Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Wymiana gąbki w MESuper, ale...
...nie tej nad lustrem, tylko wokól komory kliszy. U mnie zaczyna się łuszczyć i przyklejać do drzwiczek. W ogóle to się wymienia? Bo wygląda, jakby pół korpusu trzeba było rozebrac :(
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
Mertz, ja wysłałem do serwisu w Z.Górze. U mnie ta gąbka wlazła między blaszki migawki, najpierw widać było strzępy na zdjęciach (o czym przekonałem się po wywołaniu filmu), potem zablokowało migawkę. Na szczęście Pan od Spinnera wyczyścił i już dłuższy czas działa pięknie. Koszt z wymianą przedniej gąbki, uszczelnienia klapy tylnej i ogólnym przeglądem to 80zł.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
screwdriver, heh tego Pana od Spinnera to od zawszę nazywam "tańczący z zenitami" :) Gość bardzo sympatyczny i zna się na rzeczy. Mogę go polecić również :-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Mertz, wydłubujesz wykałaczką.

Ja do uszczelniania MXa użyłam cieuniutko pokrojonej [żyletką] podkładki pod myszką - i wcisnęłam ją bez kleju... Jak próbowałAm taką zklejem, to się przyczepiałą do ścianek bocznych tego rowka i była kiszka straszna.
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
matth napisał/a:
heh tego Pana od Spinnera to od zawszę nazywam "tańczący z zenitami" :)


a można spytać gzie to i kto to , bo chyba nie znam :oops:
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
dzięki :-B
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
screwdriver napisał/a:
Mertz, ja wysłałem do serwisu w Z.Górze.


To trza się będzie usmiechnąć do wujka Spinnera chyba :]

mygosia napisał/a:
Ja do uszczelniania MXa użyłam cieuniutko pokrojonej [żyletką] podkładki pod myszką - i wcisnęłam ją bez kleju...


Ooo, i pewnie od tego zacznę :) Nie byłem pewien, czy taka prościasta metoda podziała.
Dzięki!
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
matth napisał/a:
Pana od Spinnera

Pana Władysława - choć na odległość - poznało już sporo osob. :-) I to zawsze zadowolonych z tej znajomości. Ostatnio naprawił mi obiektyw SMC Pentax 1,8/55,ktorego poprzedni właściciel bardzo żle traktował (zapylone soczewki,wgięty rant pierścienia nastawiania ostrości).A szwagrowi przywrócił do życia ME superka (mechanika migawki i elektronika).
Jak sam twierdzi,przy naprawach mechaniki pleśniaków odpoczywa.Nie wielu jest takich pasjonatów.

[ Dodano: 2008-10-13, 15:54 ]
A polecanie jego usług zaczyna miec złe strony :evilsmile: ;-) : terminy zaczęły się nieco wydłużac.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach