projektor  Dołączył: 16 Wrz 2008
No i jest, ale nie następca K20 a nowy K-m
http://www.phototalk24.de...b709bfb9cb7c445
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
:mrgreen: :mrgreen: taaaa FF :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
projektor napisał/a:
No i jest, ale nie następca K20 a nowy K-m

Nie mogę się słowa o specyfikacji dopatrzeć, ale ja nie znam "języka poetów i filozofów", więc może coś przeoczyłem. Jeśli to prawdziwe zdjęcia to jedno mnie martwi - brak górnego lcd. Czy na prawdę wszyscy muszą iść tym mało udanym trendem ??? :-?
 
Marcin1978  Dołączył: 20 Lip 2008
Specyfikacji nie ma, jest tylko info, że te obiektywy DA-L 18-55 i 50-200 nie mają metalowego bagnetu, lecz z tworzywa sztucznego. I cały tekst (opisy nowości) trąci mi zerżnięciem w 90% z materiałów prasowych Pentaksa ;-) . Za dużo zachwytów, ochów i achów, których normalnie się nie używa.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
K-m to ma być najniższym modelem Pentaksa więc siłą rzeczy musi być coś wycięte.
 
Marcin1978  Dołączył: 20 Lip 2008
Zgadza się. Zwłaszcza, że z aparatu chyba niewiele wycięli. Nie jest to wprost napisane, ale skrzętnie omijają kwestię uszczelnień, więc je chyba z puszki wypruli. Stabilizacja i solidne wykonanie zostało.
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Czyli jak znam życie Kasetka z matrycą z K10D i bez górnego wyświetlacza. Właściwie to po co to komu? Szkoda że na nic lepszego Pentaxa nie stać :/
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Jeśli okaże się, że jest tak, jak mówisz Bruinen, to Pentaks będzie musiał zacząć mocno konkurować z A200. Sądzę, że street price na poziomie 600zł będzie rozsądna przy obecnej cenie i gadżetach innych puszek :evilsmile:

A wtedy to się mocno zastanowię nad zakupem. W końcu mam tylko 6mpx, a na dobrym tele to 4mpx więcej to zysk niebagatelny :-D
 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
Może po prostu N D40 skolnują? Matryca z K100, ale mniejsze body (bez LCD itp.)? I ładniejsze menu?
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Sama idea Km nie jest zła, tylko żeby nie wyeliminował segmentu Kx00D z oferty Pentaxa, bo by to był krok wstecz.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
czy naprawde wierzycie ze dla przecietnego kowalskiego ma znaczenie wyswietlacz gorny :mrgreen:
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Fafniak, ale cholera, po kija ludziom którzy kręcą aparatem filmy w trybie zombi lustrzanka?! Strasznie mnie ostatnio denerwuje ten trend kupowania luster przez kompletnie zielone osoby. Nie mogę szpanować już sprzętem :-P . A potem, jak już ktoś tutaj pisał, pytania "A dlaczego tutaj nie ma nic na lcd?" "Dlaczego jak robię zdjęcia muszę patrzeć w to takie nad obiektywem?" itd... IMO Pentax K200D jest wystarczająco okrojony i nie wiem do kogo ma być kierowany Km - jeszcze gdyby miał uszczelnienia i funkcje jak K10D nadał by się na drugie body...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Bruinen napisał/a:
, ale cholera, po kija ludziom którzy kręcą aparatem filmy w trybie zombi lustrzanka
ale dlaczego mnie akurat pytasz? Spytaj sie tych co kupuja :-P
 
Hihnt  Dołączył: 06 Wrz 2008
Sadzac ze specyfikacji i wielkosci K-M ma byc dla ludzi, ktorzy chca kompakt z wymiennymi obiektywami i mozliwoscia powiedzenia do dziewczyny na ulicy: "hej mala, mam lustrzanke!". Czyli taki aparat dla mas - cos na pentaxforums mowili o 599$ z obiektywem, czyli hm, aparat za grosze.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Fafniak napisał/a:
czy naprawde wierzycie ze dla przecietnego kowalskiego ma znaczenie wyswietlacz gorny

Wydaje mi się, że dla każdego. Jeśli nie robisz na P lub Auto, to i tylny wyświetlacz nie za bardzo cię obchodzi. Natomiast jak już robisz na Tv, Av lub M, to staje się ważne co jest na wyświetlaczu i w wizjerze. I sporo kowalskich kupuje lustrzankę, żeby w końcu się nią pobawić, jak kiedyś Zenitami. Nie jest to takie małe grono, jak grono fanatyków sprzętowych, ale dodawane są funkcje, z których nawet kowalski nie korzysta.

Chociaż, może masz rację...

[ Dodano: 2008-09-19, 22:21 ]
Fafniak napisał/a:
Spytaj sie tych co kupuja

Ci co kupują nie mają takiej kamerki, jaką ty masz w awatarze - FF, czy APS-C ??? :mrgreen:
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
A ja uważam to za świetne posunięcie ze strony Pentaxa, w ten sposób zdobędzie środki na kolejne modele i Hoya osiągnie upragniony wzrost sprzedarzy. Jak patrze na ogłoszenia z photokiny to widzę, że to wszystko układa się w sensowną całość a użyszkodnicy są słuchani. Wiele osób chciało mały korpus dla limited'ów i to poniekąd się spełniło. Podoba mi się limited 15ka bo to uzupełnia moją wizję lekkiego podróżnego zestawu a i na 55ke patrze łakomym okiem co by moją 50ke na 1,4 zastąpiła. Jeżeli k-m jest uszczelniony to moja wizja rozwija się tym bardziej. Miła niespodzianką jest zapowiedz super tele a tak na marginesie zapodaje linka z oficjalną wypowiedzą i nowym roadmape,;)

oficjalny press release
 

gorky  Dołączył: 25 Kwi 2006
Bruinen napisał/a:
Czyli jak znam życie Kasetka z matrycą z K10D i bez górnego wyświetlacza. Właściwie to po co to komu? Szkoda że na nic lepszego Pentaxa nie stać :/

Jak to po co komu? Pentaksowi, zeby moc konkurowac z D40/D60
Kasa lezy w tym segmencie - w tym momencie jest trend na zakup lustrzanek, moze sobie na nie pozwolic sobie coraz wiecej ludzi, potrzeba taniego i prostego modelu - jest K-m.

A ze ludzie ktorzy taki aparat sobie sprawia pewnie nie dokupia zadnego szkla poza dualkitem?
Ze nie skorzystaja z gornego wyswietlacza (bo go nie ma)?
Przeciez dla 90% z nich nie bedzie zadnej roznicy, mnie tez zreszta malo ruszaja ich problemy...
Jezeli tylko cena bedzie konkurencyjna to jest szansa na zwiekszenie obrotow i o to generalnie chodzi.

Bruinen napisał/a:
IMO Pentax K200D jest wystarczająco okrojony i nie wiem do kogo ma być kierowany Km - jeszcze gdyby miał uszczelnienia i funkcje jak K10D nadał by się na drugie body...

A czego mozna sie bylo spodziewac po modelu, ktory mial byc pozycjonowany nizej niz K200D?
Przeciez cos musieli wykroic - osobiscie i tak uwazam ze milo z ich strony ze zostawili SR.
K200D jest aparatem wyzszej klasy niz calkowity entry-evel w rodzaju D40.

Jezeli potrzebujesz drugiego body z uszczelnieniami to przeciez jest wlasnie K200D - za swoja cene. Wystarczy ci K-m, albo nie stac Cie na K200 - tez OK. Wolnoc Tomku w swoim domku ;)

I na koniec, co do 'elitarnosci lustrzanek' - 30 lat temu chyba wszyscy niedzielni fotografowie uzywali lustrzanek, do tego FF, czesto z dobra optyka (Zeiss, Takumar)...
Wracamy do zrodel ;)
Taki np. K1000 nie mial przeciez zreszta ani gornego ani tylnego wyswietlacza, tudziez calej masy funkcji ktore najprostsze lustrzanki dzisiaj maja.

P.S.
Jakkolwiek (i pomimo moich powyzszych wywodow) nie uwazam K-m za cyfrowego nastepce K1000, to jednak zastanawiam sie nad sybolika jego nazwy. Litera M w notacji rzymskiej odpowiada tysiacowi, z drugiej strony manualny KM byl dopiero poprzednikiem K1000 - nie wiem co myslec ;)
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
No a ThomFoto był przekonany o wejściu FF tak mu sprzedawcy z B&H mówili :evilsmile:
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
gorky napisał/a:
Jak to po co komu? Pentaksowi, zeby moc konkurowac z D40/D60
a ja i tak bardziej obawiam sie o Canona 1000D. To jest prawdziwa konkurencja teraz.
LiveView zalatwia wszystko.
I przez ten jeden drobny szczegol Canon zaczyna sprzedawac sie lepiej niz D40/D60.

I jeszcze jak wezmiemy pod uwage ceny:
D40+18-55 => ~1120 zl
D60+18-55 II => 1599 zl
D60+18-55 VR => 1699 zl
Canon 1000D => 1599 zl (jeszcze przed chwila 1999zl)

Teraz oczywiste jest, co amator wybierze.

Dodatkowo, Canon w koncu poszedl po rozum i wsadzili do amatorskich lustrzanek karty SD (1000D, 450D), wczesniej byly to CF-y (400D i nizej).

To wazna rzecz dla amatora, bo SD sa najtansze i najbardziej popularne.

Wole zawsze sprzedac Nikona niz Canona (Canona jeszcze nie sprzedalem i nie zamierzam :evilsmile: ) i widze jak ciezko idzie mi przestawianie ludzi z 1000d na d60 chociazby. :-/

Z 2 sztuk k100d Super poszla mi jedna ale tylko dlatego ze cena poszla w dol z 1799 na 1499 - tylko na ten weekend :-(

Pentax nie ma marketingu i jesli nie zamierzaja reklamowac tego aparatu gdziekolwiek, to nie wroze sukcesu (jak z D40).
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
perl, słabo :-P ja w 2 tygodnie sprzedałem zapasy k100d, k100d super i k10d.. kolejne 2 tygodnie poszły k20d i kilka k200d.. zostaly jakies 4 ztuki k200d i.. sprzedaje terazSony :-P faktem jest, ze jak dotad niemal same kompakty, a jak ktos szuka lustra tanio, to daje mu wybor.. Pentax albo Sony, tylko one maja stabilizacje :-P
ale to taki OT

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach