ogreczek  Dołączył: 22 Kwi 2012
Helios 44m4 i adapter m42
Mam obiektyw jak w temacie oraz adapter

Allegro

W aukcji teoretycznie napisane (wytłuszczone) że

Umożliwia ostrzenie na nieskończoność!

A mi się nie udało wyostrzyć na nieskończoność :(

Wina adaptera, czy uszkodzony obiektyw? Co sprawdzić? Adapter wkręcony w obiektyw dość mocno.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Jeśli wygląda tak, jak na zdjęciu, to nie umożliwia ostrzenia na nieskończoność.

Tak wygląda adapter który pozwala na ostrzenia na nieskończoność:
(wchodzi cały w bagnet, nie wychodzi na zewnątrz)



Twój odsuwa nieco obiektyw od bagnetu, przez co nie pozwala na uzyskanie nieskończoności.
 
ogreczek  Dołączył: 22 Kwi 2012
Czyli świadome wprowadzenie w błąd przez sprzedającego :(
Zapewne można oddać za niezgodność przedmiotu z opisem
A orientujesz się może, jakie adaptery maja taką "funkcjonalność" ?
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Takie jak tu (aukcja przykładowa):

http://allegro.pl/adapter...5462148305.html
 
ogreczek  Dołączył: 22 Kwi 2012
:) to już kojarzę. Adapter powinien być bez kołnierza i chować się cały w body/obiektywnie

Dzięki !
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Dokładnie tak :-D
 
Prorok  Dołączył: 28 Sty 2015
Słyszałem, że różnie bywa, z tymi adapterami po kilkadziesiąt zeta. IMHO lepiej dozbierać i kupić oryginał.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
ogreczek napisał/a:
Czyli świadome wprowadzenie w błąd przez sprzedającego :(
Zapewne można oddać za niezgodność przedmiotu z opisem
A orientujesz się może, jakie adaptery maja taką "funkcjonalność" ?

No niekoniecznie. Z niektórymi obiektywami na m42 można wyostrzyć na nieskończoność. Tak jest z większością lustrzanych zza wschodniej granicy, niektórymi typami "rybiego oka". Ale ogólnie to, na nieskończoność ostrzą tylko adaptery bez jakiegokolwiek "kołnierza". Pzdr.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
ogreczek napisał/a:
Czyli świadome wprowadzenie w błąd przez sprzedającego :(
raczej niedopowiedzenie wszystkiego :mrgreen: sporóbuj się dogadać, może uzna w geście dobrej woli zwrot

powalos napisał/a:
Z niektórymi obiektywami na m42 można wyostrzyć na nieskończoność. Tak jest z większością lustrzanych zza wschodniej granicy, niektórymi typami "rybiego oka"
ale to chyba wynikało z ich możliwości "przeostrzenia" poza nieskończoność ?
 
ogreczek  Dołączył: 22 Kwi 2012
Dostałem odpowiedź:

"w takim razie proszę odesłać towar na adres w stopce. Niekompatybilności zdarzają się bardzo rzadko w tych adapterach."

Zastanawiam się czy ja mam felerne obiektywy czy ich adapter jest do bani ;)
 
mfoto  Dołączył: 20 Kwi 2015
W tym przypadku bez zastanawiania odesłać .
Adapter wystający ponad bagnet nie ma prawa ostrzyć na nieskończoność .
Nie tylko orginalne adaptery są OK. a cena orginału jest bardzo wysoka.Lepiej kupić za tą kwotę kilka innych i zakręcic je na stałe na kilka obiektywów.
 
ogreczek  Dołączył: 22 Kwi 2012
Rozumiem, że taki wynalazek będzie ok ? :)
Tylko uzbroić się w cierpliwość (zapewne 2-3 tygodnie czekania)

Ebay
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Fenol napisał/a:
Takie jak tu (aukcja przykładowa):

Kapitalny przykład! A najlepsze pozwolę sobie zacytować:

Cytat
Nie kupujcie Sznowni Państwo PODOBNEGO adaptera bez klucza. W przypadku Pentaxa jest to niezbędne narzędzie.


Osobiście polecam jeszcze gumowy młotek. :roll:

ogreczek, w celu zaspokojenia wiedzy można skorzystać z wyszukiwarki, albo ewentualnie kliknąć i poczytać:
M42 - dobre przejsciowki M42.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
ADestroyer, jak pisałem to był przykład, by zwizualizować adapter ;-) nie czytałem co jest na aukcji ;-)
 
Vigerus  Dołączył: 29 Kwi 2011
A propo M42
Używam adapterów jak to przedstawił Fenol. Wszystko co mam napisane w stopce, ma nałożony adapter M42. Przepinanie to bajka. Szybko i skutecznie -polecam. Żeby szybko działało polecam wykręcić blaszkę. Wszystko się trzyma jak należy. Te adaptery są dobrze spasowane. Mam jeszcze adapter pod M39 (Industar 61 do makro) ten ma trochę luzu. Upewnij się przy zakupie że made in Japan :)

Pozdrawiam


 

drawa  Dołączył: 17 Sie 2010
OT. Wczoraj na Wiśle spotkałem człowieka z Cyfrowym Canonem.Moja uwage zwrócił :idea: podpiety do niego obiektyw, w try miga rozpoznałem Heliosa, wersja 44M to te z przełącznikiem. :!: Wcale sie nie zdziwił gdy podałem mu Pentaxa z zapietym Pentaconem 1,8 50 troche zdz :mrgreen: iwiła go osłona przeciwsłoneczna wykonana z pokrywki [ chyba po CX 80 ]

można :?: można :-P
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
ogreczek napisał/a:
Dostałem odpowiedź:

"w takim razie proszę odesłać towar na adres w stopce. Niekompatybilności zdarzają się bardzo rzadko w tych adapterach."

Zastanawiam się czy ja mam felerne obiektywy czy ich adapter jest do bani ;)


Adapter z kołnierzem raczej do obiektywów do makro gdzie nie potrzeba nieskończoności albo jako przejściówka do mieszków.

Dodatkowo by zadziałało w body potwierdzenie ostrości trzeba zeszlifować z adaptera farbę.

Te drugie "z kluczykiem" mogą mieć problem z gwintem (chodzi o made in China)
A dokładniej skala z obiektywu może wypaść w dość dziwnym miejscu co czyni używanie obiektywu mniej wygodnym. W made in Japan to się ponoć nie zdarza.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach