zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
H.M. napisał/a:
Acha. A te "spokojne" zakupy gdzie się robi, jeśli nie u Ciebie?

A sedna tego pytanie nie rozumiem.

No, napisałeś:
H.M. napisał/a:
poniżej tysiąca spokojnie kupisz

więc zapytałem, gdzie tak spokojnie się kupuje Tokiny, bo ja raczej rzadziutko je spotykam. ;-)

[ Dodano: 2008-10-01, 18:12 ]
H.M. napisał/a:
pisze o tej pierwszej wersji PRO robionej na licencji brzmiącej z francuska firmy na "A" - ni cholery teraz sobie tej nazwy nie moge przypomnieć)

"A" jak Angenieux? Podobno robią genialne szkła, z dożywotnią gwarancją.
 
trojan22  Dołączył: 29 Wrz 2008
pawel1967 napisał/a:
Za swój obiektyw wersji II dałem 750 zł w testach wypada lepiej niż I. Dystorsja praktycznie jest niezauważalna nawe


jak sie sprawdza AF ma szproblem z FF/BF , czy może trafia idealnie , gdze ją kupiłeś ?
750 zł?

[ Dodano: 2008-10-01, 18:20 ]
no ja tez zapytam, gdzie tokiny pod pentaxa można kupić, ostatnio mam coś z oczami (widzę białe myszki) ale bez przesady , może mała podpowiedź będę wdzięczny :-)
 

piotr_w  Dołączył: 14 Lis 2006
zbyllu napisał/a:
pisze o tej pierwszej wersji PRO robionej na licencji brzmiącej z francuska firmy na "A" - ni cholery teraz sobie tej nazwy nie moge przypomnieć)


Zarówno PRO, PRO II, i PRO SV bazują na tym samym lekko przerobionym projekcie optycznym (a nie na licencji) Angenieux.

Z tych Tokin 28-70 za najlepszą uchodzi PRO II (ta ze światłem 2.6-2.8), potem pierwsza, a daleko za nimi najnowsza PRO SV.

28-80/2.8 to już inna konstrukcja.
 

H.M.  Dołączył: 25 Kwi 2006
Cytat
Zarówno PRO, PRO II, i PRO SV bazują na tym samym lekko przerobionym projekcie optycznym (a nie na licencji) Angenieux.

Ten pierwszy PRO to był Angenieux tylko z logiem Tokiny, dopiero potem zaczeli je "poprawiać"
Cytat
więc zapytałem, gdzie tak spokojnie się kupuje Tokiny, bo ja raczej rzadziutko je spotykam.

z ostatnich kilku miesięcy:
w zakończonych aukcjach na Allegro
poprawdzie do Pentaksa nie było... ale pamiętam, ze jak sie pokazywały to w podobnych cenach
na ebaju jes na K ale za 500 E, to jakas chora cena.


szukanie na ebaju
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
H.M., Sprawdź najpierw co wrzucasz. :mrgreen:
H.M. napisał/a:
z ostatnich kilku miesięcy:
w zakończonych aukcjach na Allegro

Są tam wszystkie Tokiny, 16-50, 20-35, 80-400 itd. Tej o których mowa jest kilka.
Tak naprawdę Tokina 28-70 jest rzadkim towarem, a do Pentaksa bardzo rzadkim. :-/
 
trojan22  Dołączył: 29 Wrz 2008
co myślicie o tej Tokinie, Warto?
http://cgi.ebay.pl/ws/eBa...bayphotohosting
 
Kasaj  Dołączył: 17 Paź 2007
mazi napisał/a:
ktos z forum swego czasu kupil od jungli wersje PRO f2.8... niech sie przyzna :)

a o szo chodzi :)
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
Kasaj napisał/a:
mazi napisał/a:
ktos z forum swego czasu kupil od jungli wersje PRO f2.8... niech sie przyzna :)

a o szo chodzi :)


jak wrazenia?
fajne szkielko?
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
A ja myślałem podobnie. Ostatnio chodziła mi po głowie wymianie mojego nowiutkiego 18-55 II kita na cuść lepszego, powiedzmy jakąś Sigmę 24-70 EX (pasowałaby kolorystycznie i stylistycznie do mojej wciąż kalibrowanej 10-20 :lol: ). Ale poczytałem sobie testy obu szkieł na optyczne.pl (polecam zwłaszcza rozdział o rozdzielczości i aberracji chromatycznej) i ... pomyślałem, że nie ma sensu płacić prawie 1500 zł. za szkło Sigmy, które optycznie jest tylko nieco lepsze od mojego kita (OK., sporo jaśniejsze, ale jasność to nie wszystko). W dodatku Sigma ma baaardzo długi krótki koniec. Ta Tokina ma jeszcze więcej, bo aż 28, więc na pełnej klatce jakieś 46 mm. To dla mnie za wąsko, niestety. Wolę te 1500 zeta zatrzymać na jakiegoś fajnego teledługasa, a może spaceróweczke Pentaxa 18-250 :lol: , a może odważę się kiedyś na uszczelkowanego 16-50?!
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
Benek napisał/a:
A ja myślałem podobnie. Ostatnio chodziła mi po głowie wymianie mojego nowiutkiego 18-55 II kita na cuść lepszego, powiedzmy jakąś Sigmę 24-70 EX (pasowałaby kolorystycznie i stylistycznie do mojej wciąż kalibrowanej 10-20 :lol: ). Ale poczytałem sobie testy obu szkieł na optyczne.pl (polecam zwłaszcza rozdział o rozdzielczości i aberracji chromatycznej) i ... pomyślałem, że nie ma sensu płacić prawie 1500 zł. za szkło Sigmy, które optycznie jest tylko nieco lepsze od mojego kita (OK., sporo jaśniejsze, ale jasność to nie wszystko). W dodatku Sigma ma baaardzo długi krótki koniec. Ta Tokina ma jeszcze więcej, bo aż 28, więc na pełnej klatce jakieś 46 mm. To dla mnie za wąsko, niestety. Wolę te 1500 zeta zatrzymać na jakiegoś fajnego teledługasa, a może spaceróweczke Pentaxa 18-250 :lol: , a może odważę się kiedyś na uszczelkowanego 16-50?!


wez przeczytaj to co napisales raz jeszcze... ;-)

S24-70 kocha sie za sama budowe :)
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
No przeczytałem. Sigma 24-70 mm f/2.8 EX minimalna ogniskowa 24 mm., Pentax DA 18-55 II minimalna ogniskowa 18 mm. (wszystkie długości x 1,6). Może się mylę, ale na mój lajkonicki rozum, Sigma ma dłuższą ogniskową w minimalnym zakresie aniżeli Pentax - ergo - maksymalny kat widzenia Pentaxa musi być większy od maksymalnego kąta widzenia Sigmy. O to mi chodziło. Mylę się? :-?

Powierzchowność Sigmy jest ... odpowiednia, nie przeczę :mrgreen:

 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Że kit ma szerszy kąt, odrobinę.

[ Dodano: 2008-10-02, 15:10 ]
tyciu tyciu
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Eldred napisał/a:
Że kit ma szerszy kąt, odrobinę.

[ Dodano: 2008-10-02, 15:10 ]
tyciu tyciu


Hmmm. A dane oficjalne są takie:
Sigma kąt widzenia: 84 - 34 stopnia
Pentax kat widzenia: 76 - 29 stopnia

Dlaczemu 76 to więcej niż 84? :shock:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Bo sigma to szkło pełnoklatkowe i kąt jest podany dla pełnej klatki, a kit nie jest pełnoklatkowy więc ma taki kąt widzenia jak 28mm na pełnej klatce, więc dla niego podany jest kąt widzenia dla APS-C.

[ Dodano: 2008-10-02, 15:20 ]
Kit musiałby mieć 16mm na krótkim końcu żeby mieć na APS-C taki kąt widzenia jak ta Sigma na pełnej klatce.

Na APS-C czyli na cyfrowych pentaksach, kit ma szerszy kąt niż ta sigma.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
uznajmy wymianę zdań ze mną za niebyłą :oops:
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
Benek napisał/a:
No przeczytałem. Sigma 24-70 mm f/2.8 EX minimalna ogniskowa 24 mm., Pentax DA 18-55 II minimalna ogniskowa 18 mm. (wszystkie długości x 1,6). Może się mylę, ale na mój lajkonicki rozum, Sigma ma dłuższą ogniskową w minimalnym zakresie aniżeli Pentax - ergo - maksymalny kat widzenia Pentaxa musi być większy od maksymalnego kąta widzenia Sigmy. O to mi chodziło. Mylę się? :-?

Powierzchowność Sigmy jest ... odpowiednia, nie przeczę :mrgreen:


dokladnie chodzilo mi o fragment:
Cytat

Ta Tokina ma jeszcze więcej, bo aż 28, więc na pełnej klatce jakieś 46 mm.

28mm dla tego szkla podane jest dla FF, a wiec 28mm to 28mm na FF, zas na APS-C stosujemy mnoznik x1.6, czyli dla APS-C mamy ~ to co napisales.
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Przepraszam, jeszcze jedno pytanie laika. Albo panowie z optycznych coś nie teges z optyką, albo ja nie umiem czytać ze zrozumieniem. Cytuję fragment z testu wspomnianej Sigmy 24-70.

"Kompromis może być mniejszy jeśli zainteresujemy się obiektywami, które zaczynają się od 24 mm. Instrumenty te na pełnej klatce dawały imponujące pole widzenia sięgające 84 stopni. Na matrycach APS-C/DX pole to nie jest już tak duże, bo wynosi od 59 do 61 stopni. To jednak nadal wielkość pozwalająca uznać je za pełnoprawny szeroki kąt."

http://www.optyczne.pl/72...X_DG_Macro.html

Czyli co? Jeżeli walnę sobie taki obiektyw jak Sigma 24-70 na mojego Pentaxa K20D, który nie jest przecież pełnoklatkowy, ale ma matrycę w formacie APS-C, to kąt widzenia Sigmy przy ogniskowej 24 mm będzie wynosił mniej niż kit? Nie 84 stopnie (bo tyle miałaby Sigma ale przy pełnej pełnej klatce) ale 59-61 stopni, czyli tyle ile Sigma powinna mieć na matrycy APS-C?

Czyli jednak kit 18-55 ma większy kąt widzenia niż Sigma 24-70 (76 mm Pentaxa vs 59-61 mm. Sigmy)?! I to sporo większy, bo jakieś 15 stopni?!

Oj, już naprawdę nie wiem o co kaman :-(
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
Kąt widzenia zależy od ogniskowej. Obiektyw o min. ogniskowej 18 mm bedzie miał większy kąt niż obiektyw o min. ogniskowej 24 mm, jeśli są założone do aparatu o takim samym elemencie obrazującym (matryca APS-C, FF lub film).

Zamieszanie zaczyna się, jak porównuje się konstrukcje pełnoklatkowe i niepełnoklatkowe. Obiektywy APS-C założone do body APS-C porównuje się do obiektywów FF założonych do body FF. Czyli kąty widzenia obiektywu kitowego 18-55 w K200 odpowiada kątom widzenia obiektywu w przybliżeniu 28-80 dla aparatu z pełną klatką, np. MZ-S.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Czyli niepełnoklatkowy Pentax kit 18-55 mm założony na aparat z APS-C ma szerszy kąt widzenia niż pełnoklatkowa Sigma 24-70 założona na ten sam aparat z APS-C.

O to mi biegało... 8-)
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
Benek napisał/a:

O to mi biegało... 8-)


no :)
:-B
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach