sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
samsungi już w sprzedaży
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=4251

No ii ceny całkiem, całkiem jeśli porównać ostatnie "gorące okazje" DLa i DSa
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Może będą miały nielatającą klapkę od zasilania?
 
Wojtas  Dołączył: 20 Kwi 2006
W MediaMarkt w Lublinie w zeszły weekend GX-1L z kitem był po 2200. Nie poszedł, a teraz jest chyba za ok 2700.

pozdrawiam,
Wojtas
 
chemik
A były były ;)
Dzięki tej sromocji sam stałem się posiadaczem samsunga, tyle, że GX-1S.

Pozdrawiam
 
chemik  Dołączył: 29 Kwi 2006
Teraz już jako zarejestrowany ;)
Mam aparat od tygodnia i narazie nie mogę się "przywalić" do jakiś większych rzeczy. Jedyne co mnie lekko zirytowało to sporo hot pixeli przy naświetlaniu 30 sekund - po włączeniu redukcji szumów brak, ale jak wyłaczyłem to sie kolorowo zrobiło ;-) (obecności martwych pixeli nie stwierdziłem). Najciejkawszą rzecza jest to, że jedyna papierowa instrukcja w pudełku byla po japońsku ;-) więc ciężko było się z niej cokolwiek się dowiedzieć (na CD jest po angielsku w PDF, ściągnąłęm też polską do Pentaxa *ist DS, więc już trochę sprzętu poznałem). Nie mogę nigdzie znaleźć info dot. współpracy samsunga z lampami TTL - ale jeszcze poszukam. Aparat sympatyczny, fajny w obsłudze.
Czekam na Tamrona AF 70-300 f/4-5.6 macro zakupionego w FB - ma być na wtorek.

Pozdrawiam użytkowników
chemik
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Kheyyy Chemik.
Gratuluję zakupu - jeżeli jest to rzeczywiście wierna kopia DSa, to trafił Ci się b.dobry aparat. Dziwna sprawa z tymi instrukcjami. Takiej wpadki po Samsungu się nie spodziewałem.
Ceny na razie są zbliżone do tych, które trzeba było wysupłacza Pentaksa. Ale to przecież premiera Samsunga. Sądzę, że za jakiś czas jednak trochę spadnie, stając się najtańśzą lustrzanką na rynku. I bardzo dobrze - w końcu dzięki temu przybędzie nam użytkoników a Piotrek będzie mógł radośnie informować o niesłabnącym powiększaniu naszej społeczności.
 
chemik  Dołączył: 29 Kwi 2006
fotopolis.pl napisał/a:
Model GX-1S, niemal wierna kopia Pentaxa *ist DS2 został ogłoszony w styczniu 2006 roku wraz z obiektywami Schneider Kreuznach ...


Co do instrukcji - wpadka, ale na szczęście człowiek nie z takimi problemami dawał sobie radę ;-) Może poprostu MM dostał pare egzemplarzy premierowych i tak jakoś wyszło. A jak u was jest z tymi hot pixelami przy długim naświetlaniu bez redukcji :?: też jest ich trochę :?: A ceny... oby spadły - im nas więcej tym lepiej :-)

Pozdrawiam chemik
 
Wojtas  Dołączył: 20 Kwi 2006
chemik napisał/a:
A były były ;)
Dzięki tej sromocji sam stałem się posiadaczem samsunga, tyle, że GX-1S.


Pochwal się za ile go wziąłeś.

Czy współpracuje z lampami ze zwykłym TTLem? Jest to dla mnie kluczowa informacja. Jeśli przesiadając się na cyfrę będę musiał zmienić też lampę, kupić gripa w jakiejś chorej cenie to ... chyba zmienię system. Do szkieł nie jestem aż tak bardzo przywiązany, bo nie mam ich wiele.

pozdrawiam,
Wojtas
 

S_p_i_d_e_r  Dołączył: 21 Kwi 2006
W kwestii instrukcji do Samsunga - polskie instrukcje są dodawane na CD i pakuje je polski dystrybutor, czyli K-Consult (razem z polską kartą gwarancyjną). Przy okazji - GX-y mają rok czy dwa lata gwarancji?
 
chemik  Dołączył: 29 Kwi 2006
Jak będę miał chwilkę to skoczę do MM i zapytam o tą instrukcję - co do karty gwarancyjnej to jeszcze nie podbijałem (mam na to sporo czasu więc narazie sprawdzam sprzęt). Wojtas - mieszkasz w LBN? Masz lampę z TTL? No to pisz na priva to się ustawimy - zobaczysz sobie aparat a ja sprawdzę jak sprawują się lampy (jakbyś mógł weź też jakieś szkło manualne - zobaczyłbym jak wgląda współpraca).

Pozdrawiam
chemik
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
A może wrzuciłbyś oprogramowanie samsunga na grupowy serwer? info na PW
 
chemik  Dołączył: 29 Kwi 2006
Oki - dzisiaj wieczorem podrzucę na FTP :-)
Pozdrawiam chemik
 
Alek
czesc
Masz moze jakies manuale z serii K lub M? Jak sie ma ich wspolpraca, taka jak w DS/Dl przez klawisz AEL po wybraniu odpowiedniej opcji w ustawieniach uzytkownika?
Alek
PS Jakie ot sa ceny za tego Samsunga?Za ile kupiles?
 
chemik  Dołączył: 29 Kwi 2006
Ja brałem w promocji jak VAT zwracali, teraz to cena podobna do tej jak na fotopolis.pl . A współpraca manuali jest taka sama - właczasz w menu użytkownika możliwośc "obsługi" szkieł bez A na pierścieniu przysłon. A jak robisz fotkę to naciskasz AE-L i tyle - światłomierz wskarze ci róznicę w ekspozycji i tyle ;) oczywiście ostrzysz manualnie ;-) tyle teorii - praktyka - nie wiem ;-) nie mam manualnych szkieł więc mówię jak to wygląda teoretycznie.

Pozdrawiam
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
chemik napisał/a:
A jak robisz fotkę to naciskasz AE-L i tyle - światłomierz wskarze ci róznicę w ekspozycji i tyle


Raczej ustawi czas do ustawionej przesłony na obiektywie.
 
chemik  Dołączył: 29 Kwi 2006
Chodziło mi akurat o włączony tryb manualny - wtedy chyba różnicę pokaże? Ale jak pisałem to teoria - narazie jade na kitowym szkle, we wtorek dojedzie do mnie tele, a później zobaczymy...

Na FTP powoli wgrywa się oprogramowanie z płytki CD jaką dostałem z aparatem :-)

Pozdrawiam chemik
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
chemik napisał/a:
Chodziło mi akurat o włączony tryb manualny - wtedy chyba różnicę pokaże?


Przy ustawionym trybie manualnym M oraz obiektywie bez styków, po naciśnięciu AE-L Pentax ustawia czas do zadanej przysłony. Przynajmniej tak to działa w DS. Wiec jest jeszcze lepiej z obsługa obiektywów bez styków :).
 
chemik  Dołączył: 29 Kwi 2006
Aha ;) dzięki za wyjaśnienia. Właśnie dlatego czekam na jakąś okazję podpięcia jakiegoś szkła do sprzęta co by samemu sprawdzić jak to działa :-) Na FTP wrzuciłem zawartość płytki CD dostarczonej z aparatem (na tą chwilę Digimax Master na 88% wysłanego).

[EDIT]
Digimax już jest, ale nie wiem co z instrukcą - niby pokazuje, że poszła ale w katalogu jej nie widzę :?:

Pozdrawiam chemik
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ściagne sobie tego Digimaxa i zerknę czy to jest to samo co Pentax Photo Laboratory Pentaxa. Ale dopiero jutro, ide spać.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
To, co mnie najbardziej interesuje w Samsungach, to AF. Ciekawe, czy jest tak samo drętwy jak w DS/DL, czy jednak w te puszki włożony został jakiś efekt kooperacji.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach