mnfx  Dołączył: 03 Maj 2008
Photo Day 2.0 na Śląsku
Witam

Jakiś czas temu zorganizowaliśmy pierwszy regionalny Photo Day . Wyszło świetnie, przybyło 40 osób. Potem był konkurs na najlepsze zdjęcie z nagrodami i zapowiedź kolejnego Photo Day'a (Na marginesie połowa to pentaxianie, fajnie)

Teraz montujemy drugą edycje. Będzie w październiku. Chodzi o to, że staramy się załatwić takie miejsce na plener, które nie jest na co dzień "tak ot" dostępne dla każdego. Stąd pierwsza edycja to ostatnie piętro katowickiego Altusa.

Czekam na propozycje i sugestie. W jakim miejscu można zorganizować kolejną edycję? Ważne by było różnorodne, w miarę przestrzenne, inspirujące w różnych aspektach.
Zaznaczam, że jak teraz było 40 osób to na drugą edycję może przyjść 80 osób. Zmienimy też nazwę na bardziej swojską. "Foto Dej" - (Dej nom swoje foto) Pozdro



 

Kocurek  Dołączył: 16 Maj 2008
Jak się można załapać na tą imprezę?
 

mnfx  Dołączył: 03 Maj 2008
Normalnie. Po prostu przyjść :)
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
To ja tez chce.
mnfx, poinformowalbys mnie, jak bedzie konkretny termin, na pw?
Ewentualnie tel.

[ Dodano: 2008-09-21, 20:42 ]
Ale fajna Pentaxianka, ta blondynka nad chlopakiem w czarnej bluzie.
Ja chce do niej numer.
 

matteusz  Dołączył: 02 Lis 2007
Chetnie wpadne :)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Mam nadzieję że termin i mnie będzie odpowiadał. Postaram się wpaść.
 
TTomek  Dołączył: 02 Mar 2008
Ja również :-)
 

TLu  Dołączył: 25 Gru 2006
perl napisał/a:
To ja tez chce.
mnfx, poinformowalbys mnie, jak bedzie konkretny termin, na pw?

perl nieładnie, sam chcesz się na PD wybrać?
Może mnfx dna znać na forum gdzie i kiedy.
 

mnfx  Dołączył: 03 Maj 2008
Na pewno środek października
Ale proszę też o sugestie i konkretne pomysły. Jak wyżej

p.s. A Pani blondynka-pentaksjanka to nasz dziennikarka-fotoreporterka ;)
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
TLu napisał/a:
perl nieładnie, sam chcesz się na PD wybrać?
Może mnfx dna znać na forum gdzie i kiedy.

Wcale nie. Chodzi o to, ze ja mam czasami przerwy w korzystaniu z forum (tak tak! wyobrazcie sobie ze mozna miec przerwe w korzystaniu z forum!!! trzeba tylko chciec: tzn. nie miec internetu- bo czas to sie zawsze znajdzie]).

Wiec wolalbym dostac pw o takim spotkaniu - wtedy jak bede sprawdzal poczte, od razu sprawdze forum.
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
O, szykuje się większa ekipa. Może i ja się zjawię :-D

mnfx, koniecznie daj znać wcześniej na forum kiedy i gdzie będzie druga edycja ;-)
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Jak mnie żona puści to i ja wpadnę na rekonesans :-D
 

mnfx  Dołączył: 03 Maj 2008
Uwaga! Szykuje się kolejny "Foto Dej". Tylko gdzie?

Pierwsza edycja pleneru fotograficznego "Photo Day" była wielkim sukcesem. Przyszło 40 osób. Przymierzamy się do kolejnego, w październiku. Zastanawiamy się tylko nad miejscem.



Tradycja pierwszych Photo Day narodziła się w Szczecinie ponad rok temu. Na plenery zorganizowane przez szczecińską MM-kę przychodzi dziś mnóstwo ludzi. Był one zorganizowane na przykład w koszarach i lotnisku wojskowym, na pokładzie statku, w szczecińskiej katedrze i w wielu innych ciekawych miejscach.


Jaka jest idea imprezy? Po pierwsze dobra zabawa, po drugie możliwość robienia zdjęć w miejscu nie do końca dostępnym dla wszystkich (załatwia to redakcja), po trzecie - można wziąć udział w konkursie na najlepsze zdjęcie pleneru i wygrać fajne nagrody.

A że na Śląsku i w Zagłębiu miejsc ciekawych nie brakuje no to mamy zagwarantowane kilka albo kilkanaście edycji. Pierwsza edycja odbyła się w Katowicach na szczycie wieżowca Altus, skąd "pofociliśmy" naszą metropolię z góry. Zwycięzcą poplenerowego konkursu został Marcin Rejdych.

A gdzie zorganizujemy kolejny plener? Pomysłów mamy kilka, ale czekamy też na Wasze opinie i sugestie. Dlatego specjalnie uruchomiliśmy nową ankietę w naszym portalu, gdzie możecie zaproponować najlepszą Wazym zdaniem miejscówkę. Wystarczy zerknąć na prawą kolumnę i zjechać nieco niżej. Czekamy również na Wasze komentarze.



I jeszcze jedno - postanowiliśmy zmienić nazwę tej cyklicznej imprezy na "Foto dej" - zgodnie z naszą śląską tradycją.

Foto Dej - dej nom swoja fota !

http://www.mmsilesia.pl/2...dej-tylko-gdzie
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
Elektrociepłownia Szombierki brzmi bardzo kusząco :->
 
TTomek  Dołączył: 02 Mar 2008
Trudny wybór... Ale pierwsze ciekawe :-)
 
micitek  Dołączył: 10 Cze 2008
Może jakaś huta? "Bobrek", "Batory"?
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Segiet i Ochojec to lipa.

Poza tym nie jest dobrym pomyslem zeby isc do jakiegokolwiek rezerwatu przyrody tak duza grupa. Ochojec i tak jest pod wplywem silnej antropopresji.

Ja jestem za jakimis ceglami. Ale nie rozsypujacymi sie :)

Cos, co jest czynne jeszcze i faktycznie nie mozna tam wejsc ot tak sobie :)

Np. Wojskowe Zaklady Mechaniczne w Siemianowicach Slaskich :-D :-D
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Segiet i Ochojec to zupełnie inne miejsca, Segiet to świetny stary las, w połowie października buki mogą być pomarańczowe + kamieniołom, całkiem fotogeniczny, także pod ziemią ;) , Ochojec faktycznie mało ciekawy
 

DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
no i jak, jest już jakiś plan ?
 

mnfx  Dołączył: 03 Maj 2008


Foto Dej 2.0 Elektrociepłownia Szombierki i Górnośląska Kolej Wąskotorowa


Drodzy Autorzy i Przyjaciele MM-ki, rezerwujcie czas na ostatni weekend października. W niedzielę 26 października, specjalnie dla Was zorganizowaliśmy kolejną edycję naszego zlotu fotograficznego. Tym Razem impreza pod nazwą "Foto Dej" odbędzie się na terenie Elektrociepłowni Szombierki.

To jeden z najwspanialszych zabytków techniki industrialnej w Europie. Budowla, której twórcami byli Emil i Georg Zillmannowie z Charlottenburga, twórcy między innymi osiedla Nikiszowiec wygląda niczym ogromne zamczysko a niektórzy nazywają ją katedrą przemysłu. Piękny ceglany budynek, gigantyczna wieża z największym w Polsce zegarem, kominy i cudowne surowe wnętrza, jakby z epoki żelaza i pary. To wszystko odwiedzimy wspólnie i oczywiście sfotografujemy. Jednocześnie wysłuchamy kilku przewodników, którzy opowiedzą o historii i ciekawostkach tego miejsca. Współorganizatorem pleneru jest Zarząd Zespołu Elektrociepłowni Bytom S.A, Stowarzyszenia Elektryków Polskich oraz Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych.

To nie wszystko. W tym dniu czeka Was niepowtarzalna okazja, aby połączyć plener industrialny z plenerem kolejowym. Otóż spotykamy się na dworcu kolejowym w Bytomiu i pod Elektrociepłownię podjeżdżamy kolejką wąskotorową, którą opiekuje się Stowarzyszenie SGKW



Spotykamy się o godzine 10:00 na dworcu kolejowym w Bytomiu w hali głównej (to również fajne miejsce na zrobienie ciekawych zdjęć). stamtąd idziemy na peron wąskotorówki, którą podjedziemy pod Elektrociepłownię. Tam odbiorą nasz przewodnicy i udamy się na zwiedzanie. Na każdy zakamarek budowli mamy przewidziane przystanki, by w spokoju wykonać kilka, kilkanaście zdjęć.

Chętnych prosimy o zalogowanie się i dodanie do listy poprzez opcję "IDĘ"
klik -> tutaj

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach