Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Pentax z-10 vs z-20
Witam
Rozglądam się za tanim korpusem z af. Nie mogę natomiast pojąć dlaczego z-10 pomimo teoretycznie niższego numerka, nie posiada połowy funkcji młodszego braciszka z-20. Chodzi mi głównie o tryby ekspozycji. Czyli nie opłaca się kupować z-10, czy po prostu czegoś nie doczytałem???

Pozdrawiam
Piotr
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Z-10 jest niższym modelem niż Z-20 i tyle. Jesli nie ma trybu, którego chcesz używać, to nie kupuj. Zdjęcia robi tak samo dobre jak inne korpusy, chociaż ja przerzuciłem się na MZ-30, bo ma tryb Av z każdym obiektywem. :-D
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Pioter, napisz PW do Zdano - ma ten korpus ( Z 20).Pewnie "dostąpisz oświecenia" u zródła. ;-)
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Gwiazdor napisał/a:
MZ-30, bo ma tryb Av z każdym obiektywem.

a z20 z ktorym nie ma?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Gwiazdor, MZ30 - znaczy ten kastrat niesławny - ma tryb Av z obiektywami serii M? Przecież on podobno w ogóle z nimi nie współdziała.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Z-10 ma nawet bardzo malo danych wyswietlanych w wizjerze... Baaardzo okrojone...

Pzdr
Spinner
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Z-10 to taka lustrzanka-compakt. Włożyć film, włączyć aparat i cieszyć się udanymi fotkami. :-D
 

zaroowka  Dołączył: 06 Mar 2007
Eeeeeee...

Przesadzacie panowie.

Z-10 to całkiem sympatyczny sprzęt. :mrgreen:
Warto napisać o tym, że pomimo pewnej "ubogości" w tryby trzyma się go w łapie znacznie lepiej niż wszystkie MZ-ki.

Mam i sobie chwalę.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
l_uka napisał/a:
a z20 z ktorym nie ma?
A ja pisałem o Z-10 vs MZ-30. 8-)

matb napisał/a:
MZ30 - znaczy ten kastrat niesławny - ma tryb Av z obiektywami serii M? Przecież on podobno w ogóle z nimi nie współdziała.
Ano zapędziłęm się nieco. :oops: Powinieniem napisać, że z FAJ-ami działa w pełni (z DA też 8-) ). A w Z-10 z FAJ-em masz tylko tryb P.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
No popatrz, a z Z20 to sobie FAJem można nawet program "kwiatuszek" wybrać. Ba, tryb manualy też można ustawić.
 
tomasz gronek  Dołączył: 14 Kwi 2010
Wita.
Kupiłem model Z-10 i mam problem.W Z-20 wszystkie funkcje bez problemu poznałem w dwie godziny. Świetny wyświetlacz z dużą ilością danych oraz wizjer sprawiają że jest to mój nr.1 w analogach.
Ostatnio kupiłem na aukcji model Z-10 i ogarnęła mnie irytacja. Ubogie dane z korpusu są udręką a nie pomocą.
Jeżeli ktoś jest w posiadaniu elektronicznej wersji instrukcji obsługi to bardzo bym prosił o jej przesłanie.
Pozdrawiam.
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mam po angielsku, jak reflektujesz, to podaj maila na PW, podeślę. Swoją drogą pewnie wersji polskiej nie było
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
yusuf napisał/a:
pewnie wersji polskiej nie było

Była polska wersja instrukcji bo aparaty serii "Z" rozprowadzała gdańska Fototechnika.
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zdano, rzeczywiście, mam instrukcję do Z-20 po polsku z Fototechniki
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
Do Z-1 też była? Bo ja mam tylko po niemiecku a ni w ząb nie znam tego języka.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
schwefel, mogę Tobie podesłać w PDFie. Pzdr.
 
tomasz gronek  Dołączył: 14 Kwi 2010
Witam serdecznie.
Jeśli twoja pomoc jest aktualna to wyślij instrukcję na ostrowiak18@wp.pl.
Dziękuję. :mrgreen:
Cytat
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jeśli to do mnie, to już wysyłam
 
Promocja111  Dołączył: 04 Lis 2008
tomasz gronek napisał/a:
ostrowiak18@wp.pl.

Za chwilę roboty spamerskie nie dadzą Ci żyć.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach