PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
No to wniosek taki, ze trzeba bedzie kupic Z1p. Tym bardziej ze nie sa drogie korpusiki.
 

Dabrow  Dołączył: 22 Kwi 2006
ale jaki jest ten grip w porównaniu do gripa od MZ-Sa. Podpowiedzią będzie kastracja? (-;
A jak już powiedziałem MZ-S jest po prostu pięęęęęęęęęęękny. I do tego ma trochę tych bajerów które lubię a Z1p ich nie ma (-;
A Spinner - oj weeeź, szacuneczek ale bez przesady - po prostu z1p jest tańszy (-;
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Taaa... porownywanie MZ-S z Z1P to jak porownywanie jablek do pomaranczy. Oba owoce, oba dobre, nawet ksztalt maja zblizony, ale jednak inne. Z1P byl w swoim czasie wypasem - a dokladniej Z1 zostal ochrzczony "japonskim aparatem roku" 1991 (lub 1992). MZ-S moze nie byl takim wypasem w momencie jak sie pojawil, ale to byl glownie uklon w strone milosnikow manualnych Pentaxow ceniacych przyjemnosc trzymania w dloni metalowego cacuszka... W MZ-S nawet dwie warstwy powlok lakierniczych nanoszone byly odrecznie, tak wiec nie ma dwoch identycznych egzemplarzy ;-) Ja mam Z1P - glownie dlatego, ze to najwiekszy wypas mozliwosci za tak smieszna cene (500-600 zl), gdybym mial za duzo kasy - pewnie mialbym zamiast niego MZ-Sa, ktory faktycznie jest duzo ladniejszy, no i jednak nowoczesniejszy a grip jest tak pieknie wymodelowany i dopasowany jak jeszcze nigdy nie spotkalem w zadnym innym systemie, w dodatku zdejmowany jednym ruchem - bez upierdliwego krecenia kolkiem zeby sruba sie dokrecila w gwincie mocowania statywowego :-P
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Ale Fotonyf jak tylko widzi, ze ktos chwali analoga to zachwycony z transparentem "analog rulezzzz" wkracza w watek lekko zaslepiony... :-P :mrgreen: :lol:


Przez grzeczność nie zaprzeczę :mrgreen: :mrgreen:

Ale dobrze, że dyskusja zeszła na sprzęt.

Sam bym chciał mieć (albo przynajmniej pomieć) Z1p i MZ-S-a.
Ale w ostatnim losowaniu znowu nie wyszło...
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Owszem - wykonanie, wizjer, moze wskazania w wizjerze - MZ-S ciut lepiej... Moze HSS i bezprzewodowka... ino kto majac cyfrowke bedzie sie tym bawil :?: A do onanizmu to jest Pentax 645n... i Velvia z niego... :-P :mrgreen:

Tak wiec za 1/4 (albo i mniej) ceny MZ-Sa wole Z-1p- ma wsio co potrzeba a przy okazji zdecydowanie lepszy chwyt (BTW - grip w MZ-S dla mnie lepiej wyglada niz sie trzyma - sooorki, mialem dwa razy i uwazam, ze sa lepsze w trzymaniu - chocby Nikona) - no ale sa gusta i gusciki... :mrgreen:

Jest jeszcze jedna rzecz - identyczne sterowanie w Z-1p i K10D - nie trzeba bedzie sie przestawiac... :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Spinner, - do onanizmu to jest 55mm od 6x7 i provia ew. velvia :-P
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Przykro mi ale nie biora mnie takie klocki, tym bardziej, ze do 645 o wiele latwiej o rzutniczek w niezalamujacej cenie... :-P

Jak juz to zdecydowanie bardziej wolalbym Mamiye 67 Zbyszka np... :mrgreen:

No chyba, ze baaaardzo tanio sie trafi kiedys... :-D

Pzdr
Spinner
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Owszem - wykonanie, wizjer, moze wskazania w wizjerze - MZ-S ciut lepiej... Moze HSS i bezprzewodowka... ino kto majac cyfrowke bedzie się tym bawil :?:

No HSS sie przydaje i to bez cyfrowki :-P I pare innych "szczegolow" jak elektroniczny podglad g.o. itp.

Cytat
A do onanizmu to jest Pentax 645n... i Velvia z niego... :-P :mrgreen:

Ano, to fakt :-)

Cytat
Tak wiec za 1/4 (albo i mniej) ceny MZ-Sa wole Z-1p- ma wsio co potrzeba a przy okazji zdecydowanie lepszy chwyt (BTW - grip w MZ-S dla mnie lepiej wyglada niz się trzyma - sooorki, mialem dwa razy i uwazam, ze sa lepsze w trzymaniu - chocby Nikona) - no ale sa gusta i gusciki... :mrgreen:

Sa. Niemniej jednak nie zmienia to faktu, ze grip do MZ-S jest duzo lepiej wykonany niz plastikowa tandeta do semi-pro Nikona F100. A nizej polozony spust sprawia, ze nie trzeba w pionie trzymac aparatu z gripem na nienaturalnej, sporej wysokosci, co pogarsza stabilnosc reki i meczy szybciej - szkoda ze tego rozwiazania nie zastosowali w gripie do K10D.

Cytat
Jest jeszcze jedna rzecz - identyczne sterowanie w Z-1p i K10D - nie trzeba bedzie się przestawiac... :mrgreen:

E.... juz nie przesadzaj, czy za kazdym razem jak bierzesz manuala do lapy a potem Z1P i na odwrot to musisz sie ciagle przestawiac? Czekasz caly dzien az sie przestawic, zeby wziac drugi korpus? Ciagle Ci sie pieprzy jak podnosisz 645n do oka i probujesz krecic kolkami sterujacymi czy jak? :-P No bez przesady drogi Spinnerze, ale pojechales sobie tutaj po calosci :-P

 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Spinner, a Ty czym rzucasz swoimi slajdami 6x4.5 w ścianę/ekran ?
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Spinner, a Ty czym rzucasz swoimi slajdami 6x4.5 w ścianę/ekran ?

Chyba najwiecej to swoja wielka lapa :-P
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Spinner, a Ty czym rzucasz swoimi slajdami 6x4.5 w ścianę/ekran ?


Spinner to chyba wędką rzuca - spinningową, jeśli dobrze nick rozszyfrowałem.

Spinner, łowisz coś? :mrgreen:
 

makar  Dołączył: 08 Sie 2006
Spinner napisał/a:
Jest jeszcze jedna rzecz - identyczne sterowanie w Z-1p i K10D - nie trzeba bedzie się przestawiac...

Zabijasz mnie
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
No co sie czepiacie :?: :mrgreen: Moze mi ktos powie, ze sterowanie w Z1p jest zle albo, ze w MZ-S jest lepsze :?: :-P

Grip w MZ-S jes lepiej wykonany i owszem ale dla mnie zdecydowanie mniej wygodnie i mniej pewnie sie go trzyma niz tego "plastikowego" jak piszesz w F100...

A pojechales to Ty po calosci piszac o tych dwoch centymetrach nizej "co to nie mecza reki..." :mrgreen: :-P

Jak wiecie plastiki i tak mnie dobijaja wiec pewnie kiedys Z-1p i MZ-3 pojawia sie w dziale gielda... :-P

Jarek - jeszcze niczym nie rzucam (bo i 645 mam od niedawna) ale rozeznanie zrobione i jest znacznie lepiej niz w przypadku 6x7 niestety... Mysle, ze za 200euro jest do dostania rzutniczek ;-)

Pzdr
Spinner
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
No co się czepiacie :?: :mrgreen: Moze mi ktos powie, ze sterowanie w Z1p jest zle albo, ze w MZ-S jest lepsze :?: :-P

Ja tego nie powiedzialem - dl akazdego cos innego ;-) W MZ-Sku jest Hyper Operation - ciekawa krzyzowka sterowania klasycznego z elektronicznym z Z1P ;-)

Cytat
Grip w MZ-S jes lepiej wykonany i owszem ale dla mnie zdecydowanie mniej wygodnie i mniej pewnie się go trzyma niz tego "plastikowego" jak piszesz w F100...

SA gusta i gusciki jak pisales ;-)

Cytat
A pojechales to Ty po calosci piszac o tych dwoch centymetrach nizej "co to nie mecza reki..." :mrgreen: :-P

Zawsze dwie minuty trzymania bez drgawek dluzej :-P

Cytat
Jak wiecie plastiki i tak mnie dobijaja wiec pewnie kiedys Z-1p i MZ-3 pojawia się w dziale gielda... :-P

Wiemy, wiemy ;-)
 

Dabrow  Dołączył: 22 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Jak wiecie plastiki i tak mnie dobijaja wiec pewnie kiedys Z-1p i MZ-3 pojawia się w dziale gielda...


szkoda że jak się zbywałeś mz-s'a to nie byłem na kupnie. Ale jeszcze pewnie się trafi. A na razie nie ma co rozpaczać. A MZ-Sa kocham od jego polskiej premiery na targach foto-video w Łodzi - pierwsze macanie tam było w PL i miałem frajde w tym uczestniczyć - to było wyzwanie biorąc pod uwagę wieczór wcześniejszy spędzony na wspólnym z kolegami studentami łódzkimi spożywaniu trunków różnie wyskokowych mających jeden wspólny mianownik - pochodzenie ukraińskie...
Otreźwiałem (-;
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
sylwiusz napisał/a:
Spinner napisał/a:
No co się czepiacie Moze mi ktos powie, ze sterowanie w Z1p jest zle albo, ze w MZ-S jest lepsze

Ja tego nie powiedzialem - dl akazdego cos innego W MZ-Sku jest Hyper Operation - ciekawa krzyzowka sterowania klasycznego z elektronicznym z Z1P


Ciekawa :?: :mrgreen: Lagodnie powiedziane... Mysle, ze albo pokretla jak w MZ-3/5n albo takie jak w Z-1p... To polaczenie jest dosc... hmmm... ciekawe :-P :mrgreen:

sylwiusz napisał/a:
Cytat:
A pojechales to Ty po calosci piszac o tych dwoch centymetrach nizej "co to nie mecza reki..."

Zawsze dwie minuty trzymania bez drgawek dluzej


Jaaaasne - szczegolnie, ze cala lapa juz lata bo mozna tam tylko dwa-trzy palce polozyc a nie porzadnie cala dlon i reszta sie "mniota"... :-P :mrgreen:

Pzdr
Spinner

[ Dodano: 2006-10-18, 15:28 ]
Dabrow napisał/a:
A MZ-Sa kocham od jego polskiej premiery na targach foto-video w Łodzi


Radze przed zakupem pozyczyc i dobrze potestowac... choc mysle, ze jak masz MZ-6 a w planach K10D to nie szybko jesli wogole to nastapi... :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Ciekawa :?: :mrgreen: Lagodnie powiedziane... Mysle, ze albo pokretla jak w MZ-3/5n albo takie jak w Z-1p... To polaczenie jest dosc... hmmm... ciekawe :-P :mrgreen:

Marudny jestes jak male dziecko. Znudzila sie stara zabawka to jest be, dostales nowa i jest cacy (do czasu) :-P Jak dostales MZ-S to byl super i w ogole. Teraz sie znudzil, wiec jest be za to fajny jest Z1P, bo dopiero co go kupiles. Przynajmniej bedzie taki dopoki go nie sprzedasz :mrgreen: Zupelnie jak z dzieckiem :-P

Cytat
Jaaaasne - szczegolnie, ze cala lapa juz lata bo mozna tam tylko dwa-trzy palce polozyc a nie porzadnie cala dlon i reszta się "mniota"... :-P :mrgreen:

Taaaa, oczywiscie, bo trzymasz go w dwoch palcach :-P No ale przy Twoich paluszkach grubosci 8 cm kazdy, to mozliwe :-P
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Nie wiem, wiec mam pytanie? Czy do Z1p jest grip?
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
PiotrB. napisał/a:
Nie wiem, wiec mam pytanie? Czy do Z1p jest grip?

Jest. A wlasciwie to atrapa gripa. Bo ani nie ma na nim zadnego steroania ani nie wsadzisz tam baterii ;-) Rownie dobrze mozna sobie przykrecic od spodu kawalek wlasnorecznie wystruganego plastiku ;-)
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
To moze Spinnerowi zfundujemy, zeby sie nie meczyl? :mrgreen: :-P :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach