_rado  Dołączył: 14 Mar 2010
igorrro napisał/a:
Prosze o opinie uzytkownikow Tamiego.

Mam Tamrona 70-200 już od ponad 7 lat i muszę powiedzieć, że jest to świetny obiektyw, ostry od pełnej dziury w całym zakresie ogniskowych, świetna plastyka, zero problemów z BF/FF, bardzo dobry stosunek jakości do ceny.
Obiektyw ma też swoje wady: jakość wykonania pozostawia trochę do życzenia (luźny tulipan, zrywający się gwint śruby do mocowania statywowego, łapacz pyłków), wiertarkowy AF - głośny ale niezawodny.
W między czasie przez ręce przewinął mi się Pentax 50-135 i tutaj muszę powiedzieć, że ten obiektyw to jakaś porażka i nieporozumienie (mydło, aberracje, problemy z celnością). Po wielu miesiącach przepychanek z serwisem Apollo, który stwierdził, że te obiektywy (50-135) "tak mają" (brak ostrości i aberracje) i wg nich spełnia on wszelkie standardy jakościowe, pozbyłem się tego badziewia za symboliczną kwotę. Dodam że kolega również ma tą gwiazdkę i też nie jest z niej do końca zadowolony.
Reasumując:
Wg mnie (bazując na doświadczeniu z egzemplarzami które miałem) Tamron 70-200 F2.8 jest jak najbardziej godny polecenia, natomiast jeśli chodzi o gwiazdkę 50-135 to przed zakupem należałoby ją dobrze przetestować żeby nie było rozczarowania.
Na temat Sigmy się nie wypowiadam, nie miałem przyjemności.
Zaznaczam, że to są moje doznanie, które mogą się różnić z innymi użytkownikami tych obiektywów.
Pozdrawiam
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
U mnie jest różnie; 24-60/2.8 i 17-50/2.8 mają luźne tulipany a 50-150/2.8 ciasny.
 
MieCz  Dołączył: 07 Maj 2007
igorrro napisał/a:

Prosze o opinie uzytkownikow Tamiego.
Pozdrawiam

Autofocus w trybie LV nie działa. Poczytaj w innym wątku.
 

pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
Mam T 70-200/2.8 od 6 lat, szkło jest idealnym długim tele... bardzo ostre od f/3.5, na f/2.8 portret bardzo ładny maluje.
Bokeh ma taki tamronowo zoomowy... zależy wszystko od odległości obiektu w tle i ostrzonej płaszczyzny, ale czasami efekt jest fee... a czasami dobry. Pentaxowe 200mm i 300mm malują ładniej, ale to stałki. Generalnie nie mam pojęcia czym te szkło zastąpić. Szybko się z nim nie rozstanę.

Większość moich fot na 200mm i f/2.8-3.5
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Czy jest ktoś w Krakowie/okolicach, komu nie działa AF Tamrona 70-200/2.8 w LV?

Moje dotychczasowe doświadczenia są takie, że zarówno na K-5, jak i K-5II AF w LV działa bezproblemowo. Sprawdzane z dwoma egzemplarzami Tamrona 70-200/2.8.

Chętnie bym sprawdził albo czyjś obiektyw, który na LV podobno nie ostrzy, z moimi puszkami, albo mojego Tamrona na czyjejś puszce, na której inny Tamron nie działał. A najchętniej oba przypadki równocześnie :-D

Dobrze by było raz na zawsze rozprawić się z mitem niedziałających w LV Tamronów ;-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Pytanie podstawowe- jak jest ustawione ostrzenie na LV (która opcja ?)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Detekcja kontrastu - wykrywanie gęby ;-)

EDIT:

Ale żeby nie było - na wszystkich ustawieniach działa :-)
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
To powiedz przy okazji jeszcze jak ostrzysz? Przyciskiem na tyle korpusu czy spustem lacznie z migawka?
C-AF / S-AF?
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
skaarj napisał/a:
To powiedz przy okazji jeszcze jak ostrzysz? Przyciskiem na tyle korpusu czy spustem lacznie z migawka?


Sprawdzałem i tak i tak - w obu przypadkach działa.

skaarj napisał/a:
C-AF / S-AF?


Tylko AF-S sprawdzałem, ale wątpię, by to miało jakiekolwiek znaczenie :-)
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
No to zweryfikuje w najblizszym czasie (mam nadzieje) ze swoim body inny obiektyw.

pz
 

majtek  Dołączył: 16 Cze 2011
blade74 napisał/a:
... Nie ma szans chyba kupić na tej planecie tej sigmy z OS pod pentaxa :(. Pod inne mocowania bez problemu, pod pentaxa ani all... ani eb... (wiem, że zakończono produkcję pod pentaxa w 2014r). :(

W Salonie Sigma ProCentrum w Szczecinie dowiedziałem się, że jesienią się pojawi.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Fenol napisał/a:
Chętnie bym sprawdził albo czyjś obiektyw, który na LV podobno nie ostrzy, z moimi puszkami, albo mojego Tamrona na czyjejś puszce,


Sprawdzę jutro (dziś) jak będzie słońce z K-50.
 

rafb  Dołączył: 01 Cze 2015
Fenol napisał/a:
Chętnie bym sprawdził albo czyjś obiektyw, który na LV podobno nie ostrzy, z moimi puszkami, albo mojego Tamrona na czyjejś puszce, na której inny Tamron nie działał.

Faktycznie jest coś nie tak z ostrzeniem na LV z T70-200. Na K-3II co prawda działa, ale robi to z 10 razy wolniej niż normalnie. W obu przypadkach miałem wybrany konkretny punkt (nie centralny). Nie sprawdzałem innych opcji.
 
blade74  Dołączył: 25 Lut 2009
jedrus68 napisał/a:
blade74 napisał/a:
Nie ma szans chyba kupić na tej planecie tej sigmy z OS pod pentaxa :(. Pod inne mocowania bez problemu, pod pentaxa ani all... ani eb...


http://digital24.pl/komis...-os-pentax.html


To jest obiektyw używany, który już raz został zwrócony po sprzedaży na all... Widziałem jego szczegółowe zdjęcia, nie zachęcają do zakupu ale ja jestem pedantem stąd rażą mnie rysy i otarcia jakie posiada ten obiektyw.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
blade74, czy rysy na obudowie świadczą źle o obiektywie? Ja uważam, że najczęściej świadczą dobrze, ponieważ obiektyw był wyśmienity i był w ciągłym użyciu. Stąd wiele oznak używania. Nie wszyscy hołubią sprzęt do rangi bóstwa, a normalne używanie mieści się w granicach przedzierania przez np krzaczory itp. itd.... Inna sprawa czy nadal jest wyśmienity. Czasami tak, a czasami nie. Należy sprawdzić.
 
blade74  Dołączył: 25 Lut 2009
Napisałem, że jestem przeczulony na punkcie wyglądu obiektywu i mam do tego pełne prawo. Nie twierdzę, że ten obiektyw jest zły, ja po prostu w takim stanie nie kupuję sprzętu.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
blade74, wyluzuj bo ci zylka peknie. ;-)
 
Polluks  Dołączył: 09 Kwi 2014
Panowie, który z tych obiektywów bardziej nada się do robienia zdjęć sportowych?
Myślałem o 70-200 2.8 od Pentaxa, ale cena jest na razie zaporowa.
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
Ja robię zdjęcia odrzutowców sigmą i daje radę ale mam sigmę na śrubokręt.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Polluks, Sigma z HSMem jest znacznie szybsza niż Tamron na śrubokręcie, więc do sportu powinna być lepsza.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach