bumba  Dołączył: 16 Paź 2006
[obiektyw] Problem z tamronem 28-75 / 2.8
Kupiłem parę dni temu nowego tamrona 28-75/2.8
Spory wydatek bo dałem za niego 1300 zł. Niestety jestem dość mocno rozczarowany. Trafił mi się egzemplarz, który nie w całym zakresie ostrzy. Przy najszerszych kątach na przesłonach 2.8-4 jest dosyć nieostry. Lepiej jest na węższym kącie i wyższych wartościach przysłony. Sprzedawca powiedział mi, że w razie problemów nie można wymienić na nowy egzemplarz tylko wysłać do Gdańska, do Fototechniki do kalibracji razem z korpusem. Czy ktoś z Was miał podobny problem i czy taka kalibracja faktycznie może być skuteczna? Czy to jest kalibracja korpusu czy może obiektywu do korpusu. Sprzedawca twierdzi, że kalibracja dotyczy obiektywu i tym samym nie wpłynie na współpracę korpusu z innymi szkłami.

Uprzejmie proszę nie usuwać tego wątku. Jest już co rawda podobny na forum ale zdaje się, że tematycznie trochę odbiegł od poruszanego problemu, a poza tym dotyczy kalibracji mechanicznej korpusu, a mnie interesuje kalibracja samego obiektywu bez ingerencji w body

[ Dodano: 2008-09-22, 11:12 ]
tzn. proszę nie blokować :)
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
mgluszkowski, chyba cie proszono zebys kontynuowal w istniejacym watku??? :evil:
 

bumba  Dołączył: 16 Paź 2006
diplodok napisał/a:
mgluszkowski, chyba cie proszono zebys kontynuowal w istniejacym watku??? :evil:


a kolega przeczytał co napisałem chociaż?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
mgluszkowski, rozumiem ze niecierpliwy jestes ale:
tak naprawde kalibracja jest mechaniczno softwareowa....
o kalibracji mozesz poczytac w watkach o tamronie 17-50 2.8
to takie same problemy
prosze poczekaj az ktos odpowie ci w tamtym watku

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach