mac710  Dołączył: 18 Maj 2008
Crow Tak to jest ten egzemplarz
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
moze sie podepne - tych tematów jest sporo
Zastanawiam sie nad raynoxem do DA50-200 ale moze lepsze byłyby pierścienie pośrednie.
Co do odwortnego mocowania podpiołem heliosa i swietnie wychodziło - ale chce cos uniwersalnego by mozna na dworze porobic a z odwrotnie podpiętym heliosem to duzy problem (troche waży taki zestaw)
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Mnie podszedł Samsungowy macro DFA100 mm. Szkło jest zabójczo ostre.
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
Tak przeglądając ceny nie wiem czy warto kupować RAYNOXA DCR 250 -kosztuje ok 200zł
Obecnie mam trzy obiektywy - krótki kit,długi kit i Helios plus metza36 C-2.
Zastanawiam sie jak z pierścieniami pośrednimi czy na długim kicie albo np.Heliosie by dało sie coś robić- wiem ze traci sie swiatło. Ale za cenę 200 -300 zł to mogę mieć pierścienie i jakaś jasną stałkę np.pentaxa 50f 1.8 albo coś dłuższego np.pentacon 200 f4

[ Dodano: 2010-01-24, 18:34 ]
Tak przeglądając ceny nie wiem czy warto kupować RAYNOXA DCR 250 -kosztuje ok 200zł
Obecnie mam trzy obiektywy - krótki kit,długi kit i Helios plus metza36 C-2.
Zastanawiam sie jak z pierścieniami pośrednimi czy na długim kicie albo np.Heliosie by dało sie coś robić- wiem ze traci sie swiatło. Ale za cenę 200 -300 zł to mogę mieć pierścienie i jakaś jasną stałkę np.pentaxa 50f 1.8 albo coś dłuższego np.pentacon 200 f4

Ten obiektyw co kolega napisał to chyba drogi
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Nowy drogi, niestety. Ja miałem szczęście... ;-)
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
i ja sie podepne jako drugi zakup do poważnego macro to nakolanniki. powodzenia
 
remo_78  Dołączył: 29 Gru 2009
Mógłby mnie kto oświecić jak będzie zachowywał się konwerter macro 2x panagor/vivitar/kiron z wersją ze stykami jeżeli przykręcę do niego stałą 50 poprzez przejściówkę M42/K. W ogóle da się tak? Mam Pentacona 50/1.8 i jakoś chciałbym go do maro wykorzystać...
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Będzie się zachowywał tak, jakbyś przypiął do body obiektyw manualny. Czyli ze stykami i bez tak samo. Panagor i Vivitar to różne rodzaje telemakrokonwerterów, więc tylko taka różnica, że na Panagorze raczej nie będzie nieskończoności a na Vivitarze raczej owszem.
 
remo_78  Dołączył: 29 Gru 2009
a_czacha napisał/a:
Będzie się zachowywał tak, jakbyś przypiął do body obiektyw manualny. Czyli ze stykami i bez tak samo. Panagor i Vivitar to różne rodzaje telemakrokonwerterów, więc tylko taka różnica, że na Panagorze raczej nie będzie nieskończoności a na Vivitarze raczej owszem.


Dużo światła przez takie podpięcie obiektywu stracę?
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
remo_78 napisał/a:

Dużo światła przez takie podpięcie obiektywu stracę?


Konwerter 2x zabierze dwie działki.
 

martino  Dołączył: 06 Paź 2009
sprawdzi się ten DCR 250 z DA 50-200 ?
Trochę szkoda mi kasy na obiektyw makro ,teraz priorytetem jest lampa,wolę w nią zainwestować.
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
martino napisał/a:
sprawdzi się ten DCR 250 z DA 50-200 ?


Używam :-) .

Nie dorobiłem się jeszcze ciekawych fotek (ale to z mojej winy :-P ), więc nie pokażę.
Ale całkiem przyjemnie się spisuje ten zestaw.

Max skala odwzorowania 200/125 = 1.6, może ciut więcej jeśli ostrość na minimum ;).

To nie to co super wypasione stałki, ale daje radę.
Zwłaszcza, że DA już masz jak widzę ;).

Ja bym sobie sprawił bardziej raynox + lampa na Twoim miejscu.
Lampka zawsze się przyda, a jeśli makro Ci nie podejdzie, to raynox zawsze mniej kosztuje, a i ze zbytem nie ma problemu :-) .
 

martino  Dołączył: 06 Paź 2009
więc decyzja zapadła,dcr 250 będzie następnym zakupem,parcia nie ma, do wiosny daleko,a polować na robale na strychu lub piwnicy to trochę przesada ;-)
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Nie, dlaczego? Całkiem dobra zaprawa przedwiosenna.
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
ja konwerterem dcr 250 raynoxa z obiektywem tamrona 17-50 f/2.8 to zdjęcie zrobiłem http://pikolo55.deviantar...gp1714-88658332 na ogniskowej 50mm , w rogach była spora winieta ale po wykadrowaniu fajna fotka wyszła.
Cytat
http://pikolo55.deviantart.com/art/imgp1714-88658332

jeżeli założysz ten konwerterek na obiektyw przez ciebie wymieniony to efekt może być miażdzący , będziesz robił zdjęcia gałkom ocznym muchom. Nie wiem czy nie lepiej na kita szerokiego to zakldać.

Nie wiem też czy już ktoś ci mówił ale z tego co pamiętam to tym konwerterem można robić fotki tylko i wyłącznie z jednej odległości , to znaczy nie da się oddalać ani przybliżać od obiektu fotografowanego.

Generalnie ten wynalazek ma kilka wad i kilka zalet , powinieneś się coś więcej o nim dowiedzieć.
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
dla mnie fakt, że ostrość jest zawsze około 11 cm od soczewki konwertera jest zaletą ;).

Bo używając pierścieni pośrednich, to im krótsza ogniskowa obiektywu, tym ostrość bliżej jego soczewek, przy tej samej skali odwzorowania, jeśli się nie mylę ;-) .

Ta odległość (11 cm), jest bardzo wygodna.

 

martino  Dołączył: 06 Paź 2009
zdaję sobie sprawę z wad,zobaczymy wyniki,może z czasem skuszę się na dedykowany obiektyw makro :-P
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
volender napisał/a:
urzywając

Ała.

Jeśli chodzi o Raynoxa to najbardziej wkurzająca dla mnie była maluśka głębia ostrości Może mam zwidy, ale zawsze mi się wydawała mniejsza na Tamronie 70-300 z założonym Raynoxem DCR 250, niż z Soligorem 100/3.5 przy tej samej skali, przysłonie i ogniskowej - po prostu odległość ostrzenia jest dużo mniejsza.
 
remo_78  Dołączył: 29 Gru 2009
martino napisał/a:
więc decyzja zapadła,dcr 250 będzie następnym zakupem,parcia nie ma, do wiosny daleko,a polować na robale na strychu lub piwnicy to trochę przesada ;-)



Taaa tylko im bliżej wiosny tym ceny bardziej szaleją... ;-)
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
Cytat
Ała.
Oj tam, oj tam ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach