owad  Dołączył: 22 Wrz 2008
Pytanie o szkła do K10D
Witam

Jestem amatorem i obecnie używam K10D + kit 18-55, Tamron 28-75 2.8, oraz Pentax FAJ 75-300. po pół roku "zabawy" zauważyłem że brakuje mi światła zakresie 18mm i poszukuje obiektywu jasnego - najlepiej o szybkości kitowego 18-55 i przesłonie 2.8.
Zastanawiam się nad Pentax DA 16-50 f2.8 ED AL[IF]SDM ale brakuje mi opini na temat tego szkła - mam już upgrade do wersji softu 1.30.
Początkowo brałem pod uwagę Tamrona i Sigmę ale po opiniach na temat FF/BF (co to znaczy?) zgłupiałem i pomyślałem że najlepiej i tak działa Kit to może lepszy "kit" z napędem SDM?
Oczywiście z Tamrona 28-75 jestem bardzo zadowolony - wyprawa do Holandii i fotografowanie tulipanów to tylko ten - duży zakres regulacji przysłony i odpowiedni zakres zoom - fotki jak marzenie. Niestety brakuje mu 18-stki i szybkości kitu.

Proszę o opinie na temat DA 16-50 f2.8 ED AL[IF]SDM - ponieważ po 2 godzinach szukania na forum większość skupia się na Tamronach i Sigmach.


Z góry dziękuję i pozdrawiam
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
owad napisał/a:
Proszę o opinie na temat DA 16-50 f2.8 ED AL[IF]SDM - ponieważ po 2 godzinach szukania na forum większość skupia się na Tamronach i Sigmach.
wiesz.... tak zastanawiam sie ......ale chyba nic nie napisze bo chyba byloby to zbyt chamskie i musialbym znowu sobie ostrzezenie dac :evil:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach