Misiaku  Dołączył: 17 Wrz 2008
  Obiektyw w przedziale 35-150mm z autofokusem.
Witam
Jak juz wyzej napisalem interesuje mnie obiektyw do kadyszki z autofokusem. Moze byc digital badz analog. Rozgladam sie za tym od jakiegos czasu i niestety nic nie stwierdzono coby mi pasowalo.
Powiedzcie mi Koledzy ktory obiektyw by najlepiej dobrac do moich potrzeb.

Ze tak uogolnie sa Pentaxy, Tamtony czy Sigmy o ogniskowych 18-200, 18-250, 28-200 czy 50-200 ale jak dla mnie jest to ponad miare. Choc zastanawiam sie czy byloby warto ktorys z nich wybrac, operowal bym wtedy na dlugosciach ktore mnie interesuja i bylo by jeszcze troche zapasu.
Ja posiadam obiektyw 16-45 i chcialbym aby moj kolejny zaczynal sie, powiedzmy od 35mm.
Zastanawiam sie nad Sigma 28-90 czyli u mnie byloby 42-135, blisko ale wciaz nie to.
Jest tez Sigma 28 -105czyli w cyfrance 42-157 i to moglo by byc to o co mi chodzi. Czy jest to dobry obiektyw? Wydaje mi sie ze nie jst latwy do zdobycia.

Zaobserwowalem jeszcze digitale takie jak Sigma 24-135 oraz Pentax 50-150. Tak z ciekawosci jedynie zapytam co o nich sadzicie, dla mnie jednak za drogie.

Moze sa obiektywy, o ktorych nie wiem, a pasowaly by do moich fanaberii.
Dzieki za pomoc i prosze o wyrozumialosc.
Popzdrawiam
Krzysiek
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Misiaku, witaj na forum.

Po pierwsze: nie zamykam od razu. Obaczymy w jakim kierunku pójdzie wątek. Może ktoś poda jakieś linki?

Po drugie: piszesz "ktory obiektyw by najlepiej dobrac do moich potrzeb" oraz "Moze sa obiektywy, o ktorych nie wiem, a pasowaly by do moich fanaberii." Problem polega na tym, że nie wymieniłeś tych potrzeb i nieokreśliłeś czym są te fanaberie :roll:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Misiaku napisał/a:
Zaobserwowalem jeszcze digitale takie jak Sigma 24-135 oraz Pentax 50-150. Tak z ciekawosci jedynie zapytam co o nich sadzicie
Ja sądzę, że nie ma takich szkieł. Pierwszy nie jest "digitalem", a drugi nie jest. W ogóle nie jest.
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
Jarek Dabrowski napisał/a:
Misiaku napisał/a:
Zaobserwowalem jeszcze digitale takie jak Sigma 24-135 oraz Pentax 50-150. Tak z ciekawosci jedynie zapytam co o nich sadzicie
Ja sądzę, że nie ma takich szkieł. Pierwszy nie jest "digitalem", a drugi nie jest. W ogóle nie jest.

Wolałbym żeby to swiadczyło o jakiejś ,,wiedzy tajemnej" lub ,,z przecieków" niz o niewiedzy... Moze jednak chodzi o 50-135... A ja jednak mam nadzieję na dalszy rozwój ,,Pentaxszklarni" przy Fotokinie..Może jakiś limited z quickShiftem i sdm-em? ;-) :-B

[ Dodano: 2008-09-17, 23:59 ]
w sumie to miał być obiecany 55 mm sdm f1,4 :-|
 
Misiaku  Dołączył: 17 Wrz 2008
Przyznam sie ze nie sprawdzilem dokladnie SIGMY 24-135mm f/2.8-4.5. Znalazlem ja na amerykanskim ebayu, gdzie podali digital. jesli chodzi o drugi obiektyw to mialem na mysli Sigme 50-150.
Tak, rzeczywiscie nie sprecyzowalem moich potrzeb. Chodzi mi o uniwersalny obiektyw, ale nie potrzebuje duzego zooma, mysle ze 150 wystarczy. Bawilem sie nikonem siostry z obiektywem 55-200 i wiem ze wolalbym "krotszy" obiektyw. Czasami chcialbym zrobic jakies makro, ale to sporadycznie.
podro

p.s. wlasnie! a co powiecie na 50-135?

 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
Misiaku napisał/a:
to mialem na mysli Sigme 50-150.

To precyzuj swoje myśli.. ;-) Pozdrawiam :-B
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Misiaku napisał/a:
a co powiecie na 50-135?
To chyba jakiś nowy obiektyw? Na forum nic o nim nie ma?
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
Jarek Dabrowski napisał/a:
Misiaku napisał/a:
a co powiecie na 50-135?

Wiem że najpewniej nie chodzi o Pentaxa..Ale gdzie to misiaku napisał? (Chociaż mocno mnie to nie obchodzi :mrgreen: )

[ Dodano: 2008-09-18, 00:20 ]
Swoja drogą ,,rzadki" przedział... ;-) :mrgreen:

[ Dodano: 2008-09-18, 00:21 ]
35-150 vs. 50-135..,,Niespodziewana zmiana miejsc"? :?: :mrgreen: ;-)
 
Misiaku  Dołączył: 17 Wrz 2008
PENTAX SDM 50-135 mm F/2.8 nie wiem czy nowy ale za to wiem ze drogi jest :roll:
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
teraz juz nie taki drogi.. Niewiele droższy od takiej portretówki jak 77 limited.. :-D
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Z pamiętnika Amatorszczyka.

Mam SIGMĘ 24-135mm f/2.8-4.5.
Zacne szkiełko z racji rozmiarów (muszę zmienić torbę).
Zalety:
Ostre wystarczająco (jak dla mnie) praktycznie od pełnej dziury - z wyjątkiem f2.8 na 24mm. Przymknięte o działkę jest już bardzo ok. Czyli na mamy stałe f4.5, które daje radę w całym zakresie nawet na dłuższym końcu, a jak przymkniemy do 5.6 i więcej to już dla mnie miodek :-D
Wady:
-wielkość fitrów w rozmiarach patelni :evil:

Opinia czysto subiektywna.

Miałem do porównania:

Pentax SMC DA 18-55 f3.5-5.6
Zrobiłem kilka fotek w domu i to by było na tyle. QSF - fajna sprawa.

Tamron 28-80 f3.5-5.6 bodajże ?!
Optycznie podobny do KIT'a, ale troszku inny zakres i nie winetował tak. Kupiłem tak na próbę dla zabawy i trochę dla tego że był dłuższy od kita - 80 vs 55mm. No i cena w czasach gdy byłem po zakupie puszki była atrakcyjna. Szkło warte każdego z 10000 groszy które za nie dałem. Wygodny w użytkowaniu - znaczy obsługa pierścieni mi pasowała.

Pentax SMC 28-105 f3.2-4.5 - 2sztuki. Różnice w działaniu optyki pomiedzy sztukami widoczne gołym okiem. Lepsza optycznie sztuka poszła do kolegi z forum ;-) , a gorsza do ludzi :-P .
Mały, kompaktowy, fajny zakres (jednak 28mm na szerokim to dla mnie za mało), ostry praktycznie od pełnej dziury, praktycznie zero aberacji.
Jak trafisz dobrą sztukę i zakres ci pasuje będziesz zadowolony.

Sigma 18-125 f3.5-5.6 - bardzo przyjemny zakres jak na szkiełko spacerowe. Jak dla mnie całkiem ostry przy pełnym otwarciu przysłony. Przymknięty generował już całkiem niezłe fotki. Mały, wygodny. Jedyną jego wadą, która mi czasami (przy niektórych fotkach) przeszkadzała było winetowanie na krótkim i długim końcu - przymknięcie sprowadza winetę do akceptowalnego poziomu.
Jedno z tych szkieł co wszyscy po nich jadą że dziadowskie, a na rynku wtórnym trafia się sporadycznie - coś w tym jest.

O kolorach, bokehu i plastyce szkieł się nie wypowiadam, bo nie mam "PRO" przed nazwiskiem :-P

I to by było na tyle moich amatorskich wynaturzeń.

[ Dodano: 2008-09-18, 01:24 ]
specmisiek napisał/a:
Swoja drogą ,,rzadki" przedział...

BTW - Nie tyle rzadki, co wodnisty :mrgreen:

A i tak Sołtys nas ozdobi za brak linków :-P

[ Dodano: 2008-09-18, 01:27 ]
I coby nie było że OT - wszystkie opisane przeze mnie szkła mieszczą się choć jednym końcem w zakresie z tematu i wszystkie maja AF :-P

 

Lord  Dołączył: 19 Mar 2008
Ja również dodam coś od siebie :).

Na razie jestem na etapie zbierania gotówki, ale już myślę o celu mojego gromadzenia "drobnych".
Interesuje mnie coś od (ok) 35 lub trochę więcej do mniej więcej 90 - 135.
Fajnie byłoby, gdyby było to np 35-105, albo coś podobnego. Stałe światło jest też ważne dla mnie. Jest Sigma 28-70 mm f/2.8 EX, ewentualnie Tamron 28-75 F/2.8 Di XR LD, ale przyznam, że górna granica ogniskowej mogłaby być trochę dłuższa. Nie zależy mi tak na małej dolnej, bo i tak mam w planach (kiedyś tam) zakup krótkich stalek lub jakiegoś krótkiego jasnego zooma, więc może zaczynać się nawet od 50mm. Zależy mi jednak, jak już wspomniałem na stałym świetle F/2.8 (około).

Aha, cenowo około połowa nowej k10D :D

Wiem, że mam wymagania, ale jesteście bardziej doświadczeni ode mnie i wiedzą przerastacie mnie wielokrotnie, dlatego mam nadzieję, ze nie narobię kłopotu i zamieszania ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach