miechur  Dołączył: 26 Sie 2009
Raven dzięki za opinię na temat Sigmy. Jakość obiektywów znam i wiem, że są wytrzymałe. Co do tamrona niegdy nie miałem z nim styczności i ciężko mi cokolwiek o nim powiedzieć. Na pierwszy rzut oka wydaje się "plasticzany" i nie wiem jak się zachowa za kilka lat.

PS. Do zobaczenia na OS'ie (pewnie przyczajeni w jakiś krzakach :-P )
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
miechur napisał/a:
Raven dzięki za opinię na temat Sigmy. Jakość obiektywów znam i wiem, że są wytrzymałe.

Może z wyglądu, śruby które widać na bagnecie są wkręcane w plastik niestety. W tamronie nie wiem jak jest, ale pewnie to samo.

PS. Z tymi krzaczorami niestety jest taki problem, że co raz częściej przywożę pasażerów na gapę :-( Zdecydowanie wolę otwartą przestrzeń, gdzie i światło lepsze :-)
 

miechur  Dołączył: 26 Sie 2009
Mimo wszystko S 17-70 2.8-4.5 sprawuje się wyśmienicie. zarówno optycznie jak i mechanicznie a używana jest praktycznie cały czas. 5 tys na da 60-250 raczej nie wydam więc pozostaje tylko 70-200.

A z gapowiczami nie miałem problemu, profilaktyka działa ;-) . Po Barumce (kilka godzin spędzone na otwartej przestrzeni) dochodzilismy do siebie przez 2 dni. Jedni ze słońca inni z przepojenia złocistym trunkiem :-P

Ps. Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenia z tamronem, proszę o opinie.
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
miechur napisał/a:

A z gapowiczami nie miałem problemu, profilaktyka działa ;-) . Po Barumce (kilka godzin spędzone na otwartej przestrzeni) dochodzilismy do siebie przez 2 dni.

Jaka profilaktyka?
A co do Barumki, to też pamiętam taką z upałami masakrycznymi, bodaj 2007. I do tego podejście w upale pod górę marszobiegiem z plecakiem. Nie ma to jak filmować (wtedy jeszcze filmowałem) dysząc, gdy jeszcze pot zalewa oczy.

Chyba ciężko ci będzie znaleźć kogoś kto foci rajdy tamronem 70-200. Po zasięgnięciu opinii pewnie większość wybiera sigmę. Nigdy nie widziałem tamrona na rajdzie.
 

miechur  Dołączył: 26 Sie 2009
Profilaktycznie pale paczke papierosow dziennie wiec moja krew ma wiecej substancji smolistych niz rurociąg jamalski :-P a tak serio uzywamy srodkow przeciwko kleszczom i innemu tego typu robactwu. Jak narazie działa.

Co do Tamrona to faktycznie nie widuje się ich zbyt wiele. zwłaszcza na rajdzie. Canony L, nikkory, sigmy owszem.

Szukam jeszcze jakiejś alternatywy. Jak wymyślę, pewnie się pochwalę.

Pozdrawiam i do zobaczenia na OS'ach i po przy kufelku złocistegoc :-B
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
Czy jest ktoś z Łodzi lub okolicy kto posiada owego tamrona i pozwolilby mi sie do niego podpiąć chociaż na 10min ? :D Sigma niestety nie jest tak ostra jak myślałem ze będzie, a po wczorajszym spotkaniu ze squonk mam już taki metlik w głowie, że aż mnie boli :-) i zastanawiam się and zmianą na tamrona, nawet jeśli miałby być 5x głośniejszy i troche wolniejszy ale lepszy optycznie No ale chciałbym sie jednak o tym przekonać na własnej skórze, niż niepotrzebnie zmienić i znowu narzekać ;/
 

afuszejk  Dołączył: 28 Maj 2008
nie mogę pomóc doraźnie, ale od siebie dodam, że miałem styczność z sigmą i posiadam tamiego. Na korzyść tama zadecydowała przede wszystkim ostrość na 2.8 i... celność. Może kręci czasem pyskiem, ale jak ustawi, to trafia mi tam gdzie chcę. Głośność jakoś mnie nie rusza, w supercichych momentach przerzucam się zwyczajnie na MF i korzystam z dobrodziejst matówki, co każdemu polecam. Zazwyczaj jednak robię nim koncerty lub portrety.
 
blade74  Dołączył: 25 Lut 2009
Ponawiam pytanie Gunnera. Również myślę nad zakupem sigmy lub tamrona, raczej ze wskazaniem na sigmę i jakby ktoś udostępnił do podpięcia i krótkich testów jeden z tych obiektywów byłbym wdzięczny.
 

afuszejk  Dołączył: 28 Maj 2008
ps. dodam jeszcze, bo pisałem już Gunnerowi, że moja sztuka tamiego najgorzej spisuje się na 200 mm, tam najczęściej się myli. Mam wrażenie, że chodzi o spasowanie mikroregulacji. Dla mnie ważne są ogniskowe 70-150 i tam trafia mi superostro co decyduje o tym, że nie kombinuję za dużo z MR.
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
blade74, wpadnij jutro do Smardzewa na mecz to podepniesz sigme ;] wiecej info:

http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=38383

Jutro tam będe na bank wiec spokojnie go pozycze na kilka chwil
 
blade74  Dołączył: 25 Lut 2009
Wracając po latach do tematu. Miałem sigmę 70-200 2.8 HSM II, którą w ubiegłym roku sprzedałem. Obecnie odczuwam brak dłuższych ogniskowych i myślę nad sigmą w wersji OS (nie produkują jej pod nasz bagnet od bodajże 2014r.) lub zwykłym tamronem Di Ld. Nowej sigmy z OS nie ma szans dostać lub nawet używanej w rozsądnej cenie w Polsce (była ostatnio kilka miesięcy temu na najpopularniejszym portalu powystawowa za ok. 3000zł, cena później zeszła do 2600 ale się spóźniłem). Jest w jednym sklepie dostępna ale za 4299zł. Obecnie Tamron jest w promocji za 2600zł i dostajemy za 1zł statyw wartości ponad 400zł więc po jego sprzedaży za powiedzmy 300zł wyjdzie ok. 2300zł a sigma niemal dwukrotnie drożej. Nie miałęm nigdy tamrona więc czy naprawdę jego słabe wykonanie tj. odkształcające się gumy i wolny AF w porównaniu do sigmy dyskwalifikuje ten obiektyw? Proszę o opinie użytkowników tamronów. Szczerze wolałbym sigmę ale przy ew. odsprzedaży za jakiś czas stracę dużo więcej niż po sprzedaży tamrona więc zastanawiam się czy warto przepłacać za sigmę.
PS. Jeśli ktoś ma ową sigmę w rozsądnej cenie chętnie zakupię :).
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
blade74 napisał/a:
tj. odkształcające się gumy i wolny AF
Co takiego ? :shock: Gdzie te rewelacje wyczytałeś ? Może mam wersję limited, ale w moim od 6 lat nic się nie odkształca, a już na pewno nie gumy, a AF zapierd... jak mały samochodzik.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
blade74 napisał/a:
...Obecnie Tamron jest w promocji za 2600zł i dostajemy za 1zł statyw wartości ponad 400zł więc po jego sprzedaży za powiedzmy 300zł wyjdzie ok. 2300zł a sigma niemal dwukrotnie drożej...


Mam nadzieję że nie wysyła tych egzemplarzy które ma na zdjęciach, bo z pentaxem to one raczej nie zadziałają :mrgreen:

U mnie zakup nie wypalił, niestety zawsze coś pilniejszego wypada.
Jedyne wady jakie padły (w moim temacie) to o ile dobrze pamiętam:
- kiepski gwint do mocowania statywu, albo kiepski materiał (nie pamiętam)
- wciąga pyłki
I chyba @dada o tym pisał
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Sid Gotama napisał/a:
kiepski gwint do mocowania statywu, albo kiepski materia
Dokładniej, to chodzi o śrubę blokującą mocowanie statywowe -aluminiowy gwint w aluminiowej nakrętce. To musi się zacierać. Ale to łatwo wymienić. Także pyłki łatwo się usuwa. Dobry, malutki śrubokręt, 3 śrubki, zdejmujemy przednią soczewkę, dmuchamy, skręcamy i gotowe. Razem 6 minut roboty. Żeby wszystkie szkła tylko takie usterki miały...
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
Podstawową wadą tego Tamrona jest chyba to, że nie ostrzy w trybie LV z detekcją kontrastu. Przynajmniej większość egzemplarzy nie działa i serwis Tamrona twierdzi, że nie da się tego naprawić.
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Grzenio, miałem sigmę która też nie ostrzyła w LV.
 

tengo  Dołączył: 16 Lis 2014
Dada, dzięki! Ciągle się zastanawiałem jak te pyłki ze środka usunąć.

Ps. U mnie normalnie ostrzy w LV
 
blade74  Dołączył: 25 Lut 2009
I jak doszło do konkretów to nie ma ani tamrona (nie wiedzą kiedy Foto-technika dostarczy obiektywy wraz ze statywami, ponieważ ona jest organizatorem promocji) i aukcja została natychmiast usunięta ani sigmy w kosmicznej cenie, której status po moim telefonie zmieniono na niedostępny :(. Nie ma szans chyba kupić na tej planecie tej sigmy z OS pod pentaxa :(. Pod inne mocowania bez problemu, pod pentaxa ani all... ani eb... (wiem, że zakończono produkcję pod pentaxa w 2014r). :(
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
Ja Tamrona kupowałem jakieś półtora miesiąca temu w Rimexie. Może mają jeszcze jakąś sztukę. Co jakiś czas pojawia się kilka sztuk. Po prostu bardzo małą mają produkcję pod nasz bagnet. Na stronie Tamrona nie ma informacji, że produkt jest wycofany z produkcji. Sigma natomiast podaje, że 70-200/2.8 z bagnetem pod Pentaxa nie jest już produkowany.
 
igorrro  Dołączył: 18 Lip 2011
Podpinam się pod temat.
Nastepne szkielko jakie jest w planie to zoom w zakresie 70 - 200.
Cena systemowego Pentaxa 70 - 200/2.8 jest wciaz na jakis kosmicznym poziomie.
W UK Sigmy juz nie moglem odnalesc natomiast Tamron 70-200/2.8 wciaz widnieje w dobrej cenie.
Prosze o opinie uzytkownikow Tamiego.
Pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach