fusserg  Dołączył: 20 Kwi 2008
guerilla napisał/a:
jeśli będzie miał takie osiągi jak Sigma 1.4 nowa, to będzie warte tych pieniędzy spokojnie

To nowa 50 Sigmy jest aż tak dobra :shock: !?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pentagram napisał/a:
obawiam się, że produkowane obiektywy w Wietnamie będą jak pozostałe gwiazdki
Gwiazdki to nie tylko DA 16-50. Jest także 50-135, 200/2.8 i 300/4. Produkują tam jeszcze DA Limited i jakoś nie słyszałem o złej jakości.
Możliwe, że Hoya weźmie się za kontrolę produkcji i coś się poprawi.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
SiekaSS, z fakturą? Śmiesz żartować. Co innego nówka na gwarancji ze Stanów przywieziona w plecaku bez cła i podatku, a co innego nówka z fakturą w polskim sklepie.
 

SiekaSS  Dołączył: 11 Maj 2008
Pentagram napisałem że od kolegi z forum... sprowadzony z USA czyli roczna gwarancja. Ale za to cena przyzwoita wydaje mi się 8-) :!:
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
No widzisz, a Bruinen pisał o cenie w polskim sklepie, która oscyluje w granicach 1000 zł. Więc raczej nie przesadził.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pentagram napisał/a:
bardzo chciałbym aby tak było, jednak w świetle zamknięcia fabryki w Japonii obawiam się, że produkowane obiektywy w Wietnamie będą jak pozostałe gwiazdki - raz lepsze, raz gorsze. A przebieranie przy zakupie jest bardzo zniechęcające. Biorąc pod uwagę fakt, że w naszych sklepach często nie ma w czym przebierać, bo zamawiają jeden lub dwa egzemplarze.

Poki co na kontrole jakosci stalek gwiazdkowych (DA* 300/4 i 200/2.8) nie bylo narzekan - wrecz przeciwnie - ludzie ktorzy je kupuja sa bardzo zadowoleni. Podobnie rzecz sie ma z limitedami DA. A to wszystko produkowane przeciez w Wietnamie. Nie widze wiec powodu do paniki :-D Wpadki dotyczyly tylko pierwszych 2 gwiazdek - 16-50 i 50-135, ale te w ostatnich czasach zostaly raczej opanowane.

 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
Pentagram napisał/a:
Biorąc pod uwagę fakt, że w naszych sklepach często nie ma w czym przebierać, bo zamawiają jeden lub dwa egzemplarze.

Pentagram Jak często? Ja zuporem maniaka powtarzam ,,testowałem (też z uporem maniaka-trudno-taki juz jestem :mrgreen: ) 12 Tamronów 17-50.. Aż do skutku..." :mrgreen: ;-)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
fusserg napisał/a:
To nowa 50 Sigmy jest aż tak dobra :shock: !?

Ano, przebija jakoscia firmowe 50/1.4, choc jest wieksza, ciezsza i drozsza. No ale nie ma nic za darmo.
http://www.dpreview.com/l...gma_50_1p4_c16/
http://www.dpreview.com/l...kon_50_1p4_n15/
http://www.dpreview.com/l...non_50_1p4_c16/
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
Biorąc pod uwagę mój maniakalny zbiór 50-tek Pentaxa też przyglądał się będę tej 55 SDM :mrgreen: :lol: :-P ;-) :-B

[ Dodano: 2008-09-21, 22:42 ]
Nawiasem mówiąc porównując z zagranicznym (angielskim?) forum Pentaxa zbiór moich szkiełek w stopce nieraz wypada wiecej niż skromniuśko :mrgreen: ;-) I tym sie pocieszam :mrgreen:

[ Dodano: 2008-09-21, 22:44 ]
sylwiusz Ta 50-tka Sigmy to chyba ciut przereklamowana jest (i chyba nie tylko przy Twoim udziale) Poza tym to ,,kawał kloca jest" :->
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Dobrze rozumiem, że ta nowa 55mm nie kryje filmu 35mm?
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Skoro jest tak pięknie jak piszecie, to bardzo się cieszę. Widać to tylko ja mam takiego pecha, że jak wchodzę do pierwszego lepszego fotograficznego, nie mogę nic znaleźć do Pentaxa, obok całej gamy sprzętu Nikona, Sony, Canona i 4/3 (w tej kolejności). A jak jadę do firmy, która ma jakieś pentaxowe szkiełka, to wszystkie trafiają mi się z BFem lub FFem. W końcy ostrzę manualnie i cieszę się bo AF nie czerpie prądu, tym samym baterie mi na dłużej starczają. :->

[ Dodano: 2008-09-21, 22:52 ]
Eldred, tego jeszcze nie wie nikt.
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
Eldred napisał/a:
Dobrze rozumiem, że ta nowa 55mm nie kryje filmu 35mm?

Eldred A Twoja 30-tka kryje? ;-)

[ Dodano: 2008-09-21, 23:02 ]
Pentagram napisał/a:
Widać to tylko ja mam takiego pecha

Nie przejmuj się .. Zagraj w Totka ;-)

[ Dodano: 2008-09-21, 23:06 ]
Sam się zastanawialem jak to jest.. Z jednej strony mniejsze aberracje i optymalizacja ,,do cyfry" a z drugiej wykorzystanie najlepszej, srodkowej części szkła...Ale chyba jakiś postep jest.. i wszkłach, choć mówią że Takumary trudno doścignąc do tej pory.. Żart jakiś czy co?
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
specmisiek napisał/a:
Nie przejmuj się .. Zagraj w Totka ;-)

To wcale nie jest śmieszne. Zagrałem i nie trafiłem nawet jednej liczby. :-?
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
specmisiek napisał/a:
Eldred A Twoja 30-tka kryje? ;-)
Niestety nie.

Mam mało szkieł a duży bałagan, na cyfrze 30/1.4 na analogu 50/1.7, prawie ta sama ogniskowa, brakuje mi czegoś szerszego do analoga, i czegoś dłuższego do cyfry i analoga.
Do analoga pewnie pójdzie jakaś manualne 28 lub 24mm. Ale coś dłuższego do cyfry i analoga, co było by jednocześnie krótkim portretem na analogu, i normalnym/średnim na cyfrze już nie mogę znaleźć. Albo za drogie (77lim), albo nie ma pierścienia przysłon 70/2.4LIM, S70/2.8, T90/2.8, eh.... :roll:
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
Pentagram napisał/a:
specmisiek napisał/a:
Nie przejmuj się .. Zagraj w Totka ;-)

To wcale nie jest śmieszne. Zagrałem i nie trafiłem nawet jednej liczby. :-?

Pentagram Nie bardzo wiem jak Ci pomóc.. Najlepiej poszukaj jakiejś niezłej czarownicy.. Oj niektóre są... ;-) hm (nie mam na mysli zony pewnego polityka oczywiście-nic z tych rzeczy... Fe! ;-) )
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Eldred napisał/a:
albo nie ma pierścienia przysłon [...] T90/2.8, eh.... :roll:
Skąd ta informacja?
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Ano gdzie nie oglądam zdjęć tego szkła to widnieje wersja bez, tylko że z jakimś innym bagnetem, nie jestem pewien czy z pentaxowym ma ten pierścień, ale założyłem że nie.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
specmisiek, o tak, jakaś czarownica przydałaby się. :roll:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Eldred napisał/a:
czy z pentaxowym ma ten pierścień, ale założyłem że nie
Do Nikona ma, więc nie chce mi się wierzyć, że do Pentaksa nie ma. Mógłby jakiś posiadacz potwierdzić/zaprzeczyć?
 
Borsuk  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Mógłby jakiś posiadacz potwierdzić/zaprzeczyć?

Potwierdzam że ma, zaprzeczam że nie ma ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach