WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Canon nie ma szans - Pentaksa kupujesz od razu z L-ką ;-) :mrgreen:

Wie ktoś może czy K-m ma styki SDM i czy układ AF jest z K100d/K200D?
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Korpusik K-m jest ładniutki, z tym srebrnym paskiem, ql.
Ale mi bardziej podoba się lampa pierścieniowa, no i oczywiście DA 55.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
WuWu84 napisał/a:
Wie ktoś może czy K-m ma styki SDM
Tego raczej nie wytną. Prędzej wywalą śrubokręt.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
djack napisał/a:
Prędzej wywalą śrubokręt.
To nowe szkła do K-M, 18-55 i 50-200 mają SDM ? :-P
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
KAF2 jest
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
nazwa jest źle wróżąca, kojarzy mi się z nieboszczką Koniką- Minoltą
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
To chyba nie taka zła wróżba. :-D Użytkownicy Minolty doczekali się b. dobrego korpusu A700, mają FF A-900, kilka szkiełek na wysokim poziomie. Tyle że to wszystko z nowym logo (S), za nie małą kasę, ale za to przyszłość bagnetu A jest niezagrożona. Gorzej wg. mnie przedstawia się entry-level Sonolty, dlatego zmieniłem KM5D na kadwusetkę (która dla mnie ma rewelacyjną funkcjonalność) a nie na A200.
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Specyfikacja (czy do końca prawdziwa?) nowego pentaxa:

http://pentaxfriends.eu/m...ewtopic&p=13310
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
o tych specyfikacjach było już w wątku o photokinie 2008 (sam wstawiałem ;-) )

widać że dobrze by było, chociaż najwazniejsze linki stamtąd tutaj poprzenosić, bo nie wszyscy czytają całe forum :-P
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Rzeczywiście, linki wrzuciłeś. Ale jeden nie działa, a pozostałe to ogólne info o nowym body, lampie i szkłach.
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
janek_wu napisał/a:
To chyba nie taka zła wróżba. :-D Użytkownicy Minolty doczekali się ...


dzięki :-B , to się nazywa pozytywne i trzeźwe myślenie, tego potrzebowałem, paskudna pogoda, przeziębienie i brak FF Pentaksa ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ok, nie sprawdzałem co się z linkami dzieje, po prostu wlazłem na twojego i pierwsze co zobaczyłem na tej stronie to link do tej samej oferty amazona ;-)

ale nie doczytałem, że tam dalej są podane informacje skopiowane, które u źródła są już niedostępne

:-B
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Samp napisał/a:
KAF2 jest

Naprawdę? Normalny KAF2, jak w Z-20 czy MZ-5n? I już nie ma problemów ze stosowaniem szkieł manualnych? To super!!!
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
DA L 18-55 ma konstrukcję 11/8, czyli taką jak II wersja kita. Pewnie będzie taki sam optycznie, tylko trochę odchudzony.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
dsk napisał/a:
tylko trochę odchudzony.
odchudzony będzie na pewno, bo taki był zamysł jego powstania - lekkie body z lekkimi obiektywami :-D
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
matb napisał/a:
Naprawdę? Normalny KAF2, jak w Z-20 czy MZ-5n?


Myślę, że zapomnieli już dodać 'crippled', bo to u Pentaksa normalka od dłuższego czasu, że wszystkie KAF2, czy nawet KAF3 są 'crippled'. Gdyby się okazało, że to nie jest 'crippled', to byłoby to najdziwniejsze posunięcie jakie do tej pory widziałem na rynku foto :mrgreen:

[ Dodano: 2008-09-20, 18:20 ]
No i jeszcze dziwniejsza rzecz:"Compatible with PENTAX KAF2-, KAF- and KA- lens mounts. Support for KAF2 Power Zoom functions"
Z tego co wiem, to ani K100D Super, ani K10D, ani K200D, ani nawet K20D nie wspiera obiektywów Power Zoom. Te złącza służą wyłącznie do sterowania SDMem. Więc wydaje mi się, że ktoś zaszalał ze specyfikacją
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Tak oglądam te przecieki o K-m i ogólnie jestem zadowolony. Coś takiego Pentax powinien wypuścić już dawno temu żeby nakręcić sobie zyski.
Z drugiej strony jestem zawiedziony bo czekałem na następce K20D (nie na FF) a tu taki kwiatek. Dla mnie K-m jest ciekawostką, którą może siostrze kupię, bo ostatnio się zainteresowała fotografią. Mi osobiście się nie przyda.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
bbartlomiej napisał/a:
następce K20D
pół roku po premierze k20d :?: nie za szybko ??
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
opiszon, zapowiedź jakaś mogłaby się pojawić. Albo Jakiś KxD (też niekoniecznie FF).
 

action01  Dołączył: 22 Maj 2008
 
K-M najszybszy tryb seryjny z calej stajni :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach