szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
[szpajchel] Różności
Takie luźne tematy, tu będzie kilka fotek, które mnie ucieszyły.
1. Dlaczego wyłem na ściernisku, że nie mam dłuższego obiektywu? Albo chociaż jakiegoś SMC 200mm...

2. Jak wyżej

3. Nie z wakacji, ale na tej samej rolce było ;-) . Sukces, zakwitła nam kliwia po kilkuletniej przerwie. M 100/4 macro stanął na wysokości zadania :-P
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Linki nie działają, nic nie widać.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Po wydobyciu linków ze źródła otrzymałem komunikat:
Cytat
The GeoCities web site you were trying to view has temporarily exceeded its data transfer limit. Please try again later.

Pewnie dlatego nic nie widać.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Pracuję nad tym,
Fotosik jakoś mnie też olał :-P

EDIT:
Chyba teraz będzie dobrze.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Jedyneczka fajna. :->
Z dwójeczką współczuję, mnie trafiłoby coś, gdybym w tym momencie nie miał 300tki. :-?
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Pentagram napisał/a:
Z dwójeczką współczuję, mnie trafiłoby coś, gdybym w tym momencie nie miał 300tki.

Mam już małą kolekcję takich "małych" i "średnich" koziołków i kózek zrobionych tym zumem. No, czasami, coś prawie spod nóg wystartuje, ale wtedy aparat jest schowany.
Wycie zdarza mi się też, gdy czegoś ze sobą nie zabiorę. Ale na to to już nie ma prawie żadnego usprawiedliwienia :-P
 

Litol  Dołączył: 14 Sie 2007
szpajchel, wspolczuje!
Ja mialem podobnie, jak kiedys bedac w okolicach Trzciannego (podlasie) jakies 100 m ode mnie pasla sie w lesie grupka losi (5 szt), godzina cos kolo 17:30, las i troche pochmurno, a ja mialem przy sobie tylko Panasonica FZ7 i zadnego statywu :evil:
Moze czlowieka szlag trafic!
Ale kliwia miodna! :-B
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Chciałem coś tu pokazać., bo wreszcie mam dobrze naświetlającą puszkę, a w niej dobry slajd, przed nią dobry obiektyw, a na nim dobry filtr polaryzacyjny. I okazało się, że muszę się jeszcze sporo nauczyć:
To wyszło w miarę OK:

I tu też - przedtem pomyliłem zdjęcia:

Ale to już porażka - prawie wszystkie landszafty sobie niedoświetliłem i mam na granatowo, lab coś wyciągał i wyszło ziarno:

 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
drugie bardzo fajne, a pierwsze troche pomniejsz bo nie ogarniam :-)
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
zy, zmniejszyłem.
A tu coś specjalnie dla Cobrettiego:
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
rany! jak to są skany, to też chciałbym tak skanować! :-)

A to ostatnie, to chyba Cobrettiego nie zachwyci, choć z analoga... kto wie?
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
mumonzan napisał/a:
rany! jak to są skany, to też chciałbym tak skanować!

Skanowanie "archiwizacyjne", w najniższej rodzielczości w labie, w którym wywołują mi slajdy.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
szpajchel napisał/a:
prawie wszystkie landszafty sobie niedoświetliłem i mam na granatowo, lab coś wyciągał i wyszło ziarno
Skan z labu to wcale nie lepiej, niż jpg z puszki cyfrowej. 8-) Zwykle zrobiony "na gotowo", pod gust i upodobania laboranta, przekontrastowany itd. itp....
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Pierwsze próby z czarno-białym makro. W zasadzie to pokazuję tylko dlatego, że się przełamałem :->

MZ-5n, SMC-M 100/4 macro (może jeszcze jakiś pierścień pośredni, nie pamiętam), AF-280T, Neopan 400@400, Rodinal 1:100.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
3. piękne tylko szkoda uciętego płatka po prawej

pierwsze z drugiej serii mega kolorki, wręcz bajkowe

co to to jest to pomarańczowe?

orzechy jakies takie nijakie


BTW> numeruj fotki będzie łatwiej oceniać

 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
dlugas1982 napisał/a:
pierwsze z drugiej serii mega kolorki, wręcz bajkowe

Tak to bywa w Kotlinie Orawsko-Nowotarskiej.

dlugas1982 napisał/a:
co to to jest to pomarańczowe?

Zarodnie śluzowca, ciągle zapominam którego.
dlugas1982 napisał/a:
orzeczy jakies takie nijakie

Hmm, może dlatego ich nie zjadłem? Poczekam aż kiedyś zrobię odbitkę. Długa droga przede mną w kierunku makro na czarnobiałym filmie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach