jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Na te efekty chyba troche za wczesnie? W koncu te puszki juz jakis czas sa na rynku i chyba nie byly modernizowane? Czekam az dotra na moje zadupie, zeby orgaoleptycznie stwierdzic, czy i jakie sa odchylenia od Pentaxowej normy...
 

S_p_i_d_e_r  Dołączył: 21 Kwi 2006
Fotki z Samsunga GX-1S
Galeria (nie moja)

Po porównaniu podobnych fotek zrobionych Canonem 350D, Olympusem E-300 oraz Nikonem D50 muszę przyznać, że fotki z Samsunga podobają mi się najbardziej. Myślę, że w dużej mierze jest to zasługa kitowego obiektywu.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Pentax DS/DL - Samsung GX-1S
Czy ktoś już wypatrzył na terenie Łodzi Samsunga GX-1S, a jeszcze lepiej Pentax-a DS w jakiejś dobrej cenie? Nazbierałem troszkę pieniążków i może wreszcie bym zakupił, ale widzę tylko na allegro DL-ki, a DS-ów niet. Samsung póki co będzie kosztował koło 3tys. a ja miałbym ochotę na DS-a za 2500 - 2600zł :-)
Podobno są kraje (ale to chyba bajki) gdzie DS jest tańszy od DL. Może są jakieś tanie linie lotnicze, które zawiozą mnie tam w promocji za 1zł ;-)
 

S_p_i_d_e_r  Dołączył: 21 Kwi 2006
Samsung GX-1S z obiektywem 18-55 w Media Markt kosztuje 2799 zł
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
No, nie jest źle. Tylko co rodzina powie - miał być Pentax będzie Samsung :-) Wszyscy się będą ze mnie śmiali :mrgreen:
Sam już nie wiem czy jestem aż tak przywiązany do loga. Niby wiem, że to jest Pentax DS2 ale wolałbym jednak żeby miał to napisane :-) , ale jak się nie ma co się lubi i nie można kupić, to trudno, będę latał z Samsungiem, może będzie mniejsze ryzyko, że mi go ukradną.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
S_p_i_d_e_r napisał/a:
Samsung GX-1S z obiektywem 18-55 w Media Markt kosztuje 2799 zł

Cena zupelnie przyzwoita.
 
chemik  Dołączył: 30 Kwi 2006
Ja mam tego Samsunga GX-1S jestem z niego zadowolony (kupiony w MM), ostatnio dołączył do mnie także Tamron 70-300 f/4-5.6 LD. Nie jestem przywiązany do napisu na body - bardziej do tego, że mam bagnet pentaxa a więc dostęp do ciekawej oferty szkieł manualnych i AF. To czy ukradną - myślę, że dla złodzieja nie będzie większej róznicy między Pentaxem a Samsungiem ;-)

Pozdrawiam chemik
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
S_p_i_d_e_r napisał/a:
Samsung GX-1S z obiektywem 18-55 w Media Markt kosztuje 2799 zł

Cena zupelnie przyzwoita.


Sylwiusz, gdzies zgubilem posta co razem pisalismy na temat 6M aparatu i wydrukow...
Alek
 

S_p_i_d_e_r  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mała poprawka - Samsung GX-1S z obiektywem 18-55 w Media Markt kosztuje 2699
 
Kuba Dołączył: 05 Maj 2006
Witam.
Sam też przymierzam sie do przesiadki z cyfrowego kompaktu na DLSR`a i najpewniej będzie to ist DL, bądź jeden z nowych samsungów. Jest tylko małe ale - tu i ówdzie pojawiają się opinie o powolnym AF Pentaxów. Jako zwykły pstrykacz pewnie i tak doznam szoku w porównaniu z tym, co mam na dziś, ale powiedzcie na ile lustrzanki Pentaxów odbiegają na tym polu od D50, czy EOSa 350D.

Z góry dzięki.
Kuba
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Przy dobrym świetle raczej nie odbiegają. Problemy zaczynają się, gdy tego światła jest nie wiele.
 

bogusz  Dołączył: 25 Kwi 2006
Hej!

W Lebie bede mial D70 z kilkoma szklami, nie bedzie problemem porownanie szybkosci AF-a. Magda ma miec D5D, a jej facet ma EOS-a 300D. Wszystko stanie sie jasne jak slonce :-D .
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
S_p_i_d_e_r napisał/a:
Mała poprawka - Samsung GX-1S z obiektywem 18-55 w Media Markt kosztuje 2699

Kłopot w tym, że w łódzkim MM stwierdzili, że Pentaxa już mieć nie będą bo rok temu mieli jedną sztukę DL-a (która nota bene kosztowała 4000zł :-) ) i nie mogli jej sprzedać. Na wielkie moje marudzenie obsługujący stoisko stwierdził, że sprawdzą czy mogą sprowadzić Samsunga GX-1S. FotoKonsorcjum, które według Apollo powinno sprzedawać sprzęt Pentaxa, nie chce słyszeć o Pentax-ie :-(
Ogólnie tragedia.
 

S_p_i_d_e_r  Dołączył: 21 Kwi 2006
gebi napisał/a:
Na wielkie moje marudzenie obsługujący stoisko stwierdził, że sprawdzą czy mogą sprowadzić Samsunga GX-1S. Ogólnie tragedia.


Poproś o rozmowę z kierownikiem działu, złóż zamówienie, wpłać zaliczkę i nie powinno być problemów ze sprowadzeniem Samsunga. Z Pentaxem może być faktycznie ciężko - DS nie jest już dostępny, a DL zostały jakieś resztki. U nas w MM w Lublinie był DL i się sprzedał niedawno za 2799 zł.
 
chemik  Dołączył: 30 Kwi 2006
Ja się nie dziwię - w lubelskim MM za DL wołali 2799, a za GX-1L już 2699. Akurat jak ja pojechałem po swojego 1S to stały obok siebie DL i 1L. Jak nie przywiązujesz wagi do napisu na body to weź to co jest w ofercie lub poczekaj na lustro Pentaxa ze stabilizacją matrycy ;-) A jeżeli chodzi o wybór 1S czy 1L - jak masz na "eskę" to bierz - zawsze to więcej pól AF i lepsiejszy bufor :-)

Pozdrawiam
chemik
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
olac af i bufor - większy wizjer sie liczy! Różnicę chyba widac gołym okiem (?)
 
chemik  Dołączył: 30 Kwi 2006
Mam tylko 1S więc akurat tego "parametru" nie mam zbytnio jak porównać ;-) ale jest większy (ma większe pokrycie kadru) .

Pozdrawiam
chemik
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
To kiedy te NX1 pojawią się w sklepach ?
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Lepiej zaczekać, dozbierać trochę i kupić dobrą, 18-letnią whisky. Nie starzeje się moralnie.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
wuzet napisał/a:
To kiedy te NX1 pojawią się w sklepach ?

Podobno na dniach będą w Bielsku-Białej. Dostępna ma być opcja spod lady - bez matrycy za to z breloczkiem do kluczy w kształcie Gozilli (wiadomo - miażdży).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach