zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
Krzepicki – żydowski ponownie.



 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
zbyllu, co to za szkło? jakiś zenitar 16 czy peleng na cyfrze? strasznie rozmazane ma brzegi :shock: (zdjęcia fajne ;-) )
 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
Eldred napisał/a:
zbyllu, co to za szkło? jakiś zenitar 16 czy peleng na cyfrze? strasznie rozmazane ma brzegi :shock: (zdjęcia fajne ;-) )

Zenitar 16 na kliszy. Trochę traci przy brzegach. Dodatkowo reprodukowanie cyfrą przy zastosowaniu soczewki macro +10 powoduje rozjeżdżanie poza centrum. Mam problem ze skompletowaniem "reproduktora" bez soczewki (cieniutki pierścień pośredni, lub przedłużenie tulei). Są to więc skany bardzo-robocze – sorry.
Na cyfrze crop matrycy obcina brzegi i praktycznie z Zenitara nie ma rozmyć.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Czyli to rozmycie to najprawdopodobniej wina soczewki macro, one tak mają..
Hmm ciekawe jak by to wyglądało z normalnego skanu. :->
 

Kiwak  Dołączył: 28 Paź 2007
zbyllu, obiektywy makro AFAIK mają płaską płaszczyznę :evilsmile: ostrości, normalne mają wycinek sfery. Czyli zmień szkło. A zresztą można chyba tak przymknąć przysłonę, żeby wszystko weszło w GO, nie?
 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
Kiwak napisał/a:
zbyllu, obiektywy makro AFAIK mają płaską płaszczyznę :evilsmile: ostrości, normalne mają wycinek sfery. Czyli zmień szkło. A zresztą można chyba tak przymknąć przysłonę, żeby wszystko weszło w GO, nie?

Mam szkło makro – 100 mm: za długie do mojego reproduktora. 77 mm – prawie pasuje z pierścieniami pośrednimi. Mogę nim skanować kadry takie ja w 'vertical horizon' w kilku kawałkach i skleić. Muszę albo przedłużyć tubę "reproduktora" albo zdobyć pierścień 6-7 mm żeby lepiej skanować pełną klatkę (choćby po połowie i też sklejać w PSie). Na razie pozostają mi skany robocze bo nie mogę namierzyć nic odpowiedniego. :-/
Duża GO nie pomoże bo rozmycia powoduje soczewka a nie brak GO.
 

jaqqb  Dołączył: 10 Lis 2008
a oto moja dzisiejsza cmentarna próba:

1.


2.
(to już dałem w parach, ale chyba tu bardziej pasuje :-) )


3.
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
jaqqb, bardzo fajne pierwsze zdjęcie, niby proste a jednak coś ma, rzadko udaje mi się takie zrobić.
 
mysikrolik  Dołączył: 31 Sie 2007
cmentarz w Wielowsi
cmentarz w Wielowsi
1.

2.
 

Pentaxowiec  Dołączył: 27 Sie 2007
Tak troche odgrzebując temat to wygrzebałem takie zdjęcie związane z cmentarzem. Odbiega klimatem od innych, ale...

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kirkut w Lesku
 
Ynciol  Dołączył: 15 Paź 2008
Wiem, że już styczeń ale wkleję ...Racibórz
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ynciol napisał/a:
Wiem, że już styczeń

Co to, w zimie cmentarze zaorywują ;-)

 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006


:mrgreen:
 
Ynciol  Dołączył: 15 Paź 2008
Moja fota zrobiona wcześniej ale się dopiero pojawiła (to pierwsza fota jaka pokazałem tutaj) a co do Fotki dana wygląda jak trasa ze strzelaniem sa nawet stanowiska :P
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nagrobek na cmentarzu przycerkiewnym w Regietowie Wyżnym
 

pls9  Dołączył: 09 Gru 2007
Jędrzejów
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
dan, najlepsze foto w wątku :-B ;-)
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
smetarz na Podgórzu w Krakowie


 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Cmentarz komunalny we Włocławku




Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach