ogromnie wdzięczny :-B :-B
 

motomouse  Dołączył: 14 Sie 2007
IrfanView :]
 
predoo  Dołączył: 26 Sie 2006
tutaj trochę do poczytania
http://www.chip.pl/arts/a...ion_169480.html
opis IrfanView :]
http://www.aparaty.webstrefa.pl/irfanview2.php

a w PS możesz zrobić sobie akcje, Lightroom też chyba ma funkcje automatycznej obróbki zdjęć ale do tego nie doszedłem
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Re: Masowe podpisy do zdjęć/masowe zmniejszanie zdjęć
Przemekbelch napisał/a:
Nie moge uporać się z tym problemami. Jaki program umożliwia masowe dodanie podpisu do np. 30 zdjęć ? Czy da się to zrobić ps'em ?


Da się - ogarnij akcje.

Przemekbelch napisał/a:
Druga kwestia, czy istnieje program do zmniejszenia tych właśnie 30 zdjęć do danego rozmiaru + wyostrzenie? Bo poki co po kolei do ps'a wrzucam ...


Też się da - przy pomocy akcji i przeglądarki Adobe Bridge - Tools - Photoshop - Image Processor...
 
Przemekbelch  Dołączył: 05 Lut 2008
motomouse, predoo, dzięki- ogarnąłem zmiane rozmiaru.
Ale w PS jest opcja zmiany rozmiaru i wyostrzenia. Kombinuję z akcjami, ale przy kadrze pionowym to się nie sprawdza ...
I jak z tym podpisem i ew. ramką ?
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Ja mam jedną akcję zmiany rozmiaru dla zdjęć pionowych, a inną dla poziomych.
A ramkę możesz zrobić dodając do akcji "canvas size". Tekstu nie robiłem, ale spróbuj narzędziem tekst, może się uda.
 
Przemekbelch  Dołączył: 05 Lut 2008
Ramka nie idzie. Robię kroki po kolei, ładna wychodzi. Daję akcje w następnym zdjęciu i zawsze wyjdzie źle...
A podpis wrzuca mi gdzieś w centrum zdjęcia, mimo, że poprzednio ustawiałem gdzie indziej. A muszę na jutro dodać podpis do sporej liczby zdjęć, najlepiej z ramką... I jak to teraz zrobić :?:
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Przem.... nic latwiejszego w tej kwestii od XnView "chyba" nie powstalo
Program jest genialnie latwy w obsludze np w porownaniu z IrfanView(ktory tez trudny nie jest)
Funkcja wsadowej obrobki fotek daje wiele fajnych mozliwosci od dodawania txtu, zmniejszania i wyostrzania po okolo 70 innych funkcji.
do sciagniecia stad:
http://tnij.org/a71u
Do tego - pelna darmocha


Blesso

 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
FASTStone resizer. Tylko i wyłącznie...
 
Przemekbelch  Dołączył: 05 Lut 2008
Bardzo bym prosił kolegów o opis jak dodać do wszystkich zdjęć np. prostą ramkę- czarne tło + biała cieniutka obwódka zdjęcia między tłem a zdjęciem + mój podpis na czarnym tle tego zdjęcia. Bo ściągnąłem wszystkie z tych programów i pojęcia nie mam... Akcje w ps ni z tym nie działają. Jedynie co, to w Ifranie zmniejszać potrafię, ale jak zmniejszyć i wyostrzyć np. ? Niczego nie mogę znaleźć, albo po wczoraj mnie tak trzyma, albo nie wiem...
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
XN-View [ zmniejszenie +wyostrzenie + dodanie txtu -dla wielu plikow]

[ZMIANA WIELKOSCI OBRAZKOW]
- Narzedzia ->konwertuj wiele plikow ->
pojawia sie ramka do ktorej dodajesz interesujace Cie fotki(klikajac "dodaj") - uzyj lewego przycisku myszy razem z przyciskeim CTR lub kombinacji "CTRL"+"A" - by zaznaczc wszystkie fotki "na raz" - >

-ustawiasz folder w ktorym maja byc zapisane fotki [ OKNO FOLDER] ->

zakladka PRZEKSZTALCENIA - > z menu wybierasz OBRAZ i ZMIEN ROZMIAR OBRAZU ( klikasz DODAJ ) i w prawym oknie pojawia sie ta funkcja _ ponizej jej parametry. Kliknij na znaczek ">> "i wybierz np 800x600) ->

[DODANIE TEKSTU]
W lewym oknie wybierz : DODAJ TEKST ( znowu DODAJ lub dwuklik myszy) i w prawym oknie masz funkcje tego parametru ( zmiana czcionki-pozycja)
W powyzszej rozdzielczosci fajnie wyglada podpis czcionka GEORGIA o wielkosci "16"

[WYOSTRZANIE]
Teraz w lewym oknie wybierz FILTR i z listy WYOSTRZENIE (znowu dodajesz do okna prawego) i ustaw wyostrzenie np na 30 (suwakiem )

Podobnie postepujesz z ramka [INNE/OBRAMOWANIE]

Klikajac " DALEJ " uruchamiasz proces konwersji.

W Fast Tone opcje wsadowej zmiany sa rozbite na poszczegolne okna - troche to "irytujace" ;) . Za to ten programik ma wieksza liczbe ramek do uzytku "od zaraz" ;)

Blesso
 
Przemekbelch  Dołączył: 05 Lut 2008
Blesso, nie wiem jak Ci dziękować... :-B :-B
Świetnie to opisałeś i wyszło :evilsmile: :-B
A wiesz może jak polepszyć kompresję przy zmniejszaniu ? Bo nie zauważyłem takiej opcji po drodze.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Kompresja jpg-ow jest w NARZEDZIA-> KONWERTUJ WIELE PLIKOW- zakladka OGOLNE - ponizej okna w ktorym wybierales folder zapisu obrazkow .
Czyli -> okno FORMAT (a w nim JPG/JFIF) a zaraz obok jest przycisk OPCJE
Klikasz i masz suwak do zmiany parametrow jpegow( i nie tylko)
:)
Blesso
 
Przemekbelch  Dołączył: 05 Lut 2008
Kolego, :-B x100 !! Jak nad morze pojadę w te wakacje, to napewno napijemy!
 

pwn  Dołączył: 21 Kwi 2008
Automagiczne dodanie ramki w PS'ie:

Nagrywasz akcje (najpierw trzeba kliknac "create new set" ikona katalogu u dolu okna i nadajesz nazwe swojej akcji, pozniej dopiero klikasz "Begin recording"):
- otwierajac opcje "Image/Canvas size" - tam wpisujesz w % (zmieniasz jednostki na percent) np.5% powiekszenie obszaru i wybierasz kolor obszaru.
- otwierasz opcje "Save as" i ustawiasz wszystkie parametry (tj. do ktorego katalogu i kompresje plikow)
koniec nagrywania...

To w gruncie rzeczy wszystko (przy tym ustawieniu nie ma znaczenia czy zdjecie jest w pionie czyw w poziomie - wyjdzie prawidlowo).

Opisana akcja spowoduje dodanie jednej ramki - ale nie stoi nic na przeszkodzie, by opcje "Image/Canvas size" uruchomic powtornie w trakcie nagrywania akcji z innym kolorem tla i innym obszarem dodanym - np. rozmiar 1-szego powiekszenia 100,2% i biale tlo a drugiego 105% i czrne tlo.
Rowniez, bez problemu mozna dodac wysostrznie czy inne filtry.

Parametry ramki mozna edytowac pozniej (po nagraniu akcji) i dostosowac do swoich potrzeb (np. kolor ramki, jej wielkosc) w zakladce actions w oknie "history".

Rowniez mozna wylaczac poszczegolne "subakcje" np. przy nagraniu dwoch ramek mozna wylaczyc tworzenie jednej lub wylaczyc nagrane filtry.

Akcje uruchamiasz (poprzez "File/Automate/Batch" majac do wyboru czy maja byc przetwarzane zdjecia z wskazanego katalogu czy otwarte pliki czyli juz w programie.
 

Patryk Blaut  Dołączył: 07 Cze 2007
Przemekbelch napisał/a:
Bardzo bym prosił kolegów o opis jak dodać do wszystkich zdjęć np. prostą ramkę- czarne tło + biała cieniutka obwódka zdjęcia między tłem a zdjęciem + mój podpis na czarnym tle tego zdjęcia. Bo ściągnąłem wszystkie z tych programów i pojęcia nie mam...


PhotoCleaner. Wyostrzanie, obróbka i ramki. Wszystko masowo
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Fast Stone. Darmowy fajny programik. Też masówkę obsługuje.
 
Przemekbelch  Dołączył: 05 Lut 2008
pwn, Patryk Blaut, Meggido, dzięki :-B Napewno skorzystam z waszych rad.
 

ulv  Dołączył: 05 Cze 2008
Ja mam w tym celu napisany skrypcik w bashu i używający Imagemagick z linii poleceń. Jak ktoś zainteresowany to wrzucę.

Pozdrawim
Ulv
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
ulv napisał/a:
Ja mam w tym celu napisany skrypcik w bashu i używający Imagemagick z linii poleceń. Jak ktoś zainteresowany to wrzucę
Wrzucaj :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach