vector  Dołączył: 02 Maj 2006
grip po przeliczeniu kosztował 550-590 zł. Z resztą gdzieś tam się pojawia na tych stronach. Ja też mam ochote na zestaw z gripem, bo z doświadczenia (wiadomo :)) pentaxa nie da się używać bez gripa :) Co do gwarancji to zakup jest w UE - dokładnie Szwajcaria. Można zamówić (vector złożyć oficjalne zamówienia i dokonać wire transfer) lub poprosić znajomy, który kupić na miejscu za gotówka ;) Ja tam się jeszcze podpytam i może uda się uzyskać lepszą cenę na 2szt. Tylko listopad oznacza pomiędzy 5 a 25-tym :)
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
vector napisał/a:
Co do gwarancji to zakup jest w UE - dokładnie Szwajcaria


Nie słyszałem, żeby wstąpili do UE.

A gwarancja w tych sklepach jest 1-roczna szwajcarska. Nie wiem, jak z ogólnoświatową lub europejską. U nas 2 lata. Przy przesyłce trzeba doliczyć cło i VAT polski 22% od całości (łącznie z kosztami wysyłki).

Też mnie te ceny kuszą, ale trzeba wziąć pod uwagę powyższe. Gdybym ja miał kupować w Szwajcarii - pojechałbym osobiście. Najlepsza oferta, to K10D +16-45.
 
vector  Dołączył: 02 Maj 2006
szwajcaria nie jest w UE? Chyba wyślę znajomego do tego sklepu i niech sie dogada na miejscu...

[ Dodano: 2006-10-22, 18:57 ]
no tak, nie są :) zostaje prywatny transport jak już. Sprawdzałem też w stanach zakup na firmę i w porównaniu do cen krajowych zakup K100D jest tam nieopłacalny. Wychodziło ok. 1850 zł za K100D + 18-55. Kupując go w PL za 2700 odliczam VAT i pomniejszam sobie podatek dochodowy o 19%. Cena ta sama a operacja nie warta zachodu :) No chyba, że ktoś kupuje dla siebie i ktoś może to przywieźć do polski.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
vector napisał/a:
szwajcaria nie jest w UE?


Niestety nie. Dlatego odpada pomysł z fakturą, którą możnaby zaksięgować. Jeśli chcesz na firmę, to podejrzewam, że najtaniej będzie u nas.

Szwajcaria - tylko zakup "turystyczny" lub znajomy, który mógłby to wysłać z któregoś kraju ościennego.
 
vector  Dołączył: 02 Maj 2006
kurde ale numer :)

[ Dodano: 2006-10-22, 19:01 ]
Był dziś u mnie znajomy który pracuje i mieszka w krainie czekolady i to on mi pokzał te sklepy ale słowem nie wspomniał o UE ;)
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Vektor Spóźniłem się - doszedłeś do tego samego wniosku.
 
vector  Dołączył: 02 Maj 2006
cholera, ja nie chce K100D z kitowym 18-55, bo za pół roku będę to wymieniał na K10D :)

[ Dodano: 2006-10-22, 19:16 ]
A wiecie co jest jeszcze ciekawe? W stanach, szwajcarii podatek VAT wynosi niewiele ponad 7%. W USA nie jest to typowy VAT ale podatek od sprzedaży. Fakt, że oni tam mają wysokie podatki dochodowe ale mają je z czego płacić (Szwajcaria). Tak mi się przypomniało, bo kiedyś jakiś minister na wzór Szwajcarii chciał wprowadzić 40% od dochodu :) Ja nie rozumiem polskiego ustawodastwa. Powiem tak, im większy obrót im więcej pieniędzy przepływa przez firmę tym mniejszy dochód, a podatki i VAT do oddania są koszmarne. US nic nie robią aby pomóc podatnikom, mam na myśli ulgi, które mogą wpłynąć na wzrost zatrudnienia itd. Tu się nie da. Jak ktoś nie musi niech nie otwiera firmy w Polsce - to jest nieporozumienie.

[ Dodano: 2006-10-22, 19:35 ]
http://www.shphoto.de/cgi...emsearch&c=K10D :)
 

morosa  Dołączył: 22 Paź 2006
Jestem nowy na forum (tzn. już tutaj przeglądam jakiś czas, ale dopiero ostatnio się zarejestrowałem). Też bym był zainteresowany kupnem k10d ( + 16-45mm). Tylko jeszcze poczekał bym na pierwsze oficjalne sample.
 
vector  Dołączył: 02 Maj 2006
Panowie, pojawiają się pytania o dołączenie do grypy kupujących. więc powiem jak się sprawy mają.

- nie sprawdzony jest jeszcze serwis pentaxa w gdańsku,
- paragon owszem będzie i mogę się postarać o jeden na zestaw,
- transport zostaje raczej prywatny więc nie wiel ile mój kumpel będzie w stanie zabrać ze sobą na święta.

Z innej beczki. Oferta z niemiec to 1499 Euro za K10D + 16-45 ED AF. Ja zaczałem się dziś zastanawiać, czy rzucać się na to przed końcem roku, a idące święta raczej nie zapowiadają obniżek cen czy poczekać i kupić to na spokojnie w przyszłym roku. Być może będzie taniej, a teraz kupić więcej filmów do MZ-3 lub bronki :) Mnie się szykują akurat rodzinne imprezy więc czasu też zostało mało.

Proszę przemyśleć sobie jeszcze sprawę. Jak zdobędę więcej informacji to się podzielę.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
vector napisał/a:
dołączenie do grypy kupujących


No tak, to jak wirusowa epidemia. ;-)
 
vector  Dołączył: 02 Maj 2006
no tak widocznie jest :)

GWARANCJA:
Serwis gwarancyjny DSLR prowadzi Apollo na Szyszkowej w Warszawie. Nie ma problemu z naprawą czegoś co będzie kupione poza PL. Tylko, gwarancja międzynarodowa + dowód zakupu (paragon, faktura) i okres takiej gwarancji na terenie IV RP wynosi 12 miesięcy.
 

Dabrow  Dołączył: 22 Kwi 2006
hmm tylko małe ale - kasetka to 2500 w sklepie do pomacania a nie netowym (-:
 
vector  Dołączył: 02 Maj 2006
tam można iść pomacać :)
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
vector Pytanie, czy Szwajcarzy dają międzynarodową gwarancję. Różnie to może być.
Poza tym ZTCW praktyka Apollo jest taka, że DSLR nawet kupiony w UE (poza Polską) chcą wysyłać do serwisu Pentax Europe na koszt klienta.

Powiem szczerze, że mam niemiłe doświadczenia z serwisowaniem sprzętu foto kupionego za granicą. Ale to stara historia (Praktica). Koszty i czas poświęcony na wszystkie operacje zniechęciłby każdego.
 
vector  Dołączył: 02 Maj 2006
Practica ma dobry serwis na grzybowskiej. Co do gwarancji Szwajcarów to się dowiem ale Apollo zapewniał, że tak.

[ Dodano: 2006-10-23, 20:21 ]
co do gwarancji to świat mamy troche zglobalizowany i nie powinno być większych problemów. Zawsze można podpytać sprzedawcę jaki zakres obejmuje karta gwarancyjna i czy można to rozszerzyć.

Wracając do zakupu K-dyszki z wypasionym szkłem to:
- ja chyba jednak zrobię zapas filmów na te święta, a K10 odłożę na przyszły rok. Duże prawdopodobieństwo, że spadną troche ceny a i okaże się jak u nas sytuacja wygląda.
- prywatny transport ze Szwajcarii nie wchodzi w grę na szerszą skalę, bo kumpel będzie miał tego za dużo... same aparaty w torbie :)

Więc jak ktoś chce to zostaje normalny import czyli cena minus ich VAT + nasz VAT i cło (tylko nie wiem jakie ono duże jest). Da to w przybliżeniu cenę 4300 zł brutto za K10D+16-45 ED AL (z fakturą VAT).
 

grub  Dołączył: 22 Mar 2006
Bronek napisał/a:
jest w większości DLSRów - poziom szumu matrycy uniemożliwia uzyskanie użytecznego sygnału dla wzmocnienia powyżej 1600 ISO.


to ja mam mniej wiecej do tego pytanie: latamy na ksiezyc, mamy ser w tubce a iso w dslr-ach od paru lat konczy sie na 1600 (powiedzmy ze z grubsza - prosze sie nie czepiac jak umiarkowane glupoty pisze). nie potrafia lepszej matrycy zaprojektowac? bo cos mi sie wierzyc nie chce ze to ograniczenia fizyczne...
 

morosa  Dołączył: 22 Paź 2006
Vector, a za samą puszkę ile to zł by było?
 
vector  Dołączył: 02 Maj 2006
wcześniej są linki do Szwedzkiego "świstaka". Pod produktem są linki do sklepów z cenami i kosztami wysyłki. Do tych cen dolicz 22%VAT.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Grub, to nie tak. Postęp jest zauważalny - porównaj ISO 3200 z Nikona D100 i Kasetki - ta sama matryca a jakość zdjęć drastycznie różna. A to zaledwie 4 lata różnicy.
Podobno Canon ma w swych nowych produktach zapodać ISO 6400. Rodzi siętylko pytanie, po cholerę.
 
vector  Dołączył: 02 Maj 2006
po to że raz do roku użytkownik sobie ustawi taką czułość bo ma :) Zauważ, że doświadczeni pracują na czułościach od 25 do 100 ASA rzadko uzywając 400etek chyba że potrzebne są właściwości tych filmów, a reszta amatorków chce wycisnąć z filmów i w konsekwencji cyfry jak najwięcej - więc masz odpowiedź. Dynax7 ma zakres ISO do 12500 ASA a jest tylko jeden film, który oficjalnie można wyciągnąć do takiej czułości i wywołać w dedykowanej chemii. O ile mnie pamięć nie myli to jakiś Ilford w DDX. Ja 80% swoich filmów naświetlam jako EI 50 ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach