takpoprostu  Dołączył: 10 Kwi 2008
Jak uzyskać takie zdjęcie ?
Strasznie podobają mi się tego typu portrety, tak naświetlone o takiej kolorystyce.... Jest jakiś przepis na to ? Zdjęci podobno było robione bez lamp... Czy to solidna obróbka w programie graficznym ?






[/list]

 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kolory kolorami, ale ktoś ma w Limitedzie FF... no chyba, że nie ostrzył na oczy.
 

takpoprostu  Dołączył: 10 Kwi 2008
Jarku, ale chodzi mi jak uzyskać taką barwę zdjęcia... taki kolor skóry.. grancia przepału, a zdjęcia bardzo miłe dla oka.. no super...
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
A nie mówiłem, że FA-Limitedy i lepsze szkła Pentaksa dostrzegalnie lepiej odwzorowują relacje między kolorami? :lol:

Tu jest po prostu bardzo zdecydowana, konkretna, wysycona paleta. Każdy kolor jest taki, jak powinien być. I myślę, że to w głownej mierze wpływa na taki efekt. W niektórych szkłach dostrzec można "spłaszczenie" barw i tendencje do wpadania w jakiś odcień kolorystyczny.
 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Wszystko fajnie i ja się nie znam ... ale skoro nie było (przynajmniej w pierwszym) użytej lampy to musiała być blenda ...

[ Dodano: 2008-10-01, 21:42 ]
Chociaż patrząc na sytuację w której zostało zrobione zdjęcie to blendy mogło nie być pod ręką :-P ... ale dziwnie równo jest oświetlona twarz, a przecież źródło światła znajduje się z lewej strony nieco z tyłu ...

[ Dodano: 2008-10-01, 21:43 ]
A kolorki faktycznie super, sam jestem ciekaw czy to szkło czy obróbka ...
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
nie widze tu nic nadzwyczajnego :roll:
 

Anno  Dołączyła: 04 Sie 2007
rysiekll napisał/a:
skoro nie było (przynajmniej w pierwszym) użytej lampy to musiała być blenda ...
Białe ściany to jedna wielka blenda.
 

Ganz  Dołączył: 30 Kwi 2007
To może ja spróbuje na temat... ;-)
najpierw niskobudżetowo proponuję M50/1.7, potem przechodzimy na FA 50/1.4, następnie Limited 77/1.8. przy czym takie efekty można uzyskać już tym pierwszym.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Ganz napisał/a:
FA 50/1.4, następnie Limited 77/1.8. przy czym takie efekty można uzyskać już tym pierwszym.

Ino nie wejdzie Ci tyle w kadr z podobnych dystansów przy tych ogniskowych.
 

takpoprostu  Dołączył: 10 Kwi 2008
czyli albo tanim budżetem Sigma 30tką (boże dlaczego ona nie jest pełnoklatkowa), albo już dla grubego portfela Pentax 31... jo ? :)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
takpoprostu, zaraz Ci napiszą, że Sigma taki kolorów nie zrobi :-P
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Pierwsze i trzecie (te na PBase) faktycznie były robione Limited'em (43mm F/1.9) o ile sie nie mylę. A możesz podać link do strony PBase gościa, ktory je robił?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
takpoprostu, wypadaloby podac zrodlo i/lub autora zdjec.
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
A tak w ogóle to czy szkło ma cokolwiek wspólnego z kolorystyką? Ja tam się nie znam ale przypuszczam że wystarczy lekko pogiąć krzywą tonalną.

[ Dodano: 2008-10-02, 12:34 ]
Przepraszam głupotę napisałem. Szkło ma wpływ na kontrast.
Ale na kolor skóry to już raczej nie
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
hamster napisał/a:
Przepraszam głupotę napisałem. Szkło ma wpływ na kontrast.
Ale na kolor skóry to już raczej nie

Moim zdaniem szkło ma również wpływ na repodukowanie koloru. Ale prosze mnie poprawić jezeli się mylę.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
takpoprostu napisał/a:
tanim budżetem Sigma 30tką

Sigma takich kolorow nie zrobi :P
Ale wystarczy da35ltd - kolorki miodne, jak z kazdego Ltd :mrgreen:
 

Łukaszzz  Dołączył: 15 Wrz 2007
Nie patrzyłem Exifów... jak tak to IMO blenda i piekielnie jasne szkło :evilsmile:

 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
l_uka napisał/a:
Sigma takich kolorow nie zrobi :P
:lol: wiedziałem hehe
 

takpoprostu  Dołączył: 10 Kwi 2008
oki podaje link do galerii z której pobrałem foty... bardzo dużo jest tam zdjęć z pentaxa 77tki ... Ale z innych szkieł też są. No i prawie wszystkie są takie kolorystyczne ;-)

http://www.pbase.com/qoq/to_my_lovesally
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
A tak poza tym, to oni tam w Azji mają inne światło :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach