kiwaczek  Dołączył: 25 Kwi 2006
Asahiflex H2
Wszyscy tak o tych cyfrowych puszkach, to dla równowagi podzielę się moją radością...

Łaziłem sobie wczoraj po Belgijskim miasteczku Leuve, pstrykałem katedrę, kamieniczki, kwiatki w oknach i takie tam. Aż wyszedłem na plac, na którym rozłożył się brokant czyli tagowisko staroci. Mnóstwo komiksów, kufli do piwa, garnków, lyżek i generalnie nic ciekawego. Ale ide i uważnie wypatruję. I co widzę? Aparat. Stary. Ładny. Z napisem Asahiflex. Biorę go w łapy i potwierdzają się moje przypuszczenia. Asahi Opt CO Japan! Obiektyw 55 1:2 w stanie dobrym, cały aparat jak na swój wiek w stanie świetnym, wszystko chodzi jak należy, kręci się, mogawka naciąga się i otwiera kiedy trzeba i jak trzeba. W środku czysto i bez żadnych widocznych uszkodzeń. Sprzedawca zachwala, że w dobrym stanie, że można zdjęcia robić, itd. Pytam z drżącym sercem -ile? 60E. Oglądam dalej, skórzany, oryginalny futerał, pasek... Normalnie miłość od pierwszego wejrzenia...

Stargowałem do 50ciu. No i pełen radości przytargałem do domu. Zacząłem szukać informacji po sieci. Ze stron takich jak TA dowiedziałem się co to za cudo. I dalej jestem zadowolony. Nie mam pojęcia czy przepłaciłem, czy trafiła mi się okazja. I nawet mnie to zbytnio nie dręczy. Za to mam radochę, że mam takie cudeńko i nie mogę się doczekać kiedy założe do niego rolkę jakiegoś srebrowca i wyjdę na miasto.

Życzę innym forumowiczom podobnych radości i niespodzianek! :)
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Noooo!
To ja Ci po prostu zdrowo zazdroszczę!!

I jak będziesz go sprzedawał (w co wątpię), zapisajuę się pierwszy w kolejce do kupienia.
A jak nie będziesz sprzedawał (czego jestem niemal pewny), obliguję Cię do wożenia po plenerach aż trafi na mnie i sobie chociaż pomacam....
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Ooooo... gratulki, to jest to;-)

Pzdr
Spinner
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Re: Asahiflex H2
kiwaczek napisał/a:
czy przepłaciłem, czy trafiła mi się okazja


sądząc po tym http://cgi.ebay.com.au/Pe...0QQcmdZViewItem , to niesamowita okazja. Aparat kolekcjonerski.


B.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Dam Ci 100 Euro :mrgreen: Zartuje, ale jak by co, to jestem chetny, trafiles na niezla cene, gratuluje :mrgreen:

[ Dodano: 2006-09-18, 13:07 ]
Mozesz zrobic zdjatko tego aparatu?
 

kiwaczek  Dołączył: 25 Kwi 2006
PiotrB. napisał/a:
Mozesz zrobic zdjatko tego aparatu?

Nie ma sprawy. Taki set na szybko. Jak będę miał lepsze warunki i go troszkę oczyszczę to zrobię mu profesjonalną sesję ;)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
http://www.gromozeka.repu...flex/index.html

Nienawidze cie :evil: :evil: :evil: :evil:



:-P :-D :mrgreen:

A tak serio, piekny sprzet w pieknym stanie... oddaj do dobrego fachowca, niech nareguluje migawke i szybko pokaz z niego jakies zdjecia ;-)
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
kiwaczek napisał/a:
Taki set na szybko.


Na szybko to opadła mi szczęka i nie moge się pozbierać.

Z opisu wynikało, że jest to stan dobry, a tymczasem on jest cudowny!

Specjalne pozdrowienia dla Twojej drugiej połowy, że nie miała nic przeciw temu zakupowi.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Warto IMHO zaniesc na regulacje i smarowanie przed foceniem - kilkadziesiat zlotych a nie zaszkodzi;-)

Pzdr
Spinner
 

kiwaczek  Dołączył: 25 Kwi 2006
fotonyf napisał/a:
Z opisu wynikało, że jest to stan dobry, a tymczasem on jest cudowny!

Ma jakieś ryski na obiektywie. Ale mam nadzieję, że to będzie bez znaczenia dla zdjęć.

fotonyf napisał/a:
Specjalne pozdrowienia dla Twojej drugiej połowy, że nie miała nic przeciw temu zakupowi.

Przekazane. Aczkolwiek nic nie mówiłem, że ona nie miała nic przeciwko... Dopiero jak przeczytała głosy poparcia na forum to jej przeszło. A tak generalnie to powtarzała się fraza - 50 euro za jakiś stary złom?! ;)

Dodane: A ze smarowaniem i regulacją - u Rendaszki będzie dobrze?

 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
kiwaczek napisał/a:
Dopiero jak przeczytała głosy poparcia na forum to jej przeszło. A tak generalnie to powtarzała się fraza - 50 euro za jakiś stary złom?! ;)


Coś czuję że Jej przeszło jak ktoś aukcje z ebaya przytoczyl ;-)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
No nie wiem - spec u mnie Fotonyfowi za jakies 70zl chyba cos takiego robil - o cene Rendaszki nawet boje sie spytac... :-?

Pzdr
Spinner
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
70 to bardzo mało... ale znowu Rendaszka - rzeczywiscie - ceny ma europejskie ;-)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Mysle, ze do 100zl sie zmiescisz w ZG - zapraszalem nie raz, mozna do mnie wyslac - ja oddam do zrobienia i odesle jesli ktos nie ma serwisu pod reka. Chodzi glownie o mechaniczne rzeczy...

Pzdr
Spinner
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
kiwaczek napisał/a:
A tak generalnie to powtarzała się fraza - 50 euro za jakiś stary złom?! ;)
kiwaczek napisał/a:
Ma jakieś ryski na obiektywie. Ale mam nadzieję, że to będzie bez znaczenia dla zdjęć.

W tym wieku taka ilość zmarszczek tylko dodaje szlachetności....

kiwaczek napisał/a:
A tak generalnie to powtarzała się fraza - 50 euro za jakiś stary złom?! ;)

Oj, żeby AsahiFlex się nie obraził... :-)

A z wysyłką, to bym się zastanowił, może ktoś bedzie jechał?
Ja bym się bał. No, może kurier, ale cena transportu będzie wtedy spora..
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Jest piękny!

Gratuluję i pozdrawiam
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
slicznosci.....aparacik

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach