Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
Synchronizacja Library w Lightroom
Witam!

Jest jakiś sposób na synchronizację _wszystkich_ katalogów w Library Lightrooma?
Zaimportowałem sobie jakiś czas temu kilkanaście(dziesiąt?) katalogów ze zdjęciami...
Co jakiś czas zasiadam przed monitorkiem i robię "selekcję", kasując zdjęcia, które uważam za nieudane lub co do których "minął" sentyment :-)
Aha: przeglądam zdjęcia inna przeglądarką - nie z poziomu Lightrooma.
Efekt jest taki, że część infromacji przechowywanych w Library w LR jest nieaktualna.
Zaznaczając każdy z katalogów w Lightroomie mogę uruchomić synchronizację i "odświeżę" informacje. Minus tego taki, że dla każdego folderu trzeba osobno tę procedurę uruchamiać.
Jest jakiś sposób na synchronizację _całej_ bazy albo kilku wybranych katalogów jednocześnie?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Nie pokazuje Ci w bazie tych zdjec jako "missing files"?

Moze tak sprobuj:

Import ->wybierz te katalogi, ktore masz w LR, potwierdz, LR pokaze ktore zdjecia nie zostana zaimporotowane (wszystkie, ktore zdublowalyby sie), jednoczesnie (chyba) usunie z biblioteki pliki, ktorych nie ma na dysku.
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
dan napisał/a:
Nie pokazuje Ci w bazie tych zdjec jako "missing files"?


Oczywiście, że pokazuje, ale dopiero przy próbie edycji lub przy dużym podlądzie. A miniaturki trzyma.

Cytat

Moze tak sprobuj:
Import ->wybierz te katalogi, ktore masz w LR, potwierdz, LR pokaze ktore zdjecia nie zostana zaimporotowane (wszystkie, ktore zdublowalyby sie), jednoczesnie (chyba) usunie z biblioteki pliki, ktorych nie ma na dysku.


No jest jakiś sposób...
Przetestuję
Thnx
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Robert K. napisał/a:
Oczywiście, że pokazuje, ale dopiero przy próbie edycji lub przy dużym podlądzie. A miniaturki trzyma.

Library->Previes->Render Standard-Size Previes->Bulid All

Po tej operacji w panelu po lewej stronie, w zakladce Catalog, powinien pojawic sie tymczasowy zbior "Missing Files". Wlazisz tam, ctrl+a, del i z glowy. Teoretycznie powinno zadzialac ;-)
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
Re: Synchronizacja Library w Lightroom
[quote="Robert K."]Witam!

Jest jakiś sposób na synchronizację _wszystkich_ katalogów w Library Lightrooma?
[/quote]

Trzeba było sobie założyć folder nadrzędny

ja mam tak

bank_fotografii
|--|bank_RAW
|----|2006
|----|2007
|----|-2008
|------|kolejne foldery z datami importu

i teraz jeśli chcę zsynchronizować tylko 2008, to klikam prawym klawiszem myszy na 2008, "synchronizuj folder" i wtedy synchronizowane są zmiany. Jeśli chcę zsynchronizować całość, robię to samo na właściwym folderze w drzewku. Proste i skuteczne
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
Grendel napisał/a:
Trzeba było sobie założyć folder nadrzędny


Na to to sam wpadłem...
Ale po fakcie :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach