Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Obiektyw Sirius
Znalazłem na dnie szuflady coś takiego Sirius A 28mm f/2.8 macro.
Próbowałem w Google ale nic nie znalazłem, czy ktoś wie coś o tym obiektywie?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Obiektyw - krzak, naprawde wyprodukowany przez Cosine, Chinona badz innego producenta niezaleznego.... Moze byc fajny, ale raczej od 4-5,6 , moze byc tez mydlany na calym zakresie... Fajnie ze ma pozycje A, jesli masz korpus wykorzysujacy to ustawienie.

Nie pozostaje Ci zatem nic innego jak wyprobowac i pochwalic sie testami :-)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Dzięki za odpowiedź. Z tym testem to może być gorzej, nigdy nie testowałem obiektywu :oops: .
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Zdano napisał/a:
nigdy nie testowałem obiektywu :oops: .

Głowa do góry. Przeczytaj wątki z ostatnich kilku dni i będziesz wiedział wszystko w tym temacie. :)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Po prostu porob zdjecia i ocen, czy ci sie podobaja :-P
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Na szczęście nie będę musiał korygować kątów, dam radę :lol:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Zdano napisał/a:
tym testem to może być gorzej, nigdy nie testowałem obiektywu


Spoko, to znaczy, ze jestes jeszcze normalny ;-) zdrowie :-B !
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Dzięki :lol: , na zdrowie :-B
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
dzerry napisał/a:
zdrowie !

dzerry-nie rozpijaj się :lol:
Zdano napisał/a:

Znalazłem na dnie szuflady coś takiego

poszukaj w szafie, może jak w Opowieściach z Narni znajdziesz inny świat (np. magazyn szkieł FA*)
chyba i ja zajrzę do szuflady...


[5 minut później]
niestety, oprócz rachunku do zapłacenia nie było tam nic wstrząsającego
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Chyba nie mam odpowiedniej szafy, niestety :-(

[ Dodano: 2006-11-10, 12:02 ]
Miałem się pochwalić zdjęciami, ale niestety nic z tego nie będzie. Pomimo, że obiektyw ma bagnet (jedyny słuszny) to nie bardzo pasuje do Z-20. Nie daje się zablokować i nie działa automatyka przysłony. Na dokładkę ledwo go wydłubałem z korpusu, o coś zaczepiał, ale udało się bez popsucia czegokolwiek.
Miałem na chwilę w rękach korpus P-50 i tu wszystko pasuje i działa. Niby mocowania takie same, a jednak nie takie same.
Z nieznanymi zabytkami trzeba uważać.
 
fentarem  Dołączył: 25 Lut 2008
jeszcze o tym siriusie
Witam !!!
Chciałbym odgrzać trochę temat siriusa 28 2,8 gdyż ostatnio tak mi sie kliknęło na allegro i kupiłem ów obiektyw. Jak zwykle pojawiły się problemy. Pomijając fakt, że ktoś porozcinał paczkę (heh pierwszy przypadek, że nie ukradli bo pewnie stwierdzili że bezwartościowe) i to że koleś zażądał za przesyłke 15 zł a wysłał najtaniej za 3,50 (coraz wiecej kanciarzy na tym allegro) obiektyw z wyglądu rewelacyjny (dosłownie jak ze sklepu nowy). I tu sedno sprawy. Podłączyłem go pod k10d i pierwsze zdziwienie. Na 2,8 strasznie prześwietla (musiałem zejsc z ev do -2 !!!!). Jeszcze to da sie przełknąć bo po regulacjach zdjecia wyszly bardzo ostre i kontrastowe. Tylko na pozycji A przy zdjęciach na przysłonach od 5,6, 8... do 22 jeszcze bardziej prześwietla. Zauważyłem, że to nie jest problem pomiaru światła przez puszkę jak w M-kach i m42 (stary temat wielokrotnie poruszany) tylko problem popychacza przysłony. Wydaje sie, że aparat po prostu nie domyka przysłony (i to nie kwestia zaoliwienia). Porównałem obiektyw z innymi szkłami i sie okazało, że popychacz jest dużo szerszy (sama blacha) niż w innych. Teraz pytanka. Czy ktoś już miał problem podobny z tym szkłem i czy ktoś już szlifował popychacz do szerokości np. DA i czy cos to dało (wydaje mi się ze o to chodzi w sprawie).
Pozdrawiam
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Być może miałem ten sam obiektyw. Ktoś na forum mnie pytał o niego. Odradziłem. Odesłałem zpowrotem. Na początku nie chciał sprzedawca dać wiary. Przesyłałem sample etc. W końcu uznał moją rację.
 
fentarem  Dołączył: 25 Lut 2008
hehe na pewno ten obiektyw był nie tylko u Ciebie, takie allegro :D:D .Ten mimo wad coraz bardziej mi sie podoba. Tak czy owak w weekend z suwmiarką w ręku postaram się go dostosować, bo jestem na 99% pewny, że przyczyną jest za szeroki popychacz.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach