Ile _maksymalnie_ byłbyś w stanie wydać na cyfrowego Pentaxa FF?
nawet powyżej 8.000
2% Complete
5 (2%)
8.000
2% Complete
4 (2%)
6.000
11% Complete
21 (11%)
5.000
21% Complete
39 (21%)
4.000
22% Complete
40 (22%)
mniej niz 4.000
38% Complete
69 (38%)
 
davidof  Dołączył: 21 Paź 2008
baukan napisał/a:
Wracając do pytania tytułowego:
...tyle co za k10d dałem, czyli ~2000 PLN

:mrgreen:

Chociaż panowie taką odpowiedź da pewnie 90% fotografującego społeczeństwa. Więc wywody o tym, że bez sensora FF Pentax nie ruszy z miejsca to śmiech na sali. Potrzeba jest - owszem - ale na marzenia o idealnym sprzęcie w swojej torbie foto. A posiadając kanona te marzenia są realniejsze, choć i tak szanse na ich spełnienie niewiele większe.

Mi tam FF nie potrzebny. Wiele osób zapomina o wadach tego rozmiaru klatki, albo inaczej - o zaletach cropa. A szkoda.
 
lux  Dołączył: 04 Gru 2007
no i proszę złotówka leci na łeb a na forum canona jest coraz mniejszy entuzjazm do nowego 5d. Niestety ff to nadal droga zabawka i dobrze robi Pentax że jeszcze nie wchodzi w ff,. Tak jak mówiłem ma jeszcze na to czas.
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
chyba sie mylisz... obudzi sie z reka w nocniku, jak juz wszyscy beda mieli FF i kto mial kupic to kupil...

i fakt, nie ma sie co podniecac nowym 5D, lepsza alternatywa jest uzywane 1DsMkII.
stare 5D sie bedzie dlugo trzymac :)
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
przyznam się ze skruchą że niestety nie przeczytałem całego wątku , ale będąc "odrobinę" zainteresowany sprawą możliwości wprowadzenia przez pentaxa na rynek pełno klatkowej lustrzanki , czasami przeglądam informacje podawane przez różne media internetowe ( staram się czytać te potencjalnie najbardziej zaufane ) , a po ostatniej fotokinie wiadomości przekazywane przez media raczej dobrze nie wróżyły . We wtorkowym njusie na stronie http://ricehigh.blogspot.com/ ( fan pentaxa ) , autor podał ciekawą informację Who were Telling the Truth? która informuje o sprzecznych doniesieniach od "szych" z firmy , artykuł znajduje się tutaj http://ricehigh.blogspot....ling-truth.html .
PS można zrobić małą sondę z prostym pytaniem , kiedy prognozują forumowicze , ewentualne wprowadzenie przez pentaxa lustrzanki z matrycą FF
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
pikolo napisał/a:
PS można zrobić małą sondę z prostym pytaniem , kiedy prognozują forumowicze , ewentualne wprowadzenie przez pentaxa lustrzanki z matrycą FF
zeby powstal kolejny debilny watek ?
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
cóż , nie wiem czy profesorski by on był , ale być może w tym temacie ktoś od czasu do czasu , wrzucił by jakaś rzetelną wiadomość dotycząca planów lub trwających prac nad ff przez firmę .
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
pikolo napisał/a:
rzetelną wiadomość
taaak napewno :evilsmile:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Fafniak napisał/a:
zeby powstal kolejny debilny watek ?

może lepiej nie, bo po kolejnym takim wątku możemy stracić nie tylko Jarka Dąbrowskiego :-?
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
Panowie, phpBB ma taką fajną funkcję jak ignorowanie wątków :) radzę się nauczyć używać... ja zacząłem, kiedy wątek o tamronie 70-200 zaczął być niepokojąco "dwucyfrowy"... (btw: nie liczę na odpowiedź, bo ten wątek też ląduje u mnie w ignorowanych ;)
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
opiszon napisał/a:
Fafniak napisał/a:
zeby powstal kolejny debilny watek ?

może lepiej nie, bo po kolejnym takim wątku możemy stracić nie tylko Jarka Dąbrowskiego :-?

Przepraszam... Ale za przeproszeniem.. Ktoś tu ma zostać stracony? Moze rozstrzelany? I co z Jarkiem? Ponad miesiąc temu piłem z nim piwo.. Trochę się zaniepokoiłem.. :-|
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
Dzięki .. Już coś napisałem.. A jutro do Jarka zadzwonię.. Pozdrawiam
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
dolejmy odrobinę oliwy do ognia , na forum dpreview ktoś wrzucił plotki na temat kilku interesujących nowości pentaxa które ukazały się na chińskim portalu www.dchome.net , między innymi nowe lustrzanki z być może matrycą asp-h ( prawie ff :) ) i obiektywy . Na pewno każdy od razu zauważy na razie to tylko plotki .

ktoś także wrzucił tłumaczenie googla
Cytat
Simpleimage from the original table

from outside the site of the latest news Pentax will be a new cloth and new-, still not fully informed of, but through the lens , it is as if we can find the full shadow of the

K30D uses a new APS-H pieces of CMOS image sensors is still valid 14,600,000 for the high-sensitivity pixel noise control further ~ 3.5-per-second burst of 600 pixels can now 6.5 burst.

Focus joined the auxiliary body, is in the dark can be of fast and accurate focusing.

Pentax K300D is used together with Samsung to develop new 12,000,000 pixel CMOS sensor, the official said this sensitive components can be better carried out to restore the color and noise control in above K200D compared with the huge progress .

The K300D and K30D burst speed per second, equivalent to 3.5. fuselage with the introduction of the Focus AF-assisted, it is very [easy?] use.

It is regrettable that the recent popular film features frequency does not appear on the Pentax cloth new machine
At the same time, with K30D fabrics also include several new 16-45/4 II SDM
FA28/2.8 II, FA35/2 II SDM, FA50/1.4 II SDM, FA85/1.8 SDM

In addition, the latest in Pentax Mirror map, we see a new FA * 24 / 2 II SDM, FA * 24-70/2.8 SDM This should be the last Pentax FA * 24 / 2 FA * 28-70 / 2.8 mirror of the latest generation of products.
*****Google translation above.



adresy :
http://forums.dpreview.co...thread=29884084
http://www.dchome.net/vie...&extra=page%3D1
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
eee tam
 

matteusz  Dołączył: 02 Lis 2007
Ale baja :) Po co mieliby wprowadzać FA 50 1.4 SDM skoro do sklepów wchodzi 55 1.4 SDM :)
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Wygląda faktycznie na jakieś marzenia pentaksiarza.
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Ale za to jakie fajne marzenia :D
 
slavkoz1  Dołączył: 30 Mar 2008
Wątek otwarty, a nie można głosować, dlaczego?
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Ankieta zakończona - omawianie wyników?
 
slavkoz1  Dołączył: 30 Mar 2008
To może warto byłoby przy ankiecie podać termin jej trwania?

[ Dodano: 2008-11-16, 04:30 ]
Ankieta jak ankieta, ale im więcej danych (głosujących) tym wynik bardziej rzeczywistość odzwierciedlający. Cóż, statystyka to statystyka. No, ale prawd podobno jest aż trzy: prawda, goowno prawda i ...... statystyka.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach