plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
gilby napisał/a:
Superia z plusteka wygląda naturalniej, beee

W bodajże BibblePro są profile "odwzorowujące" filmy.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
dan napisał/a:
Ja myslalem o swietlowkach Philipsa MASTER Graphica (5300K i Ra=98)..
A dzisiaj do mnie wlasnie przyszla podswietlarka Normlicht 5000K. Najlepsze jest to, ze zupelnie nie spodziewalem sie, ze ten model bedzie mial dodatkowa swietlowke w takim odchylanym daszku do materialow nietransparentnych :-) Nic tylko klasc target i focic. Jak tylko bede mial wiecej kasy zamawiam target.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
w takim odchylanym daszku do materialow nietransparentnych


Fajnie! :-D mam nadzieje ze da rade... :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dzieki uprzejmosci i pamięci Dicketta dostałem do dyspozycji PEFy tego samej sceny wykonane kitem i FA24/2. Różnica WB (po ustaleniu pipetą na tym samym przedmiocie) wynosi ok 50K, wiec jest w praktyce calkowicie pomijalna.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
jak wrócę do polski z marcu to też kupię i oprofiluje do Minolty DS IV.


Wpadłem na pomysł, że może umieścić te profile do ściągnięcia dla innych, uszeregowane wg skanerów..?
Czy jednak wiedza czarnoksięska o pięknych kolorach powinna zostać u tych, co sprytni i nie leniwi ? ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
Wpadłem na pomysł, że może umieścić te profile do ściągnięcia dla innych, uszeregowane wg skanerów..?


możnaby - jak się więcej nazbiera. Jakby kto chciał, służę profilami dla Minolty 5400II, Superii 100, 800 i Fuji Pro 800Z.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
ja zrobię też dla filmów 120 i slajdów dla DS IV i V500.. (chyba że dan mnie wyprzedzi i nie będę musiał:)
to za kilka miesięcy o ile sie uzbiera więcej to coś zorganizujemy.
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Nie wywołałem jeszcze żadnej kliszy ze sfotografowanym targetem ale sukcesywnie zrobię coś takiego pod Plusteka 7300. Możnaby taką bazę umieścić na forumowym ftp? Czy dobrym pomysłem jest fotografowanie tych targetów także przy korekcie ekspozycji - np. -2, -1, oraz +1, +2 EV? (mam kilka slajdów które są niedoświetlone, a chciałbym uratować powyciągane kolory).
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
piotrecius napisał/a:
Czy dobrym pomysłem jest fotografowanie tych targetów także przy korekcie ekspozycji - np. -2, -1, oraz +1, +2 EV? (mam kilka slajdów które są niedoświetlone, a chciałbym uratować powyciągane kolory).


Mozna sprobowac i podzielic sie wynikami ;-)
 

bix  Dołączył: 22 Sty 2008
alkos, jakby nie były Ci potrzebne te klatki z targetami to mógłbyś mi je wysłać a ja na swoim skanerze bym zeskanował (epson v200) zrobił profile i np. podał dalej.
Duży problem by to był?

[ Dodano: 2008-10-26, 22:42 ]
I sporo osób by zaoszczędziło na kupowaniu targetu. Od siebie mógłbym w zamian wysłać tobie jakąś rolkę, target na niej zostawił i mi odesłał te 2,3 klatki.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
to nieglupie. tylko ze ja mam tylko superie 800 w tej chwili... jesli by pasowalo, moge uruchomic mala manufakturke ;-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Zanosi sie na kolejny "ciekawy projekt fotograficzny" ;-) Pierwszy dobiega konca, wiec wyglada na to, ze alkos rozpocznie nastepny :-)
 

bix  Dołączył: 22 Sty 2008
alkos, najlepiej żeby to były klisze dość łatwo dostępne w polsce, tak jak superia 100 i 200, konica vx200 i parę innych. Myślę że jakoś się zgadamy :)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Sprawa jest taka, ze nie za bardzo bedzie mi sie chcialo w to bawic, jako ze target jest tani i latwodostepny, a kazda nowa emulsje bede musial wolac recznie. Mam zasade, ze trzymam sie jednego materialu, ktorym obecnie jest S800, walaja sie tez po szufladzie rolki S100 - i powiedzmy ze na tych dwoch materialach bede mogl wykonac kilka nadmiarowych zdjec. Na 800tce chocby jutro, setka musi poczekac na wolny i sloneczny dzien, o co wcale tu nie latwo ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Dzieki uprzejmosci i pamięci Dicketta dostałem do dyspozycji PEFy tego samej sceny wykonane kitem i FA24/2. Różnica WB (po ustaleniu pipetą na tym samym przedmiocie) wynosi ok 50K, wiec jest w praktyce calkowicie pomijalna.
- hmmm
a przy jakim swietle ?
czy porownywal z 50tka ?
Bo jestem bardzo zdziwiony tym wynikiem. Dosc dobrze pamietam moje zaskoczenie gdy zobaczylem dwa obrazki z 50 i 24
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
1. Niemieszane, za oknem słoneczny dzień, półka z książkami (to chciał alkos), półka nie była bezpośrednio oświetlona,
2. Nie, gdzieś w wątku było, żeby porównać z kitem (i dla niego był ustawiony WB).

[ Dodano: 2008-10-27, 07:56 ]
3. "Na oko", na monitorze, różnice były.

 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dickkett napisał/a:
3. "Na oko" na monitorze różnice były.


było około 0,5EV niedoswietlenia w przypadku FA24
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
dickkett, a masz 50tke?
tak z ciekawosci chcialbym dwa takie same obrazki ale przy swietle flesza czyli te 5600- 5900 K
flesz ustawiony na manual

[ Dodano: 2008-10-27, 08:07 ]
acha alkos w czym sprawdzales temperature ?
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Fafniak napisał/a:
dickkett, a masz 50tke?

Rozumiem, że chodzi Ci o FA 1.4 - mam. Jakieś inne też znajdę.
Fafniak napisał/a:
przy swietle flesza

Problem! Mam tylko wbudowaną. Jeśli uważasz, że tym dam radę ...
A wogóle, to jak się przyznałem alkosowi, dziewictwo cyfrowe straciłem przedwczoraj, w sobotę przyszedł jakiś egzemplarz muzealny ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dickkett napisał/a:
Mam tylko wbudowaną. Jeśli uważasz, że tym dam radę ...


Jesli odpalisz w zaciemnionym pokoju, to tak :-) Zeby swiatla nie mieszac...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach