andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
zorzyk napisał/a:
andrusz, Twoja słowa - nawet z emotką - nie były zbyt uprzejme

Sorki, nie chciałem nikogo obrażać :-B

A Kaemka to na prawdę bardzo fajny, zgrabny i szybki (wliczając do AF-a) aparat - polecam każdemu (no może bardziej tym z mniejszymi rączkami) :-D

[ Dodano: 2009-01-20, 23:54 ]
kaczor napisał/a:
To jak już tak rozmawiamy, to ja poproszę o informacje jak k-m współpracuje ze szkłami manualnymi?

Szczerze mówiąc nie bawiłem nigdy się manualami na cyfrze, ale... po podpięciu starego pleśniaka (Vivitar 28/2.8) włączam tryb M, ustawiam przesłonę (pierścieniem na obiektywie), wciskam przycisk korekcji ekspozycji (+/-) i... bzzyk aparat ustawia mi odpowiedni czas :mrgreen:
 

MateuszG  Dołączył: 29 Paź 2008
elan napisał/a:
Taką ma opinię, obcuje ze sprzętem na co dzień więc chyba wie co mówi


Sony płaci mu za ilość sprzedanych sztuk a Pentax nie ...
dziwisz się ?
:->
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Cytat
..aaa widzę, że dokonałeś właściwego wyboru i teraz pozostaje zaklinanie rzeczywistości :lol:
Pocieszę Cię, ja nie wybrałem KMa :-P
    Tylko k200d z kitem 2 .
Przepaść ogromna :cry:
 
madulka11  Dołączyła: 11 Lip 2008
srebrne k200d jest brzydkie - kobieta wam to mówi ;)
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Cytat
srebrne k200d jest brzydkie - kobieta wam to mówi ;)
Wniosek jest taki jak chcesz kupić brzydkiego srebrnego k200 lepiej kup czarną piękną KaeMkę :lol:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
madulka11 napisał/a:
srebrne k200d jest brzydkie - kobieta wam to mówi

"Nie wierz nigdy kobiecie" :-P
 
mirekw11  Dołączył: 09 Lis 2008
roket napisał/a:
Wniosek jest taki jak chcesz kupić brzydkiego srebrnego k200 lepiej kup czarną piękną KaeMkę :lol:

Hehe, wyciągasz błedne i pochopne wnioski :-P
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
elan napisał/a:
Kup sobie Km'a i udawaj dalej "fahofca" Twoja sprawa.

Trochę mniej emocji. Znakomici fotografowie to nawet nie mieli wspomagania AF, pomiaru światła etc.
Sprzęt ma pomagać a nie tam decydować o jakości zdjęcia.

Pójdę jednak za Twoją radą i kupię Kaemkę - w sumie to żona po tym jak dźwignęła K20-tkę z gripem i DA*16-50 powiedziała, że ona tym robić fotek nie będzie. Pokazałem jej Kaemkę, sprawdziła w Euro jak leży w dłoni i pewnie na dniach kupię. Dodatkowo myślę o DA40 (ale to gdybym pożyczał od niej na wyjścia na miasto)
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
W tym segmencie naprawdę km leży najlepiej w dłoniach dla osób, które mają małe.
Najmniejsze wrażenie plastikowości robi też.
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
..i ma edycję RAWów w puszce :evilsmile:
 

ladyhawke  Dołączyła: 07 Lis 2008
a inne nie maja?

I co z tym punktem podświetlenia ostrosci? Skad mam wiedziec gdzie on akurat ostrzy?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
K200 i K20 podświetlają na matówce punkt na którym aparat ostrzy.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
plwk napisał/a:
K200 i K20 podświetlają na matówce punkt na którym aparat ostrzy.

...Km niestety chyba nie (przynajmniej jak testowałem). Widać punkt środkowy ( i 2 boczne oraz 2 górne) ale nie podświetla którym ostrzy.... Z tego co pamiętam to można wybrać środkowy lub automatyka.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
K-m i mój DL nie podświetlają, ale to podstawowe modele w rodzinie.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Po mojemu, to 99 % świadomych użytkowników i tak ustawia AF tylko na centralny punkt. To po kiego grzyba podświetlanie Wam potrzebne, skoro wszyscy i tak wiedzą, którym punktem AF ostrzą ? :shock: Chyba że w trosce o posiadanie kolejnego gadżetu i żeby za bardzo od Nikona się nie odróżniać. :-P
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
Dada, nie wszyscy. W pentaxie jest taka fajna funkcja, że można połączyć punkt pomiaru światła z Af i działa to miodnie np z lampą błyskową.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
negocjatorek, Jasne, ale nie masz chyba na myśli auto wyboru punktu AF przez aparat ? Poza tym napisałem że 99 % :mrgreen:
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
Dada napisał/a:
nie masz chyba na myśli auto wyboru punktu AF przez aparat ?


NIeeeeee nie mam ;) sam wybieram, choc to tylko przy zdjęciach z lampą bo widze tego efekty. W pozostałych przypadkach centralny :)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
No to i tak na moje wychodzi. :-P
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
niech Ci bedzie ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach