ladyhawke  Dołączyła: 07 Lis 2008
No w sumie to racja,

U mnie w Olku uzywam centralnego tylko ze przy pomarze swiatla centralnie wazonym zauwazam ze i tak mi nie ostrzy w centrum tylko na najblizszy przedmiot (FF w kompakcie????)

Ale jak pentax ma 9 lub 11 pol (a nie 143- moim zdaniem lekka przesada) to moglabym czasem skorzystac z auto, i co wtedy? Mam sie domyślać gdzie ostrzy?? Jaki jest sens korzystania z takiego trzybu, jeżeli aparat nie pokaże gdzie ostrzy?
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
K-m ma tylko 5 pól= większe prawdopodobieństwo, że zgadniesz gdzie wyostrzył
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
ladyhawke napisał/a:
Ale jak pentax ma 9 lub 11 pol (a nie 143- moim zdaniem lekka przesada) to moglabym czasem skorzystac z auto, i co wtedy? Mam sie domyślać gdzie ostrzy?

Jeśli stanowi to dla Ciebie problem nie do ominięcia to zamiast K-m kup K200.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Kapar napisał/a:
zgadniesz

albo że raczej sama zauważysz na matówce na który punkt ci naostrzył aparat

ale w sumie po co wiedza w którym punkcie naostrzył, skoro i tak nie możesz tego punktu wybrać

dla mnie typowa sytuacja przy użyciu K-m i automatu wyglądała by tak
a)aparat automatycznie wybiera punkt ostrości
b)widzę że nie wyostrzył w tym punkcie, w którym ja bym chciał
c)przestawienie opcji na ostrzenie punktem centralnym
d)wyostrzenie na wybranym punkcie
e)przekadrowanie
f)zrobienie zdjęcia

tyle że ustawienie aparatu w tryb ostrzenia punktem centralnym i posługiwanie się tylko nim, pomija punkty a i b, zaoszczędzając dużo czasu i irytacji :-P
 

kaczor  Dołączył: 04 Lut 2008
Ja tam chyba nigdy nie dam się przekonać do takiej automatyki. Jeżeli ktoś robi zdjęcia świadomie, to jest to chyba najmniej pewna ze wszystkich możliwych funkcji auto w aparacie.
 

ladyhawke  Dołączyła: 07 Lis 2008
plwk napisał/a:
ladyhawke napisał/a:
Ale jak pentax ma 9 lub 11 pol (a nie 143- moim zdaniem lekka przesada) to moglabym czasem skorzystac z auto, i co wtedy? Mam sie domyślać gdzie ostrzy?

Jeśli stanowi to dla Ciebie problem nie do ominięcia to zamiast K-m kup K200.


Ależ ja juz mam K200D :) Jest to genialny aparat, wszystko mi sie tam podoba :)
Tylko ta waga :( A Kamyczek mały ładny zgrabny w sam raz w kobiece rączki :) Ale i tak go nie kupie :( czas zmienic sygnaturkę:)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
ladyhawke napisał/a:
Tylko ta waga

K200 jest cięższy od K-m o 65 gram - to mniej niż najmniejsza puderniczka ;-)
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Kapar napisał/a:
K-m ma tylko 5 pól= większe prawdopodobieństwo, że zgadniesz gdzie wyostrzył

Poza tym pola są oddalone od siebie dość znacznie, więc łatwiej zgadnąć na które wyostrzył ;-) Ta automatyka, to jest dla tych co zdjęcia robią mniej świadomie i kadrują tak, że główny obiekt nie jest w centrum (ale najbliżej fotografa) - wtedy to się sprawdza.

[ Dodano: 2009-01-23, 14:20 ]
plwk napisał/a:
ladyhawke napisał/a:
Tylko ta waga

K200 jest cięższy od K-m o 65 gram - to mniej niż najmniejsza puderniczka ;-)

Dużo więcej! 105g

K200D - 630g (bez karty pamięci i baterii): K200D
K-m - 525g (bez karty pamięci i baterii): K-m
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
Będziecie się licytować o 40gram.... Co to jest 105gram wobec "wyposażenia" damskiej torebki....
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zauważyłem przy okazji, że na www.dpreview.com w różnych miejscach są podane różne wagi tych aparatów.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Kapar napisał/a:
Co to jest 105gram wobec "wyposażenia" damskiej torebki....

... u mojej żony można znaleźć 2 czołgi, 4 śmigłowce, lustro o wymiarach 4x5 metra etc. Jak tu człowieku ma ona znaleźć klucze do samochodu ? Trzeba te 3 minuty odczekać.
P.S. Nie mieliście wrażenia, że jak wasze żony (koleżanki) wysypały zawartość torby to uważacie za niemożliwe by wszystko zmieściło się z powrotem ?
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
MacRayers napisał/a:
P.S. Nie mieliście wrażenia, że jak wasze żony (koleżanki) wysypały zawartość torby to uważacie za niemożliwe by wszystko zmieściło się z powrotem ?
bo takl jest! Tylko One wiedza jak to zmieścić :mrgreen:
 

ladyhawke  Dołączyła: 07 Lis 2008
MacRayers napisał/a:
P.S. Nie mieliście wrażenia, że jak wasze żony (koleżanki) wysypały zawartość torby to uważacie za niemożliwe by wszystko zmieściło się z powrotem ?


Bardzo zabawne :P Albo ja jestem nietypowa kobieta, ale K-ma nie zmieszczę do torebki :P
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Ja DLa mieszczę... z kitem. Torebki nie mam za dużej [Z1p wchodzi na "wcisk" ;-) ].

HiMatic F wchodzi luzacko.

Oczywiście z DLem mieszczą sie jeszcze inne pierdółki - jakis futerał na okulary [sztywny], dokumenty, pieniądze, filmy czesto, albo same pudełka...
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Moja nigdy przymnie nie wysypuje :-D
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
roket napisał/a:
Moja nigdy przymnie nie wysypuje :-D

To przygotuj się psychicznie. Prędzej czy później to nastąpi....
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
mygosia napisał/a:
Ja DLa mieszczę... z kitem.

I znajdujesz go w czasie krótszym jak 15 minut :?:
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Mam małą torebkę, więc zwykle lezy pierwszy od góry ;-)
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Czy to aby na pewno damska torebka :?: Sztuką jest zapełnić torebkę bez dna, chylę czoła ;-) :-B
 

ladyhawke  Dołączyła: 07 Lis 2008
MacRayers napisał/a:
... u mojej żony można znaleźć 2 czołgi, 4 śmigłowce, lustro o wymiarach 4x5 metra etc. Jak tu człowieku ma ona znaleźć klucze do samochodu ? Trzeba te 3 minuty odczekać.


Bo musi wyciągnąć samochód, drugi samochód, zapasowy samochód i samochód na zakupy :D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach