LysyRudy  Dołączył: 10 Sty 2010
Nawet nie wiedziałem, że jest taki wątek o cmentarzach tu na naszym forum.
Całkiem przypadkowo spotkany opuszczony cmentarz, Osiek koło Torunia. Byłem wtedy na grzybach i przez przypadek trafiłem w to miejsce, niestety nie wiem co to za cmentarz.




 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
Późnym, chmurnym, majowym popołudniem trafiliśmy na cmentarz katolicki w Srebrnej Górze.
Kikuty kompletnie "ogolonych" drzew wyglądały niesamowicie.
Mam nadzieję, że choć malutką cząstkę tego nastroju udało mi się zatrzymać.











 
Mauros  Dołączył: 12 Lip 2007
zbyllu, ostatnie mój faworyt
i gdzieś tam na horyzoncie moja mieścina

tak sobie myślę: tyle razy byłem w Srebrnej ale ani razu na cmentarzu, ciekawe...
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Wracając ostatnio z Poznania autokarem, mijałem cmentarz, dużo mniejszy niż ten, zdecydowanie płaski (jeśli chodzi o ukształtowanie) - ale wspólne jest to, że drzewa wyglądały dokładnie tak samo... :-)
 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
A'propos drzew na cmentarzach.
Jadąc 2 listopada z Krzepic do Łodzi, za Wieluniem (może to była miejscowość Wielgie - nie jestem pewien) Beata (małżonka moja) zwróciła uwagę na taki widok:



W wątku "kolory jesieni" ebelbeb zasugerował, że te drzewa mogą być autorstwa Hasiora.
Trafna uwaga. :-D
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Kilka jesiennych, na żydowskim w Łodzi:

















 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Lubsko


Lwów-Cmentarz Łyczakowski



Grobowiec Juliana Ordona



 

kwrom  Dołączył: 17 Lis 2009
Leżajsk stary cmentarz

Leżajsk nowy cmentarz

pytanie czy taka kolorystyka jest odpowiednia chodzi o to nocne.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Jeden z Brooklynskich cmentarzy w zimowej scenerii

 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
Wrocław
 

Sent  Dołączył: 06 Lip 2010
Cmentarz Centralny w Szczecinie

 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Jeszcze raz z Brooklynskiego cmentarza na zimowo.



 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Cmentarz przy Ogrodowej w Łodzi








 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
 

babylock  Dołączył: 23 Maj 2007
Z tego co widzę to wyznawcy judaizmu o swoje groby zbytnio nie dbają.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dbali przed 45-tym, teraz nie ma kto. Pomocy w tym też nie mieli co widać po oględzinach resztek kirkuta w Lublinie?
 

Lenin  Dołączył: 08 Lut 2007
plwk napisał/a:
Dbali przed 45-tym, teraz nie ma kto. Pomocy w tym też nie mieli co widać po oględzinach resztek kirkuta w Lublinie?

Chyba jednak trochę nie tędy droga. Nie przywiązują wagi i już. Nie widziałem kirkutu w Lublinie. Jednak w tym mieście Żydzi zainwestowali w dawną szkołę rabinacką, odkupując ją od AM i przeprowadzili remont. Chodzi mi o ten budynek: teatrnn.pl/leksykon/node/2486/jesziwa
 

babylock  Dołączył: 23 Maj 2007
Lenin napisał/a:
plwk napisał/a:
Dbali przed 45-tym, teraz nie ma kto. Pomocy w tym też nie mieli co widać po oględzinach resztek kirkuta w Lublinie?

Chyba jednak trochę nie tędy droga. Nie przywiązują wagi i już. Nie widziałem kirkutu w Lublinie. Jednak w tym mieście Żydzi zainwestowali w dawną szkołę rabinacką, odkupując ją od AM i przeprowadzili remont. Chodzi mi o ten budynek: teatrnn.pl/leksykon/node/2486/jesziwa


Rozmawiałem wczoraj z moim wiekowym Teściem o kirkucie w Piotrkowie Trybunalskim. Tam jest tak samo z tym, że cmentarz jest zamknięty i ktoś go pilnuje ale wejść nie można. To znaczy niby można są ustalone godziny ale po kilku próbach i pocałowaniu klamki Teściu zrezygnował. Jak prześle zdjęcia to dołączę. Prawdopodobnie jest obiegowa opinia tamtobylców, że nie inwestują bo czekają jak my damy albo Unia.
 

AreKc  Dołączył: 27 Cze 2008
Lenin napisał/a:

plwk napisał/a:
Dbali przed 45-tym, teraz nie ma kto. Pomocy w tym też nie mieli co widać po oględzinach resztek kirkuta w Lublinie?

Chyba jednak trochę nie tędy droga.


Tędy. W przeważającej większości zostali wymordowani wraz z całymi rodzinami.
 

Lenin  Dołączył: 08 Lut 2007
AreKc napisał/a:
Lenin napisał/a:

plwk napisał/a:
Dbali przed 45-tym, teraz nie ma kto. Pomocy w tym też nie mieli co widać po oględzinach resztek kirkuta w Lublinie?

Chyba jednak trochę nie tędy droga.


Tędy. W przeważającej większości zostali wymordowani wraz z całymi rodzinami.

Nie mówię o pojedynczych grobach. Chodzi mi o cmentarze. Dali pieniądze na wspomnianą przeze mnie inwestycję w Lublinie. To jest teraz w tym budynku ośrodek kulturowo-religijny, a nie komercyjny. Nie restaurują cmentarzy tak, jak np. Polacy cmentarz we Lwowie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach