opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
bbartlomiej napisał/a:
Albo Jakiś KxD
no, tu się akurat mogę zgodzić :-)

---edit
ooo, mój tysięczny post :-)

może jakieś k-M (k-1000) w nagrodę :-P

 

Pietrobas  Dołączył: 09 Sie 2008
To dobrze, świadczyć to może, że ta sprawa jest ruszona, i w nast. modelach będzie szybciej.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
pawelek-79 napisał/a:
nie wspiera obiektywów Power Zoom

Owszem wspiera ale w ograniczony sposób.
Jest zasilany silnik zmiany ogniskowej ale korpusy nie mają możliwości sterowania funkcjami Power Zoom znanymi z serii Z.
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Skoro w KaeMce jako najniższym modelu osiągnęli 3,5 fps to w K30/K1D powinno być przynajmniej 5 - a to już wynik bardzo dobry, żeby nie powiedzieć bliski temu na co czekamy :-)
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
projektor napisał/a:
No i jest, ale nie następca K20 a nowy K-m
http://www.phototalk24.de...b709bfb9cb7c445

Ale beznadzieja..Szok. Coz, w chwili gdy Zeiss zaczal robic szkla pod kolejne bagnety, a tym bardziej pod Canona, jak dla mnie systuacja wyglada tak, ze majac za jakis czas np 5D II z 21M i swietna matryca, mozna sobie sprawic pare stalek, jakosc znakomita, mysle o Planarach 1.4 85mm i 50mm, w zasadzie w tych zakresach piekna sprawa. Super ze sa styki, i o ile Canon raczej nie padnie :mrgreen: , to Pentax a raczek Hoya moze w kazdej chwili oglosic ze sprzedaje firme albo ze zamykaja biznes bo nie sa w stanie konkurowac z C i N. Przy mozliwosciach uzycia Zeissa, w zasadzie firmowa optyka powoli zaczyna tracic waznosc
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Alek napisał/a:
Przy mozliwosciach uzycia Zeissa, w zasadzie firmowa optyka powoli zaczyna tracic waznosc
tiaaa na pewno wszyscy uzytkownicy 400d sie teraz rzucą na zeissy 3x droższe od ich body z kitem :-P
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Alek, piekne slowa......
daj znac kiedy bedziesz pozbywal sie szkiel pentaxa ok?
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
hmm.. im wiecej czytam o K-m tym bardziej przekonuje sie, ze k100d nie zmienie na k10d ani na k20d.. a wlasnie na K-m.. bo?

bo jest mniejszy, bo jest na paluszki, bo robi zdjecia

Jesli tylko nie zabraknie jakiegos trybu, ktory mam w k100d to bardzo realny zakup sie robi.. do tego nalesnik 40/2.8.. i bedziemy probowac :mrgreen:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
dagio, właśnie mnie też bardzo interesuje jego wielkość, bo gdyby był mniejszy od kasetki, to może nawet bym jakoś przebolał ten brak górnego wyświetlacza, no i oczywiście jeśli nie ma mniejszego wizjera niż kasetka. Zawsze mi ze stałek więcej wyciągnie szczegółów matryca z k10d ;-)

[ Dodano: 2008-09-20, 20:39 ]
Aha no i jako że używam głównie pełnej dziury i okolic, iso 100 mi się przyda :->

[ Dodano: 2008-09-20, 20:43 ]
Aha gdzieś już wyczytałem, że ma uszczelnienia.

TUTAJ
Pisze tutaj też, że iso jest od 100-3200 trochę to dziwne..
 

Melchior  Dołączył: 26 Kwi 2007
action01 napisał/a:
K-M najszybszy tryb seryjny z calej stajni :)
K-m = karabin maszynowy. Nazwa zobowiązuje...
 

Effendi  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mi też się coraz bardziej to maleństwo podoba. Świetne uzupełnienie mojego K20. Szkoda, że nie ma LiveView, bo dla wielu amatorów-pstrykaczy, przesiadających się z małpy, wydaje się być cenną funkcją (przynajmniej na początku zabawy z lustrem). A jak wiadomo ten aparat ma się sprzedawać w dużych ilościach.

Znamiennym jest, że kolejni producenci wypuszczają miniaturowe lustrzanki wbrew jękom zwolenników FF. Może jednak rozwój fotografii pójdzie właśnie w kierunku miniaturyzacji, a 'jedynie słuszny' format pozostanie niszowy. :-)

EDIT:
Poniżej przykład jęku zwolennika (fanatyka?) FF :mrgreen:

 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
Alek, piekne slowa......
daj znac kiedy bedziesz pozbywal sie szkiel pentaxa ok?

2 K juz poszly, 50 1.4 i 28mm K 3.5. "Ciagne" na Lts glownie i K 30mm na Velvi 50/100. Ale jak cena 5D II bedzie w granicach 2000$, to juz naprawde APS jest do niczego. Tym bardziej, ze moja ulubiona 50-tka bedzie w cenie okolo 500$ w wersji Zeissa. Poki co chce zobaczyc, jak wypadna te Zeissy na 5D II. Inna sprawa, ze zamiast ciagle przekladac szkla, ostatnoi to robilem na Rysach, to taki zoom 24-70mm 2.8 ZA bylby super. Mam nadzieje ze niebawem moze Klaus na Photozone itd pokaza na co stac nowe FF body C i S ze szklami pod FF, tak czy owak, pow. klatki FF vs APS C to 2,3:1 wiec nie trzeba chyba nikomu tlumac jaka duzo wiecej trzeba powiekszac z APS vs FF zeby uzyskac dany format. Jasne, ze dobrze ze P moze zarobi troche na tym K "cos tam", takie sprzety tez musza byc, ale niech sie jakos zdeklaruje co dajej. Canon ma 1000d ale ma tez i 5 i 1 i mozna kupic 1000d czy 450 przejsciowo, ale zbierac sobie szkla pod FF, wystarczy takowy zakup i sie jest w domu. Ale przede wszystkim, wiadomo ze jest juz FF i ze taniej
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Effendi napisał/a:
Znamiennym jest, że kolejni producenci wypuszczają miniaturowe lustrzanki wbrew jękom zwolenników FF. Może jednak rozwój fotografii pójdzie właśnie w kierunku miniaturyzacji, a 'jedynie słuszny' format pozostanie niszowy. :-)

Na szczęście nie musi być jeden kierunek rozwoju więc każdy znajdzie coś dla siebie, jak nie tu, to u konkurencji.

Nawiasem mówiąc: coraz bardziej podoba mi się ten nowy korpusik.
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
Effendi napisał/a:
Szkoda, że nie ma LiveView,
obawiam sie ze to moze byc powodem ze to lustro nie osiagnie zamierzonego sukcesu rynkowego...
patrzac jak spadla sprzedaz d40/d60 na rzecz eosa1000 i alf (oczywiscie mowie o moim markecie) jestem pelen obaw... :-/
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Wszystko zależy od ceny. Jak po pewnym czasie zejdzie poniżej 1 kzł to znajdzie nabywców.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
janek_wu, tak czy inaczej ludzie beda woleli wydac nawet 500 zl wiecej za LV w Canonie 1000D.

diplodok napisał/a:
obawiam sie ze to moze byc powodem ze to lustro nie osiagnie zamierzonego sukcesu rynkowego...
patrzac jak spadla sprzedaz d40/d60 na rzecz eosa1000 i alf (oczywiscie mowie o moim markecie) jestem pelen obaw...

ot, co.
U mnie to samo.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Alek, ile orgazmów maksymalnie osiągasz słysząc słowo "Zeiss"? Żeby było trudniej, wyobraźmy sobie, że to słowo wypowiada swoją przepitą chrypką niedomyty i nieogolony żul miejski.
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
Jarek Dabrowski napisał/a:
niedomyty i nieogolony żul miejski.
Czemu miejski? A wiejski to już nie może być :-) ?
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
janek_wu napisał/a:
Wszystko zależy od ceny. Jak po pewnym czasie zejdzie poniżej 1 kzł to znajdzie nabywców.


No, moze masz racje. Jeszcze troche, a k20 zejdzie ponizej 1000 zl. Juz teraz mozna kupic, co prawda uzywka, za ok. 1400 zl
http://page5.auctions.yah...1459#enlargeimg
Chyba jest to sygnal, ze Pentax cos jeszcze bedzie mial w zanadrzu, trzeba poczekac. Dla mnie, cos za szybko spadaja ceny za k20
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
janek_wu napisał/a:
Wszystko zależy od ceny. Jak po pewnym czasie zejdzie poniżej 1 kzł to znajdzie nabywców.
W okolicach 1,2k to powinien startować z uwagi, że A200 kosztuje z kitem właśnie tyle samo. Skąd wiadomo, że nie ma LiveView? To pewne? Jeśli tak to wtopa :/ Ciężko dziś sprzedać amatorski korpus bez liveview...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach