dyniek  Dołączył: 30 Sie 2014
Lampa do makro mocowana na obiektyw, a odwrotka
Witam.
Jak w temacie, czy jest jakaś przejściówka i a ja nie znalazłem czy trzeba sobie radzić samemu? W jaki sposób zamować lampę na obiektyw, kiedy używamy obiektywu zamocowanego odwrotnie.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Napisz jeszcze raz powoli i składnie o co ci chodzi. Skąd ci biedni ludzie k*** mają to zrozumieć, bo ja z tego nic nie rozumiem ;-)
 
barmiska  Dołączył: 27 Sie 2014
Kytutr, ja to chyba rozumiem tak, że lampa makro mocowana jest [normalnie] na przód obiektywu [gwint filtra?], i pytanie dotyczy tego, jak ją zamontować do tyłu obiektywu który przodem jest zamocowany w body [czyli odwrotnie niż zazwyczaj].
Ale jak sam przeczytałem co napisałem, to wcale nie jest prościej niż oryginalne pytanie :-)
Ani odpowiedzi, ani lampy makro niestety nie mam :-(
 
dyniek  Dołączył: 30 Sie 2014
No mam lampę do makro, taką nakręcaną na obiektyw. Ale teraz mocuję obiektyw odwrotnie do body i jak w takiej sytuacji podpiąć ta lampę. Nie znalazłem takiego adaptera, stąd moje pytanie :-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
No i raczej ciężko będzie Ci znaleźć. Osobiście nie spotkałem się z takim wynalazkiem. Do M42 to szło by zrobić z kilku pierścieni z gwintem, ale do bagnetu to trzeba by mieć gniazdo takie jak z aparatu i do niego dosztukować coś z gwintem pod lampę.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
A po kiego grzyba mocować na bagnet?
Na odwrotkę mocuje się raczej krótkie szkła, lampa dalej może być na swoim adapterze pomiędzy aparatem/mieszkiem a zamocowanym na odwrotkę obiektywie i nic tu przeszkadzać nie będzie.

Tu, na zamocowanej na odwrotkę 50.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Grzechotnik, nie przeczytałeś dokładnie.
dyniek napisał/a:
mam lampę do makro, taką nakręcaną na obiektyw.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Dada - Nie obrażaj mnie :evilsmile: - Ja doskonale czytam ze zrozumieniem.
Myslisz, że jak ta lampa jest mocowana? - na klej? Nie inaczej właśnie jak na gwint do obiektywu - przyjrzyj się dokładnie!
 
dyniek  Dołączył: 30 Sie 2014
Moja lampa niestety nie jest 'przelotowa' (okrągła i diody dookoła obiektywu), jak i nie da jej się odwrotnie zamontować. W tym układzie świeciłaby na body :-) Ale chyba poradzę sobie metodami domowo/castoramowymi.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
To czy lampa jest okrągła czy innej konstrukcji nie ma znaczenia.
W dobrej lampie makro, pierścień mocujący jest obustronnie nacięty i pozwala na mocowanie filtrów, wtedy można ją mocować na odwrót.
Diodową możesz od razu spisać na straty jest zbyt słaba a przy odwrotkach szkła są bardzo ciemne, na 100% nie starczy jej mocy.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
dyniek napisał/a:
Moja lampa niestety nie jest 'przelotowa' (okrągła i diody dookoła obiektywu), jak i nie da jej się odwrotnie zamontować. W tym układzie świeciłaby na body :-) Ale chyba poradzę sobie metodami domowo/castoramowymi.


Bierzesz pierścienie makro do pentaxa, odkręcasz stronę z bagnetem (nazwijmy ją żeńską), mocujesz to na bagnecie obiekrtwy który masz na odwrót.
Teraz pozostaje tylko dobrać przejściówkę z gwintu pierścieni do gwintu lampy i voila, mamy mocowanie.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Sid Gotama napisał/a:
z gwintu pierścieni do gwintu lampy
Chyba że nie mają gwintu, tylko bagnet i cała teoria idzie się........ . Pierścienie z gwintem to nawet nie low budget made in China. Właściwe pierścienie mają bagnet z obu stron.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Dada napisał/a:
Sid Gotama napisał/a:
z gwintu pierścieni do gwintu lampy
Chyba że nie mają gwintu, tylko bagnet i cała teoria idzie się........ . Pierścienie z gwintem to nawet nie low budget made in China. Właściwe pierścienie mają bagnet z obu stron.


Chodzi mi właśnie o tanie chińskie pierścienie z których potrzebna będzie tylko część z bagnetem (żeńskim), nawet nie pierścień a tylko jego końcówka.

Wygląda to podobnie jak pierścień odwrotnego mocowania z tym że na pierścieniu odwrotnego mocowania jest bagnet (męski).

Na tym zdjęci to będzie pierwszy po lewej.


Ale są jeszcze nieco inne modele i z tamtego (niestety nie mogę znaleźć) było by to nieco lepsze.
Poszukam zdjęcia to wstawię.
 
zippo50  Dołączył: 05 Cze 2015
jak dobrze rozumiem to ma lampę tzw ring flesz
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
zippo50 napisał/a:
jak dobrze rozumiem to ma lampę tzw ring flesz


Tak by wynikało:

dyniek napisał/a:
No mam lampę do makro, taką nakręcaną na obiektyw. Ale teraz mocuję obiektyw odwrotnie do body i jak w takiej sytuacji podpiąć ta lampę. Nie znalazłem takiego adaptera, stąd moje pytanie :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach