pavlos  Dołączył: 05 Wrz 2007
skradziony sprzęt foto
Witam,
W piątek 03.10.2008 skradziono mi z mieszkania m.in. cały sprzęt foto :-(
Mieszkanie zostało dokładnie przeszukane, zginęły mi również pudełka (w których na domiar złego trzymałem faktury), dlatego przypuszczam, że złodziej będzie próbował ów sprzęt sprzedać. Zostały mi jednak karty z numerami seryjnymi, tzw. Serial Number Card - czy ktoś z forumowiczów mógłby potwierdzić, że numery na nich pokrywają się z numerami seryjnymi na sprzęcie ? Ja niestety nie pamiętam, czy kiedykolwiek to sprawdzałem :-/
Skradziono:
1. Pentax K100D Super - nr z SN Card: 2623294 - aparat, pudełko, kabel USB za wyjątkiem w/w SN Card, papierowej instrukcji obsługi oraz płyt z oprogramowaniem Pentaxa
2. KIT SMCP-DA 18-55 - nr z SN Card: 5862905 wraz z pudełkiem
3. Tamron AF SP 28-75mm F/2.8 - wraz z pudełkiem; w tym przypadku mam nadzieję, że uda mi się ustalić nr seryjny w sklepie internetowym...
4. Karta pamięci Sandisk 2GB
5. Mała torba na lustrzankę, mieszcząca aparat z jednym obiektywem.

Jeżeli ktokolwiek może coś wiedzieć nt. w/w sprzętu, bardzo proszę o informację w wątku, bądź na PW. Za wszelkie wskazówki z góry bardzo dziękuję.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
pavlos napisał/a:
Serial Number Card - czy ktoś z forumowiczów mógłby potwierdzić, że numery na nich pokrywają się z numerami seryjnymi na sprzęcie ?

U mnie sie zgadzają.
 

Łukaszzz  Dołączył: 15 Wrz 2007
pavlos napisał/a:
Mieszkanie zostało dokładnie przeszukane, zginęły mi również pudełka (w których na domiar złego trzymałem faktury), dlatego przypuszczam, że złodziej będzie próbował ów sprzęt


Jednym słowem ktoś wiedział czego szukał... echh... nie życzę takiej sytuacji nikomu :-/
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
Z całym szacunkiem bo jednak oczywiście dla właściciela to strata, ale dziwnie to wygląda. Kradną tylko sprzęt foto i to z pudłami czyli byli przygotowani właśnie na to i tego szukali.. Ale z drugiej strony wygląda to na amatorszczyznę bo nie zrobili rozeznania ile to jest warte. Rozumiałbym jakby robili taki skok na mieszkanie, żeby buchnąć jakiś zestaw za 20-30kPLN, ale k100d Super z kitem i tamronem? I nie wzięli nic więcej? Toż za to 1500zł nie wezmą bo towar ciepły mimo wszystko no i Pentax nie jest tak chodliwy jak Canon czy Nikon. Chyba, że Cię ktoś robi w konia..
 

SiekaSS  Dołączył: 11 Maj 2008
Adam Sławomir mi ostatnio z piwnicy ukradli zestaw kuchenny i wiertarkę :-/ to co tu do wartego 1500zł k100D Super porównywać :shock: -Kradną wszystko co się da :-|
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
pavlos, jeśli zginęło tylko to co piszesz to zapewne źródła kradzieży musisz szukać niestety wśród znajomych.
 

pavlos  Dołączył: 05 Wrz 2007
Adam Sławomir, zginął m.in. sprzęt foto, a więc nie tylko sprzęt foto.
O pozostałych rzeczach nie pisałem, bo nie są związane z tematyką forum.
Zginął również telewizor Philips 32'' LCD + notebook lenovo. I tak się akurat złożyło, że to były najbardziej wartościowe rzeczy w tym mieszkaniu.
 

Andresito  Dołączył: 02 Lip 2007
Adam Sławomir napisał/a:
Ale z drugiej strony wygląda to na amatorszczyznę bo nie zrobili rozeznania ile to jest warte.


Mi w czasie remontu w mieszkanku obrobili piwnicę.
Musieliśmy tam znieść wszystko z domu i ukradli stary rower, wart pewnie z 20pln i kolekcję zenitów, jakichś obiektywów, Smienę, aparacik co się od góry patrzyło i robiło fotki (nie wiem co to było) - wartych rynkowo pewnie niewiele więcej.
Nie zmienia to jednak faktu, że były moje i dla mnie znaczyły coś więcej niż parę groszy.

Współczuję strat, ale moim zdaniem to numery seryjne nic Ci nie pomogą, skoro ktoś ma faktury czy rachunki.
 

Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
Przykro słuchać




Na dodatek dobijający fakt jest ze ubezpieczenie będzie umywać ręce. Nie ubezpieczą Ci sprzętu foto i beda sie migać od niego jak w domu ukradli :(
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
cóż... złodzieje są dzisiaj kumaci biznesowo... towar bez papierów, gwarancji itd... ma znacznie mniejszą wartość na aukcjach. Tak więc dali sobie czas na skompletowanie kartonów wiedząc że zyskują tym wiarygodność... Trzeba więc bacznie przyglądać się aukcjom na najpopularniejszych serwerach, nie tylko allegro i ebay ale tez inne mniej popularne.
I nauczka dla nas wszystkich - czas spisać numery seryjne swego sprzętu i głęboko kartkę schować, na czarną godzinę.
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Pawlos - kontroluj allegro i inne serwisy aukcyjne. Ja dodatkowo rozesłałbym takie karteczki z numerami do wszystkich znanych serwisów foto - może się natkną przeca czasem coś się psuje - w tym przypadku może na szczęście.

Co do sentymentów.
Mi kiedyś ukradli :evil: portfel (Prawo Jazdy, karty kredytowe i bankowe, zero gotówki), a jednak najbardziej żal mi było podkowy wyszytej na skrawku namiotu przez koleżankę z kolonii - miała mi przynosić szczęście i nosiłem ją w porfelu prawie 20lat :-(
Połączony w żalu.
 
pancurski  Dołączył: 13 Mar 2008
Wszyscy mówią: obserwuj serwisy aukcyjne. OK. Ale nie wszyscy złodzieje z nich korzystają.
Przede wszystkim oblatywałbym komisy. Pogadać ze sprzedającym jaka sprawa, i obiecać nagrode w wysokości prowizji jaką pobiera za sprzedaż sprzętu w przypadku, gdyby trafił na taki aparat itd. i ciebie o tym poinformował.

pozdrawiam

ps. jak ja k***a nie lubię złodziei, gdyby mi buchnęli np. rower i namierzyłbym kolesia, to niewiem, krew by się mogła polać.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Nauczka to trzymać faktury/gwarancję w zupełnie innym miejscu niż pudełka. Takim, żeby nie było łatwo znaleźć. Ale kto wynajmnie skrytkę bankową na takie rzeczy? :roll:

 

Lord  Dołączył: 19 Mar 2008
Można umieścić informacje o skradzionym sprzęcie na stronie:



Utrudni to złodziejom sprzedanie takiego przedmiotu na giełdzie. Może czasami uda się odnaleźć sprawcę i nasz ukochane rzeczy, na które ciężko pracowaliśmy.
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
pavlos, to zmienia postać rzeczy.. Pierwszy post brzmiał trochę jakby ktoś specjalnie po to k100d super przyszedł. Jeśli wzięli więcej rzeczy to przykro, ale pewnie się nie znajdzie. Trzymanie faktur w innym miejscu też niewiele pomoże bo zawsze się znajdzie chętny na taki lewy sprzęt po dobrej cenie.
W naszym kraju już tak jest, że ludzie myślą, że są usprawiedliwieni uprawiając paserkę bo przecież nasz kraj jest taki biedny, a ceny takie z kosmosu. Jeszcze parę lat temu nawet dość trendy było pochwalić się wśród znajomych, że się kupiło okazyjnie jakiś sprzęt, który "spadł z TIRa"..
Przykre, ale jeszcze trochę wody upłynie i ludzie się będą musieli wzbogacić, żeby dostrzec, że nie tędy droga..
 
Długi  Dołączył: 16 Sty 2008
Mam nadzieję, że zgłosiłeś włamanie policji. Wiem, ze nasze organa ścigania nie działają zbyt efektywnie jeśli chodzi o takie kradzieże, ale czasami uda im się coś-kogoś zatrzymać. Odzyskane rzeczy są wystawiane na komendach, a mając numery seryjne bez problemu udowodnisz, że to Twoja własność. Jeśli nie zgłosiłeś włamu policji, to przynajmniej zorientuj się gdzie i kiedy takie odzyskane z kradieży fanty można oglądać. Współczuję Ci, bo ja też coś takiego przeżyłem. Jako nastolatek dymałem całe wakacje, żeby sobie sprzęt stereo kupić, w dodatku, były to lata 80-te kiedy oprócz gotówki trzeba było mieć szczęście, albo znajomego w sklepie, żeby cokolwiek kupić. Pół roku po zakupie miałem włam do mieszkania i wszystko mi wynieśli :evil:
 

pavlos  Dołączył: 05 Wrz 2007
Długi, oczywiście, zostało to zgłoszone na Policji
 
luk1217
[Usunięty]
Chamstwo :-( Z twojego opisu wynika , że złodzieje musieli pilnować mieszkania od dłuższego czasu. Współczuje koledze.
 

Matey3000  Dołączył: 14 Paź 2007
Nie poddawaj sie i szukaj.
Mi skradziono z samochodu plecak z:
K20d+grip, da 10-17, da18-250, kit, fa43ltd, af540fgz itd
4 tygodnie szukalem i znalazlem :evilsmile:
ja mam wszystko w domu :mrgreen: /i juz ubezpieczone, nawet jak jest w samochodzie/
a zasraniec piep**ony 18 miesiecy w pudelku :evilsmile: .
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Matey3000 napisał/a:
/i juz ubezpieczone, nawet jak jest w samochodzie/
Tak z ciekawości: ile taki luksus kosztuje w Anglii?
Bo u nas, to chyba niestety niemożliwe.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach