tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Michu napisał/a:
ISO 6400. Rodzi siętylko pytanie, po cholerę.

-odpoweidź jest prosta - ładnie wygląda na folderze reklamowym :mrgreen:
 
-szu-  Dołączył: 23 Maj 2006
I właśnie tych niskich iso jest mi najbardziej brak :-(
 
robi  Dołączył: 27 Wrz 2006
No to ja mam pytanie w druga stronę
dlaczego nie mamy we wszystkich aparatach iso np od 25?
marketingowcy uznali to za zbedne czy fizyka sie stawia ;)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
robi napisał/a:
No to ja mam pytanie w druga stronę
dlaczego nie mamy we wszystkich aparatach iso np od 25?
marketingowcy uznali to za zbedne czy fizyka się stawia ;)

Wlasciwosci matrycy, minimalne wzmocnienie sygnalu. Stara, dobra matryca 6 MPix znana z serii *istDx oraz Nikona D100 czy KM D5D i D7D dawala czylosc min. na poziomie iso200. KM udalo sie wprawdzie zrobic software'owo iso100, ale w tym trybie szumy byly nieco wyzsze niz w iso200 ;-)
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
tref napisał/a:
-odpoweidź jest prosta - ładnie wygląda na folderze reklamowym

I pewnie to zadecydowało. Ale prawda jest taka że są ludzie którzy forsują do tej czułości filmy, więc pewnie nie obrażą się na cyfrę jak da im podobne możliwości. Ja sam od dawien dawna focę na slajdach ISO 100, więc przywkłem do niskich czułości, ale czasem zapodaję 3200 w DSie. Nie wiem czy wykorzystałbym 6400... Jak na razie mi czułości w DSie nie brakowało, ale lepiej mieć niż nie mieć. ;-)
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja chętnie bym widział użyteczne wysokie czułości. Zdażyło mi się już robić na filmie 6400 gdzie ciągle brakowało czułości. Najgorzej jest na jakichś kameralnych koncertach gdzie panuje 'klimatyczny mrok'.
 

grub  Dołączył: 22 Mar 2006
zgadzam sie ze to iso 1600 wyglada coraz ladniej. ale skoro 1600 wyglada jak kiedys 400 lub 800 to czemu nie dolozyc tego 3200 (wiem ze gdzienigdzie jest).

a pytanie po co? po to zeby np uzywac tego z ciemnymi dlugimi zumami. albo w warunkach jak statyw przeszkadza.

stabilizowane szkla canona sa drogie. gdybym nie mial ostatnio ze soba filmow 400 i 800 i szkielka 1.4 paru zdjec bym na pewno nie zrobil - a nocne streetphoto w szanghaju to cos, na co niepredko znowu bede mial okazje.

na reali jak zaloze moje 70-210/4-5.6 to czasem nawet w sloneczny dzien musze sie pogimnastykowac.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cóz więc - zakup po prostu puszkę z SRem. ISO 3200 po prostu nic nie daje - to samo osiągniesz forsując ISO 1600 - stąd zapewne brak tego ekwiwalentu w rozpisce Kadyszki. Zwróć uwagę - że to matryca z mniejszymi punktami światłoczułymi, niż w Kasetce - być może stąd brak wyższej czułości - a może po prostu matryca - jak każdy układ elektroniczny ma na chwilę obecną takie, a nie inne ograniczenia. I prawdę powiedziawszy wolę mieć ISO 100-1600 niż 200-3200.
Z drugiej strony wszyscy jesteśmy pięknie i młodzi i doczekamy czasów ISO 25-12800 w DSLRach - wszak rewolucja cyfrowa trwa.
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Michu napisał/a:
wszyscy jesteśmy pięknie i młodzi

Ej, Michu!
Mnie już tylko "i" zostało :-D
 

Dabrow  Dołączył: 21 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Z drugiej strony wszyscy jesteśmy pięknie i młodzi i doczekamy czasów ISO 25-12800 w DSLRach - wszak rewolucja cyfrowa trwa.


o Boże! ISO 12800 - normalnie nikt w nocy we własnym łóżku nie będzie bezpieczny... (-;
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
dickkett napisał/a:
Mnie już tylko "i" zostało

Farciarz. Mi zostało tylko "Jesteśmy". A to i tak pod warunkiem, że nikt wtyczki od respiratora mi nie wyciągnie.
 

dopeman  Dołączył: 20 Kwi 2006
czy ktoś z szanownych forumowiczów śledził może jak spadały ceny poprzednich korpusów? :-D tak się zastanawiam kiedy k10d może być dostępny w już obniżonej cenie.. 8-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
dopeman, - moze dasz szanse zeby wszedl na rynek i zarobil kase dla pentaxa..?
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Oczywiście tego to nie wie nikt, ale podejrzewam, że nie bedzie prędko drastycznych obniżek -cena za kadyszkę i tak jest bardzo atrakcyjna.
 
vector  Dołączył: 02 Maj 2006
Ja bym proponował zobaczyć czy nie ma jakiś wycieczek last minute do Szwajcarii :)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
dopeman, gdybyś był właścicielem warzywniaka, i codziennie by ci do dziewiątej rano wykupowali całą marchwekę (bo w rozsądnej cenie, i rewelacyjna jakość) - to obniżałbyś ceny?

Póki rynek jako-tako się nie nasyci kadyszkami, jakiejś znaczącej obniżki bym się nie spodziewał (piszę o cenach na świecie).

Wieść gminna niesie, że praktycznie cały pierwszy planowany rzut (13 tysięcy sztuk) kadyszek został już dość dawno rozsprzedany wirtualnie, na zamówienia, talony, czy tam inne listy społeczne.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Premiera w listopadzie za 3.600 - to pewnie do gwiazdki zjedzie na 3.099. W styczniu wyprzedaż, więc pewnie da się wyhaczyć za 2.799. W związku z targami PMA cena zjedzie do 2.499. Wiosenna obniżka pozwoli zejść z ceną do 2.100 za korpus. Lato to posucha zbytu, więc w promocjach będzie dostępny za 1.900 - pod koniec wakacji nawet za 1.699. Za rok więc o tej porze może kosztować 1.400. Ale później kolejna gwiazdka i na mus, by sprzedać zejdą do psychologicznej bariery 999PLN - w końcu to już przestarzały korpus będzie. Tak więc na wiosnę 2008 dostaniesz go za 599PLN.
Ale to samo body :-(
 
vector  Dołączył: 02 Maj 2006
;) tyle to chyba nie wynoszą nawet koszty produkcji takiego sprzętu ;) ale może kupisz za 599 funtów :)
 
eryk Dołączył: 18 Lip 2006
dopeman napisał/a:
tak się zastanawiam kiedy k10d może być dostępny w już obniżonej cenie..

Myśle , że należy przyjąć cykl dwuletni . Kiedy zacząłem czytać na temat lustrzanek cyfrowych Canon 350 d wchodził na rynek a jego cena była wysoka .teraz już co raz mniej ludzi na niego patrzy ,bo jest Canon chyba 400.Co do Pentaxa tak prostej zależności nie ma. To firma w Polsce niszowa,jak ktoś pozna urok tego aparatu , to nie odpuści ,więc Dopeman chyba za cztery lata :mrgreen: A swoją drogą - zagorzały ,klasyczny,chemiczny "ciemniowiec "i cyfrowa lustrzanka no ,no . :lol: Pozdrawiam
 

grub  Dołączył: 22 Mar 2006
michu, fajna prognoza. do szwajcarii natomiast to ok. 1,5 dnia autostopem (niecaly 1 dla blondyny), zaden problem :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach