Robert29  Dołączył: 27 Sie 2008
Witam ponownie. Helios już mi ostrzy bardzo fajnie , ale mam pytanie ;
- zwarłem styk r2 i pokazuje mi F-- co jest nie tak .
Body K200D
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 
Robert29  Dołączył: 27 Sie 2008
Zrobiłem zgodnie z opisem co mi podałeś. Aparat na M skadrowałem nacisnąłem AE-L i nic ; zablokowało mi tylko ostrość wyświetlając *
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Teraz naciśnięcie spustu wyzwoli migawkę z zapamiętanym czasem.
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Robert29 napisał/a:
Zrobiłem zgodnie z opisem co mi podałeś. Aparat na M skadrowałem nacisnąłem AE-L i nic ; zablokowało mi tylko ostrość wyświetlając *


A to może dlatego że robisz w M. Przy M42 pracuje się z reguły w trybie AV, aparat na bieżąco mierzy czas, nie trzeba naciskać AE-L czy green buttona. Jedynie w menu aparatu musisz ustawić dozwoloną pracę z obiektywami bez styków. Niestety nie wiem jakie to polecenie w K200D - zajrzyj do instrukcji.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie spojrzałem, ze M42 :oops: Rób tak jak napisał michal5150.
michal5150 napisał/a:
Niestety nie wiem jakie to polecenie w K200D - zajrzyj do instrukcji.

Użycie pierścienia przys. - Dozwolone
 
Faja  Dołączył: 17 Mar 2009
A czy zna ktoś sposób jak oszukać K10 żeby przy zwartym wewnętrznym styku popychacz przysłony działał w pełnym zakresie?
 
Robert29  Dołączył: 27 Sie 2008
Chodzi oto że jacekkar1 napisał zwarł pin r2 i wyświetliło przysłonę F2 . Zrobiłem to samo ale przysłona F-- . Może to z k200D nie działa
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Może po prostu "styk" na obiektywie nie trafił w odpowiedni styk na bagnecie w body.
 
Robert29  Dołączył: 27 Sie 2008
Styk na pewno zwiera. Ale dałem sobie spokój . Wyłamałem blokadę przysłony w Heliosie i teraz ustawiam przysłonę na obiektywie , zmieniam przycisk na pełną dziurę łapie ostrość z powrotem przełączam i pstryk . Troch kombinacji ale jest ok
 

DarW  Dołączył: 27 Gru 2007
Mam Heliosa, który swoją budową zwiera mi wszystkie styki oprócz tego wklęsłego. Co mam zrobić abym nie miał tylko centralnego punktu AF?
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
DarW, co do AF (potwierdzenia ostrości), to we wszystkich manualnych szkłach,
także w tych z "A", będzie działał jedynie środkowy.
 

DarW  Dołączył: 27 Gru 2007
jacekkar1 opisywał pare postów wcześniej, że jednak udało mu się to zmienić... tylko nie wiem w jaki sposób :roll:
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
a nie pisał on przypadkiem o sposobie pomiaru światła? (punktowy, centralny, matrycowy)
 

DarW  Dołączył: 27 Gru 2007
jacekkar1 napisał/a:
Zwarłem w k100d zagłębiony pin odpowiedzialny za widzenie obiektywu jako "A" - i w aparacie zmieniła się ikonka od punktów AF


volender może mu jednak chodziło właśnie o pomiar światła. Już miałem nadzieje, że da rade wybrać inny punkt potwierdzenia ostrości :oops:
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Robert29 napisał/a:
Chodzi oto że jacekkar1 napisał zwarł pin r2 i wyświetliło przysłonę F2 . Zrobiłem to samo ale przysłona F-- . Może to z k200D nie działa

Samo zwarcie styku r2 nie spowoduje wyświetlenia przysłony. Musisz jeszcze zewrzeć wklęsły styk - "A".
 
Robert29  Dołączył: 27 Sie 2008
DarW napisał/a:
jacekkar1 napisał/a:
Zwarłem w k100d zagłębiony pin odpowiedzialny za widzenie obiektywu jako "A" - i w aparacie zmieniła się ikonka od punktów AF


volender może mu jednak chodziło właśnie o pomiar światła. Już miałem nadzieje, że da rade wybrać inny punkt potwierdzenia ostrości :oops:


Tak zmienia się ikona od punktów AF ale nie można zmienić / przesunąć punktu AF w inne miejsce /
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
plwk napisał/a:
Panowie, wyważacie otwarte drzwi http://www.robertstech.com/matrix.htm


Dawno temu dodałem sobie tą stronkę do ulubionych. Wiedziałem, że mi się to kiedyś przyda i jak głupi osioł nie zarchiwizowałem sobie tej stronki choćby "print screenem" :evil: Niestety teraz wyświetla mi się komunikat 403 forbidden :-/ . Czy ktoś ma może tą matrycę zależności minimalnej przysłony i izolowanych styków bagnetu jakoś zarchiwizowaną?

[ Dodano: 2010-01-06, 01:38 ]
O w mordkę jeża - google wie wszystko :shock: - wpisałem ten adres w wyszukiwarkę i kliknąłem, żeby pokazał "kopię". Obrazków już nie ma ale zachowała się najważniejsza tabelka więc już nie potrzebuję pomocy :-) .

[ Dodano: 2010-01-06, 01:59 ]
O! A jakby ktoś szukał to u B. Dimitrova też jest ta tabelka. :-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
piotrecius napisał/a:
Niestety teraz wyświetla mi się komunikat 403 forbidden

hmm
u mnie działa :roll:

(a w razie czego to zawsze jest ostatnia deska ratunku, czyli http://www.archive.org ) ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
U mnie stronka nadal działa.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach