raf.conan  Dołączył: 03 Gru 2011
Ok, wiem, że odgrzewam starocia sprzed roku ale chcę kupić coś takiego:
http://www.rcs2.pl/wzorze...efleksyjne.html
Jak sądzicie, nada się? Wygląda nieco inaczej od tamtych, nie mniej jednak, to IT8.7...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Osobiscie zwatpilem w ta metode :-) Uzywam obecnie tylko Vuescana na autolevels i jestem happy :-P
 
raf.conan  Dołączył: 03 Gru 2011
noż kurde;/ a widzisz, a ja jestem pewien, że to dobra myśl, bo jak używam swojego epsona z oprogramowaniem oryginalnym to mając trzy podobne kadry uzyskuję trzy różne kolorystyki czasami...
Ale w zasadzie czemu? efekty jakie pokazałeś wcześniej były bardzo dobre - skąd odstąpienie?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
No wlasnie raczej nie dobre. Najwieksza powtarzalnosc i latwosc obslugi daje mi jednak Vuescan z automatu.
 
raf.conan  Dołączył: 03 Gru 2011
heh, o ironio, chyba z miesiąc co noc ślęczałem i szukałem rozwiązania problemu... a patrzyłeś kiedyś silverfasta?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Patrzylem. Najgorszy z calej bandy imho :-)
 
raf.conan  Dołączył: 03 Gru 2011
kurde, ale co z tymi profilami nie tak poszło? no właśnie mi się cała koncepcja wali;/
bo już wiem, że ten się nada co znalazłem profil, wiem jak całość profilowania przebiega itd, że nie ma co się cykać w jakim świetle profilujesz nawet bo to już prosta korekcja balansu, oczywiście lepiej w 5500k...
tylko czemu nie? wszyscy byli szczęśliwi, temat nagle umarł, i okazuje się, że nie tylko odgrzebałem trupa, ale jeszcze śmierdzieć zaczyna ;/ podrzuć jakieś sample może jak znajdziesz co nie przypasowało Ci?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Szczerze? Nie pamietam juz. Zapewne poddalem sie z powodu tego, ze mimo swietnej teorii praktyka okazala sie troche gorsza i kolory / tony / przejscia wcale nie byly takie fajne jak chcialem. Pamietam jeszcze, ze vuescan jest kaprysna bestia jesli uzywa sie jej do tak skrajnego profilowania.

Jesli jeszcze nie wydales kasy na profil, to raczej odradzam, jesli juz, to probuj i nie zapomnij podzielic sie wrazeniami dla dobra ludzkosci :-)

[ Dodano: 2011-12-07, 07:23 ]
A propos sampli, to mi wystarcza ze Vuescan potrafi wstrzelic sie w taki balans kolorow od razu: http://alkos.info/wp/3365 , http://alkos.info/wp/3299 , http://alkos.info/wp/3278 . Z tego co pamietam to nie manipulowalem juz tym, tylko podniosłem kontrast i pomachalem dodge/burn.
 

pruzky  Dołączył: 15 Kwi 2009
alkos napisał/a:


Jesli jeszcze nie wydales kasy na profil, to raczej odradzam, jesli juz, to probuj i nie zapomnij podzielic sie wrazeniami dla dobra ludzkosci :-)



Nie wierzę - guru skanowania negatywów, twierdzi, że najlepsze efekty daje Vuescan w automacie? Dżizas, jeśli to nie poczatek Apokalipsy to ja już naprawdę nic nie rozumiem :)

A tak serio - czy jedziesz na full automacie w tym Vuescanie czy jednak skanujesz do pozytywu i odwracasz tym, co w polskim internecie zyskało miano "krzywej Alkosa" ;) ??
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Na automacie. Chyba stracilem wiare w sam siebie, ale naprawde najbardziej podchodzi mi wynik ;-)

Przynajmniej probowalem, nie? :-D
 

pruzky  Dołączył: 15 Kwi 2009
To chyba nie kwestia utraty wiary w siebie lecz zdrowy rozsądek ;) Ja po latach walki ze skanerami, softwarem i metodami różnych "Alkosów" też doszedłem do wniosku, że automat często jest lepszy, a na pewno szybszy :)
 
odyseusz  Dołączył: 21 Kwi 2006
Niemniej Alkos swoje doczesne miejsce w panteonie skanerzystów, znalazł:P
Alkos, czym skanujesz? Ja dostaję szału na v700 i vuescanie. A już kompletnie się nie nadaje do skanowania seryjnego, podgląd zupełnie nie oddaje obszaru skanowania.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dalej minoltka 5400II - maly obrazek, polaroidy na epsonie 4870. Malo ich bylo, wiec szalu nie dostalem ;-)
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Ostatnio znowu troche koloru poskanowalem i najlepsze efekty jednak daje mi minoltowy soft (ScanDual III) i skan na 16 bit linear (czyli do RAW), pozniej odwrocenie w PS za pomoca alkosowego logarytmu i 'auto' na krzywych. Kontrast, czasem balans bieli i gotowe. Do sredniakow robie to samo tylko na VueScanie (Epson 3200).
Minoltowy automat daje rade, ale tak mam troche lepsze efekty. A VueScana nie udalo mi sie tak ustawic do automatu, zeby miec gotowce jak alkos..
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Ja muszę przyznać, że po próbach z Vuescanem (które były udane, ale ten soft tak mnie sromotnie denerwuje, że nie mogę go używać - jak można takiej aplikacji kompletnie pozbawić użytecznego interfejsu?) zwróciłem się w stronę trybu auto softu Minolty. Skanuję w 16bit, żaden tam linear, odwraca się samo, potem Camera Raw do podkręcenia balansu bieli i działa.

Tak naprawdę to przetestuję to porządnie za miesiąc po Tajlandii, ale wstępnie jestem zadowolony!

[ Dodano: 2011-12-15, 21:13 ]
A, w ogóle polecam balans bieli i kręcenie w Camera Raw, doskonałe, bezstratne, szybciutkie, wypluwa se człowiek do jakiego chce rozmiaru i w ogóle.
 

pruzky  Dołączył: 15 Kwi 2009
No tak, Alkos jak zwykle jest trendseterem ;) Po latach magicznych zaklęć wokół skanera, teraz wszyscy będą się przyznawać, że jadą na automacie
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
a ja właśnie w tej chwili trzaskam kolos Vuescanem i efekty są dla mnie bardzo rewelacyjne. Jakoś zauważyłem, że Vuescanem jest bardziej przewidywalny
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Zapodasz settingsy? ;-)
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
radekone napisał/a:
Zapodasz settingsy? ;-)

Jadę z automatu + małe korekty kontrastu i jasności w PS nic zatem szczególnego
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Czy ktoś może mi powiedzieć, jak w tym sofcie z piekła zaprogramowanym przez pozbawioną ludzkich uczuć maszynę liczącą, czyli Eda Hamricka wprowadzić własny schemat nazywania klatek filmu? Nie mogę tego wykminić.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach