SpinDoc  Dołączył: 05 Paź 2008
Cichociemny kompakt. Najchętnie całkiem płaski.
Witam :-)

Czytałem temat "kompakt dla wymagającego fotografa", ale uznałem, że mam trochę bardziej konkretne wymagania co do mojego sprzętu, więc nie będzie wielkim grzechem założenie nowego tematu. Poza tym słyszałem, że "wszyscy pentaxiarze to dobre chłopaki(i dziewczyny ;-) )".
Wszelkie rady mile widziane.

Wymagania:
- od 28 milimetrów najchętniej(może być stałoogniskowy)
- z dobrą optyką
- bezgłośny
- mały
- szybkostrzelny
- duża czułość
- odwzorowanie kolorów troszkę mniej ważne, bo najczęściej robię zdjęcia czarno- białe
- możliwość manualnie nastawianej ostrości
- nie rzucający się w oczy

Myślałem o czymś w tym stylu http://optyczne.pl/56.1-T...mju-770_SW.html

Takie rozmiary aparatu odpowiadają mi najbardziej, a olbrzymim plusem jest dla mnie(i przyszłego zastosowania tegoże aparatu) fakt, że obiektyw nie wysuwa się poza obrys korpusu nawet podczas zmiany ogniskowej...

W pierwszej kolejności proszę o pomoc w wyborze właśnie takiego kompaktu tzn. całkowicie płaskiego. Jeśli wg. Waszego uznania nie ma w tym segmencie kompaktów nic wartego uwagi to proszę o propozycje bardziej tradycyjnego kompaktu spełniającego oczywiście założenia wypisane przeze mnie powyżej.

Liczę się z tym, że prawdopodobnie nie znajdę aparatu idealnego w dodatku w dobrej cenie, więc jestem skłonny do ustępstw.

Pozdrawiam serdecznie! :-B :-B :-B
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Pogadaj z użytkownikiem o nicku Dagio, ma Ricoha GX200 do sprzedania. Chyba spełnia wszelkie twoje wymagania.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
SpinDoc, GX200, piekny komplecik w rozsadnej cenie na gwarancji, szczegoly sle na PW
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
gx200 8-)
 

nopik  Dołączył: 02 Lis 2007
kolejny street'owiec ? :-) [ albo ninja ]
 
SpinDoc  Dołączył: 05 Paź 2008
Jedna rzecz która troszkę dyskwalifikuje Ricoh'a to duże szumy już od 400 ISO. http://www.photographyblo...coh_gx200_2.php

Jeśli nie znajdę nic lepszego będę myślał, ale póki co szukam dalej.

Swoją drogą szkoda bo pod wieloma względami trafia w moje gusta.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Trudno znaleźć mały kompakt, który nie szumi. Małe matryce przepakowane pikselami robią swoje :-(
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Są jeszcze fajne kompakty Fuji z szerokim kątem i małymi szumami, ale to już zupełnie inna klasa (niższa) niż Ricoh, i nie mają tak szybkiej reakcji na spust migawki pewnie.
 
SpinDoc  Dołączył: 05 Paź 2008
Eldred napisał/a:
Są jeszcze fajne kompakty Fuji z szerokim kątem i małymi szumami
Masz na myśli jakiś konkretny model?
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Tak LINK
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
SpinDoc, o tym Fuji:
Cytat
28-140 mm (ekwiwalent 35 mm) oraz jasnością f/3.3-5.1.


to ja wole uzyc o poltora stopnia jasniejszego obiektywu i czulosci w okolicach 400 zamiast tego fuji i czulosci w okolicach 1000. ale to ja..
Poza tym funkcjonalnosc, brak jakiegokolwiek wizjera w fuji, gdzie filtry, gdzie reczne ostrzenie na sensownym poziomie..
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Eldred napisał/a:
Są jeszcze fajne kompakty Fuji z szerokim kątem i małymi szumami

Dla mnie F31 do streetu nadaje sie srednio (mimo, ze malo szumi) - nie ma wizjera optycznego. Jakos nie wyobrazam sobie kadrowania na wyciagnietych rekach..
 
SpinDoc  Dołączył: 05 Paź 2008
No dobra, a jak wygląda sprawa z głośnością w Ricoh?
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
SpinDoc, zerowa głośność.. dosłownie.. za uchem robiłem zdjęcia osobom. Można ją dowolnie sterować i zupełnie wyłączyć. Wówczas nawet funkcje które normalnie używają głośności (jak elektroniczna poziomica w widoku + dźwięk) nie wydają żadnych dźwięków.. Praca zooma bardzo kulturalna, cichutki szmer, zadne mechaniczne piski. Od wlaczenia niemal natychmiast gotowy do robienia zdjec.
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Fajny ten Ricoh...
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
A ja przewrotnie napiszę, abys kupił najdroższy, na jaki Cię stac ;) a tak poważniej, to juz tyle zostało na ten temat napisane, że pierwsze zdanie jest tu kluczowe.

Wybierz funkcje, które muszą być, powinny i mogą, a następnie wyczieczka do MM i obmacanie sprzętu + dpreview po powrocie. Ułożysz z tego jakiś szereg i dalej decyduje kompromis z ceną.

Dla mnie TOP to

Canon G9 (prawdopodobnie za chwilę G10)
RICOCH GX200
LUMIX DMC-LX3
i być może SIGMA DP1

bez wskazywania na kolejnosć. Sam wybrałem jeden z nich ;) Niewątpliwie wadą jest cena 1500-1900 PLN
 
SpinDoc  Dołączył: 05 Paź 2008
I co jesteś zadowolony z Lumixa? Jak wygląda sprawa jego głośności? Z szybkostrzelnością w jego poprzedniku(lx2) było tak sobie, zarówno jeśli chodzi o reakcję na naciśnięcie spustu, jak i z zapisem w RAWach.

Sigma DP1 jest dobra, ale nie do fotografii reporterskiej.

Canon G9. Hmm. Ogniskowa od 35mm. W g10 chyba jest już mniej, ale jakoś dla mnie odstaje od konkurentów. Duża masa, chyba największy z powyższego zestawienia.

Pozdrawiam i zapraszam do dalszej dyskusji.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
SpinDoc, sam widzisz ze GX200 czeka wlasnie na Ciebie ;-)
 
SpinDoc  Dołączył: 05 Paź 2008
Poczekajmy na opinie użytkownika Lumixa- papcio ;-)
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
SpinDoc napisał/a:
Canon G9. Hmm. Ogniskowa od 35mm. W g10 chyba jest już mniej, ale jakoś dla mnie odstaje od konkurentów.


Prawie bluźnisz ;)
G9 przez bardzo długi czas był (jest) kultowym sprzętem o znakomitej jakości, pewnie G10 będzie podobny.

W LUMIXie głośność możesz sobie ustawić nawet na 0, wyłączyć lampkę AF i lekie bzyczenie zoomu pozostaje - praktycznie bezgłośny.
Szybkostrzelność nigdy w kompakcie nie będzie na poziomie lustrzanki, ale uważam, że jest rewelacyjna jak na kompakt. Chyba jeden z najszybszych jaki widziałem.
W tym zestawieniu, które podałem tak naprawdę wszystkie są porównywalne, różnice to drobiazgi istotne dla poszczególnych osób. Weź wszystkie do ręki, strzel fotkę w sklepie, a następnie kupuj.
Nie żałuję swojego zakupu, tak jak moi znajomi nie żałują zakupu G9... Pytanie, czy chcesz uderzać w tą półkę, czy troche niżej.

Nie wiem, jak wygląda cenowa oferta dagio, jesli jest atrakcyjna, pewnie warto brac.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach